توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

جريمه اضافه ماندن در تركيه

جريمه اضافه ماندن در تركيه

جريمه اضافه ماندن در تركيه چقدر است؟؟

هر ایرانی چقدر می تواند در ترکیه اقامت داشته باشد؟

طبق قراردادی که بین رضا شاه و آتاتورک بسته شد , مسافران ایرانی میتوانند بدون نیاز به ویزا و اخذ اقامت به مدت ۳ ماه (۹۰ روز ) بدون هیچگونه مشکلی دراین کشور حضور داشته باشند( البته در این مدت اجازه کار و تحصیل در ترکیه را نخواهند داشت).

بر اساس این معاهده در هر ۱۸۰ روز , ۹۰ روز آن را یک فرد ایرانی می تواند در ترکیه بماند و ۹۰ روز دیگر لازم است که ترکیه را ترک کرده باشد. در صورتی که مهلت اقامت قانونی شما ( ۹۰ روز) به اتمام رسید و نیاز داشتید که چند روز دیگر در ترکیه بمانید , لازم است که به اداره اقامت عزیمت کنید و نسبت به اجازه اقامت بیشتر درخواست رسمی تحویل دهید.

ضمناً فقط یک بار می توانید درخواست اقامت بیشتر بدهید. بعد از اتمام مهلت تعین شده , برای بار دوم اجازه اقامت بیشتر به شما داده نمی شود.

جريمه اضافه ماندن در تركيه

محاسبه جریمه های اقامت غیر مجاز در ترکیه

محاسبه جریمه برای اتباع هر کشوری متفاوت است و تابع فاکتورهایی چون سن و تعداد روز اضافه ماندن می باشد . برای شهروندان ایرانی برای افراد بالای ۱۸ سال و برای افراد زیر ۱۸ سال نیز متفاوت است.

جریمه اقامت بیش از سه ماه در ترکیه به روش زیر محاسبه می شود :

 • مقدار جریمه نقدی برای افراد بالغ بالای ۱۸ سال ماه اول ۵۰ دلار به اضافه ۷۲ لیر می باشد. و پس از ان هر ماه ۱۰ دلار اضافه خواهد شد.
 • مقدار جریمه نقدی برای کودکان زیر ۱۸ سال ماه اول ۲۵ دلار به اضافه ۷۲ لیر است و هر ماه دیگر پس از آن ۱۰ دلار اضافه باید پرداخت.

مبلغ دلار بر حسب لير به قيمت روز محاسبه ميشود و دريافتى به صورت لير تركيه است. ماه اول شامل ( يك روز تا ٣٠ روز ) کامل محاسبه ميشود , يعنى فرقى ندارد چه يك روز اضافه باشد چه سى روز و هزينه آن ٥٠ دلار و براى زير ١٨ سال نصف قيمت است.

در صورت تخلف از پرداخت , آن شخص به مدت ۱ تا ۵ سال از ترکیه دیپورت می شود و حق رفتن به این کشور را نخواهد داشت. این قانون برای اتباع ترکیه ای که به ایران می آیند نیز صادق است. در صورتی که هنگام خروج از ترکیه طبق قانون ۶۴۵۸ ترکیه جریمه را پرداخت نمایند منجر به دیپورت نخواهد شد.

امکان کد قانونی وی ۸۴  و جریمه اضامه ماندن در ترکیه

پس از این که به مبادی خروجی عزیمت کردید , می توانید در آن جا نسبت به اجازه ماندن تا ده روز دیگر در ترکیه درخواست بدهید. در صورت موافقت با درخواست تان , شما مجاز هستید تا ده روز دیگر در ترکیه بمانید به شرطی که مبلغ مورد نظر را پرداخته و به صورت قانونی درخواست داده باشید و با درخواست شما موافق شده باشد. به این نوع درخواست برای اقامت مدت زمان بیشتر در ترکیه , قانون وی ۸۴ گفته می شود.

8 نظر

 1. هانیه

  در می گوید:  

  سلام وقتتون بخیر جریمه خروج رو‌کجا باید پرداخت کنم‌؟ بعد از پرداخت مشکل برگشتن ندارم ؟

 2. مدیریت وب سایت

  در می گوید:  

  درود
  در زمان خروج در فرودگاه حتما پرداخت کنید.
  در زمان ورود امکان ورود شرطی اگر مشکل خاصی نداشته باشید خواهد بود

 3. پویان

  در می گوید:  

  سلام من باید ورود خروج بزنم و جریمه بدم صدو پنجاه دلار ایا خروج بزنم میتونم فرداش برگردم ترکیه و ب من اجازه ورود میدن که دوباره راندوو بزنم چون راندوو من باطل شده

 4. مدیریت وب سایت

  در می گوید:  

  درود
  وقت بخیر
  اگر مشکلتون فقط اقامت مازاد باشه حتما در فرودگاه جریمه پرداخت کنید و بعد از ورود مجبور به ورود شرطی برای دریافت اقامت خواهید بود.

 5. مبینا

  در می گوید:  

  وقت بخیر من بیشتر از ۳ ماه موندم اگر جریمه پرداخت کنم ورود شرطی چجوری هست اگر نخوام برای اقامت باشه چی

 6. پویان

  در می گوید:  

  الان ب من گفتن تا یک ماه نمیتونی برگردی ترکیه اگه زودتر بخوام برم ترکیه منو بر میگردونن یا اینکه برای من شرط میزارن ممنون میشم اینو جواب بدین

 7. niki

  در می گوید:  

  سلام اگر عابر غیر مجاز باشیم و پاسپورتمون مهر ورود و خروج نداشته باشه اداره مهاجرت ترکیه چقدر جریمه می کنه؟

 8. gharibiramin

  در می گوید:  

  سلام به هموطنان گرامی لطفا قبل از رفتن به ترکیه برای انهایی که اضافه ماندن حتما به سرکنسولگری ترکیه در شهر خود اقدام نماین و حتما از کنسولگری ویزا و درخواست پرداخت جریمه شود در غیر این صورت در مرز میمانیید و مجبور به برگشت برای ویزا گرفتن هستین موفق باشید .

دیدگاه ها غیرفعال می باشد.