گردشگری ازمیر

ازمیر یکی از زیبا ترین شهر های ترکیه است. هر ساله بر تعداد کسانی که دوست دارند از این شهر زیبا دیدن کنند افزوده می شود . جاذبه های گردشگری ازمیر از جمله ساحل‌ها، بناهای باستانی، شگفتی‌های طبیعی و تفریح‌های شبانه می باشد.

اماکـن دیدنـی

پاموکاله

یکی از جاذبه های گردشگری ازمیر وجود آب گرم کربنات دار می باشد که به جا مانده از دوران باستان است. این مکان یکی از مهم ترین دیدنی های ازمیر می باشد.

کلیسای سنت پلی‌کارپ

یکی از جاهای دیدنی دیگر شهر ازمیر این مکان می باشد. این کلسیا یکی از قدیمی ترین کلیسا ها می باشد. دیوار های این کلیسا نقاشی‌های دیواری پوشانده شده ‌است . لوسترهای شمعی بسیار این کلیسا، نور و رنگ بی‌نظیری به فضای این کلیسا می‌دهند.

کوه سیپیلوس

بخشی از این کوه سیپیلوس به‌صورت صخره‌ای حکاکی شده که به «نیوبه» معروف است که به شکل زنی در حال گریه کردن است. در افسانه‌های یونان باستان، نیوبه به «دختر تانتالوس» معروف است.

کمرالتی

یکی از بازار های تاریخی شهر ازمیر است که در شلوغ ترین مکان ازمیر قرار دارد.این بازار مکانی برای خرید وسایل زینتی، کافه‌ها و مساجد است. در این بازار مکان هایی برای خوردن غذا هم وجود دارد. این بازار برای کسانی که به دنبال خرید در خیابان های شلوغ هستند بسیار مناسب است.

موزه کی 

این مکان برای کسانی که علاقه زیادی به دیدن ماشین های شیک و قدیمی دارند بسیار مناسب و همین طور لذت بخش می باشد. این موزه زیبا پنجمین مکان در لیست دیدنی های ازمیر است. در این مکان حدود 130 اتومبیل زیبای قدیمی وجود دارد.

کدیفه‌کاله

این قلعه یکی از جذاب ترین مکان گردشگری ازمیر است که  به دوران یونان باستان برمیگرده. در بالای این برج زیبا نمایی بسیار شگفت انگیز از شهر زیبای ازمیر و خلیج آن نمایان است. قلعه ای که نمیتوان از دستش داد.

برج ساعت

یکی از معرف ترین  جاذبه گردشگری ازمیر برج ساعت است . نام دیگر این برج کولسی و در میدان کوناک در مرکز ازمیر وجود دارد. این برج ارتفاع 25 متری با نمای زیبای سنتی دارد.

آسانسور

اگر به دیدن برج ساعت بروید میتوانید با 20 دقیقه از برج ساعت به این مکان برسید. فضای بسیار دلنگیز به همراه منظره زیبا از ساحل شهر ازمیر. کافه ای در بالای این آسانسور وجود دارد که میتوانید در این مکان از غذا و نوشیدنی هایش لذت ببرید.

افه‌سوس

این شهر باستانی از بقای تمدن یونان است که معماری بی نظیری دارد. یکی از بزرگ ترین شهر ها در زمان روم بوده است.بر طبق کتاب مقدس این مکان خانه ای حضرت مریم مادر حضرت عیسی بوده است.

ساحل چشمه

یکی از معروف ترین ساحل های ازمیر در تابستان است که با مرکز ازمیر 1 ساعت فاصله دارد. یکی از چشمه های ماسه ای بی نظیر در این شهر است.

ازمیر آگورا

آثار باقی مانده از بازار هایی که زمانی در مسیر جاده ابریشم قرار داشت. قدمت این بازار به  2 هزار سال پیش می رسد . کانال آبی که در این منطقه جاری بود و همچنان از وسط این بازار می گذرد.

روستای شیرینجه

خانه های کوچک و قدیمی  که در این روستا وجود دارد باعث شده است که عکاسان زیادی را به سمت خود جذب کند و به اصطلاح به آن بهشت عکاسان نیز گفته می شود. افراد محلی و زندگی روستایی و و نان های تنوری باعث می شود شما حس کنید به گذشته برگشته اید. حتما به هنگام سفر این مکان را از دست ندهید.

فهرست