دریافت شهروندی ترکیه

دریافت شهروندی ترکیه | اخذ شهروندی ترکیه | اخذ پاسپورت ترکیه

دریافت شهروندی ترکیه، معمولاً مسیرها و شرایط مختلفی دارد، از جمله سرمایه‌گذاری در کشور، ازدواج با یک شهروند ترکیه، یا اخذ تابعیت توسط طریق تولد یا ارتباط خانوادگی. هر یک از این روش‌ها دارای مزایا و محدودیت‌های خاص خود هستند که نیاز به مطالعه و بررسی دقیق دارند.

شهروندی ترکیه فرآیندیست حقوقی و مدنی که نیازمند مراحل و فرآیندهای مشخصی است که اطلاعات کامل و دقیق درباره آن ضروری است. همچنین، باید توجه داشت که قوانین و مقررات مربوط به دریافت شهروندی ترکیه ممکن است با پیشرفت زمان تغییر کنند، بنابراین مشاوره با متخصصین حقوقی و مهاجرتی در این زمینه حیاتی است.

علی هان توران ازمیر
مشاور دریافت شهروندی ترکیه

علی هان

خرید ملک در ازمیر

ازرا سهند
مشاور دریافت شهروندی ترکیه

خانم عذرا سهند

خرید ملک در ازمیر

آنچه در صفحه دریافت شهروندی ترکیه می خوانید

بهترین روش دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه

بدون شک راحت ترین و یکی از بهترین راه های دریافت شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور است. با مراجعه به صفحه خدمات ملکی ما از قوانین روز خرید ملک در ترکیه اطلاعات لازم را کسب کنید.

پاسپورت ترکیه

ترکیه به دلیل نزدیک بودن به ایران و تشابهاتی که در این دو کشور وجود دارد مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است و خیلی از افراد  علاقمند به مهاجرت و دریافت پاسپورت ترکیه هستند. موقعیت جغرافیای ترکیه از این نظر که بخشی از این کشور در قاره آسیا و بخشی از آن در قاره اروپا قرار دارد این کشور را بسیار خاص کرده است. به همین دلیل به این کشور، کشوری اوراسیایی گفته می شود.

پاسپورت ترکیه را از راه های مختلفی می توان کسب کرد و این امکان از طریق ازدواج، کار، سرمایه گذاری و … برقرار است. شرایط دریافت پاسپورت بسته به این که شما کدام روش را انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. از طریق این پاسپورت علاوه بر خود شخص به همراهان او شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز پاسپورت ترکیه داده خواهد شد. اما جهت اقدام برای دریافت این پاسپورت باید بررسی نمود که دریافت پاسپورت ترکیه چه مزایایی دارد و چه میزان اعتبار دارد.

ارزش پاسپورت ترکیه

یکی از مهم ترین نکات جهت اقدام برای دریافت پاسپورت هر کشوری، توجه به اعتبار این پاسپورت در سطح جهان است. بر اساس آخرین اطلاعات موجود، پاسپورت کشور ایران از لحاظ اعتبار در رتبه ۸۵ جهان و پاسپورت کشور ترکیه در رتبه 38 جهانی قرار دارد. همین مقایسه به خوبی نشان می‌دهد که اخذ پاسپورت ترکیه برای شهروندان ایرانی تا چه حد ارزشمند خواهد بود.

قیمت پاسپورت ترکیه

با دریافت پاسپورت ترکیه شخص می تواند بدون نیاز به ویزا به 71 کشور جهان به صورت کاملا آزادانه سفر کند. همچنین شهروندان کشور ترکیه این امکان را دارند که به 44 کشور جهان بدون نیاز به ویزا وارد شده و در ضمن ورود در فرودگاه کشور مقصد ویزای آن کشور را اخذ نماید. اما به همین نسبت شهروندان کشور ترکیه با داشتن پاسپورت ترکیه باید برای ورود به 83 کشور جهان ویزا دریافت نمایند. علاوه بر موارد ذکر شده، یکی از نکات مثبت در مورد پاسپورت ترکیه امکان حفظ تابعیت قبلی شخص است.

این بدین معنا است که کشور ترکیه با تابعیت دوگانه موافق است. اما با وجود تمام این شرایط شخص باید به کشور زادگاه خود اعلام نماید که تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت نموده است.در صورتی که در شرایط فعلی اخذ این ویزاها با پاسپورت ایرانی کار ساده‌ای نبوده و درخواست تعداد زیادی از شهروندان ایرانی برای این ویزاها رد می‌شود. نکته دیگری که در این ارتباط وجود دارد احتمال پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا در آینده‌ای نزدیک است که همین موضوع نیز باعث افزایش اعتبار و قدرت ویزای ترکیه خواهد شد.

کشورهای بدون ویزا برای پاسپورت ترکیه

قطر ، تونس ، اردن ، عراق ، مراکش ، ژاپن ، کره جنوبی ، مالزی ، سنگاپور ، هنگ کنگ ، اندونزی ، برزیل ، آرژانتین ، بلاروس ، بوسنی و هرزگوین ، برونئی داروسلام ، شیلی ، کلمبیا ، اکوادور ، السالوادور ، گرجستان ، پاراگوئه ، صربستان ، آفریقای جنوبی ، تایلند ، قبرس شمالی ، اوکراین و اروگوئه.

شرایط اخذ شهروندی ترکیه

 • متقاضی باید اسنادی برای اثبات اقامت در کشور ترکیه را داشته باشد.
 • دارا بودن درآمد و یا حرفه ای که بتواند خود و اعضای خانواده ی خود را در ترکیه اداره کند.
 • نداشتن بیماری که باعث تهدید بهداشت عمومی گردد.
 • احترام به امنیت ملی و نظم عمومی
 • فرد متقاضی باید به سن بلوغ رسیده باشد. یا فرد میتواند از طریق ولی قانونی خود اقدام نماید.
 • به مدت 5 سال بی وقفه ساکن ترکیه باشد و حداقل 180 روز در هر سال در ترکیه زندگی کرده باشد.
 • در حد نیاز توانایی صحبت به زبان ترکی استانبولی را داشته باشد.

مزایا دریافت شهروندی ترکیه

دریافت شهروندی ترکیه مجموعه ای از مزایا را به همراه دارد. این مزایا شامل آزادی سفر به بیشتر کشورها بدون نیاز به ویزا یا با دریافت ویزاهای سریعتر، حقوق اجتماعی و خدمات سلامتی به عنوان یک شهروند محلی، حق حضور در انتخابات و مشارکت در امور سیاسی، امکان ملیت دوگانه، و حقوق و تضمینات قانونی می‌باشند. همچنین، شهروندان ترکیه می‌توانند به عنوان سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارهایی در کشور فعالیت کنند. این تصمیم به دریافت شهروندی به ارزیابی دقیق و شناخت کامل از قوانین و شرایط مرتبط با شهروندی ترکیه نیاز دارد، و مشاوره با وکیل یا متخصصان حقوقی نیز می‌تواند به افراد کمک کند تا تصمیم بهتری در این زمینه بگیرند.

شرایط دریافت شهروندی ترکیه چیست؟

برای دریافت پاسپورت ترکیه، شرایط اساسی شامل داشتن شهروندی ترکیه است، که می‌تواند از طریق تولد، ازدواج سرمایه گذاری و یا راه‌های دیگر حاصل شود. همچنین، برخی از محدودیت‌ها به سن افراد مرتبط است، به عنوان مثال، درخواست پاسپورت برای کودکان باید توسط والدین آنها انجام شود. درخواست مربوطه باید به همراه مدارک مورد نیاز ارائه شود که ممکن است شامل شناسنامه، تصاویر رنگی، تاییدیه از اداره محل اقامت و سایر مدارک باشد. همچنین، پرداخت هزینه‌های مربوط به دریافت پاسپورت الزامی است و مقدار این هزینه‌ها ممکن است بر اساس نوع پاسپورت و سن افراد متغیر باشد.

فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه

اقامت دائم (Permanent Residency) و شهروندی (Citizenship) دو وضعیت کاملا متفاوت نسبت به یکدیگر هستند. اقامت دائم به افراد این امکان را می دهد به صورت نامحدودی در ترکیه زندگی کرده و از برخی جقوق برخوردار هستند. از سوی دیگر با دارا بودن شهروندی ترکیه شما از تمامی حقوق به عنوان یک فرد ترک برخوردار هستید و پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد. با داشتن اقامت دائم به شما پاسپورت تعلق نخواهد گرفت. شهروندی ترکیه به افراد این امکان را می‌دهد که به عنوان شهروندان ترکیه شناخته شوند و از تمامی حقوق و امکانات مرتبط با این وضعیت بهره‌مند شوند. 

قانون جدید شهروندی ترکیه

در قانون جدید شهروندی ترکیه که در سال ۲۰۲۳ تصویب شد ، خرید ملک در ترکیه را برای دو خانواده به صورت مشترک را لغو کرده.
در گذشته دو خانواده می‌توانستند به صورت شراکتی یک ملک را با ارزش بالای ۸۰۰ هزار دلار خریداری کنند و هر یک مبلغ ۴۰۰ هزار دلار خود را پرداخت و پس از آن درخواست تابعیت ترکیه را برای خودشان و خانواده شان انجام دهند. اما در قانون جدید برای هر ملک بالای 400 هزار دلار تنها امکان دریافت شهروندی برای یک نفر وجود دارد.
طبق قانون جدید شهروندی ترکیه در سال ۲۰۲۳ شما تنها بر روی هر ملک فقط یک بار می‌توانید درخواست شهروندی ترکیه بدهید.

انواع روش های اخذ شهروندی ترکیه

پاسپورت ترکیه را می توان از راه های مختلفی دریافت نمود. این موضوع به شرایط شما بستگی دارد. بسته به شرایط شما مشخص می شود که از چه راهی جهت دریافت پاسپورت ترکیه اقدام نمایید. به طور قطعی جهت دریافت پاسپورت این کشور ابتدا نیاز است که اقامت این کشور را به دست آورید. از این رو راه های مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه را در زیر بررسی نموده و تمامی راه های آن را ذکر می کنیم:

اخذ شهروندی ترکیه از طریق کار

جهت دریافت شهروندی ترکیه می توان از طریق کار به این کشور ورود کرده و در ادامه اقامت و تابعیت ترکیه را اخذ نمود. از این رو می توان گفت یکی از راه های دریافت پاسپورت ترکیه، استفاده از ویزای کار ترکیه است. جهت کار در این کشور شما باید حتما بتوانید در ابتدا از یک کارفرمای معتبر در کشور ترکیه، پیشنهاد کاری داشته باشید.

می توانید با درخواست کار، برای اقامت و دریافت مجوز کار در ترکیه اقدام نمایید. جهت دریافت مجوز کار، کارفرمای مربوطه به وزارت کار کشور ترکیه درخواست ارسال نموده و در اسرع وقت که اغلب زیر 90 روز است، بررسی بر روی این درخواست انجام شده و پاسخ داده شده و مجوز صادر خواهد شد.

این مجوز در ابتدا برای مدت یک سال داده شده و سپس قابل تمدید نیز خواهد بود. از این جهت شما می توانید اقامت ترکیه را به مدت دو سال تمدید نمایید. در نهایت پس از گذشت 8 سال از اقامت در ترکیه برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید و پس از 10 سال می توانید جهت دریافت پاسپورت ترکیه اقدام نمایید.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه از چندین طریق امکان پذیر است و هر یک از این روش ها می تواند پس از چند ماه منجر به دریافت پاسپورت ترکیه شود. مبلغ سرمایه گذاری شده در ترکیه باید به مدت سه سال در این کشور باقی بماند.

 • از طریق ثبت شرکت و استخدام 5 نیروی کار که شهروند ترکیه هستند.
 • از طریق خرید سهام به ارزش 500،000 دلار آمریکا
 • با خرید ملک به ارزش 400،000 دلار آمریکا
 • سرمایه گذاری به صورت سپرده بانکی به ارزش 500،000 دلار آمریکا
 • از طریق خرید اوراق قرضه به ارزش 500،000 دلار آمریکا

در روش خرید ملک در ترکیه در صورتی که ارزش ملک یا آپارتمان خریداری شده حداقل 400 هزار دلار آمریکا باشد، طی 70 روز پاسپورت ترکیه به شما اعطا می شود. همان طور که ذکر شد ملک مورد نظر را نباید به مدت 3 سال فروخت. با خرید ملک به ارزش کمتر از 400 هزار دلار نیز می توانید اقامت ترکیه را کسب کنید. در این روش ملکی که می خرید باید حداقل 75 هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد.

پس از خرید ملک به شما اقامت 3 ساله اعطا می شود که از نوع توریستی است. این نوع اقامت قابل تمدید است اما اجازه کار ندارید. برای گرفتن مجوز کار باید ابتدا یک پیشنهاد کار معتبر دریافت کنید.شهروندیمشترک

خدمات صرافی توران ازمیر
شما عزیزان می توانید جهت نقل و انتقالات ارزی خود به کشور ترکیه جهت سرمایه گذاری
و دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه از خدمات شرکت توران ازمیر در ایم زمینه بهره مند باشید

اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک

همان طور که ذکر شده برای دریافت تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک، ارزش ملک باید حداقل 400،000 دلار باشد. دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک یکی از بهترین روش های ممکن برای دریافت تابعیت این کشور است و نسبت به بقیه روش ها سریعتر و مطمئن تر است.

با خرید ملک در کشور ترکیه در جهت دریافت شهروندی شما می توانید:

 1. در مدت زمان کمتر از 6 ماه، پاسپورت این کشور را دریافت نمایید
 2. همسر خود و فرزندان زیر 18 سال شما نیز به سرعت اقامت این کشور را دریافت خواهند کرد.
 3. پس از دریافت پاسپورت کشور ترکیه شما می توانید ملک خود را اجاره داده و کسب درآمد کنید.
 4. هیچگونه محدودیتی در جهت نوع ملک خریداری شده (تجاری، مسکونی و زمین) ندارید، تنها باید حداقل ارزش سرمایه گذاری که 400,000 دلار است رعایت شود.

درچند سال اخیر بسیاری از ایرانیان برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه به این کشور سفر میکنند.  با توجه به مزایای زیاد گرفتن شهروندی ترکیه، همسایه بودن این کشور و نزدیکی فرهنگی این کشور با ایران اخذ اقامت و دریافت شهروندی از طریق خرید ملک در کشور ترکیه یک گزینه بسیار مناسب برای ایرانی ها به حساب می آید.

شرایط اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک در ازمیر :

 • ١-طبق گزارش كارشناسی ملك , اگر ارزش  كمتر از 400 هزار دلار اعلام شود غير قابل قبول ميباشد .
 • ٢- اگر از شخص يا شركتی غير ترك خريد كرده باشيد غير قابل قبول است.
 • ٣-اگر از فاميل درجه يك خريد كرده باشيد نميتوان اقدامی انجام داد.
 • ٤- اگر انتقال پول به فروشنده از هر نامي به غير از خودتان انجام شده باشد نميتوان اقدامی انجام داد.
 • ٥- اگر خريد اقساطی يا پيش خريد كرده باشيد نميتوان اقدام نمود.
 • ٦- اگر قبل از تصويب قانون جديد خريد كرده باشيد هيچ اقدامی نميتوان كرد.
 • ٧- نداشتن هرنوع بيماری خونی
 • ٨- نداشتن سوء پشينه

دقت کنید که تمامی موارد بالا به دقت بررسی می شود و پس از آن شهروندی ترک و یا پاسپورت ترکیه به شما داده می شود. پس حتما قبل از خرید ملک به قصد دریافت شهروندی (منظور شهروندی هست نه اقامت) با کارشناسان خبره مجموعه توران ازمیر جهت دریافت مشاوره رایگان ارتباط برقرار کنید.

جدید ترین آگهی های خرید ملک در ازمیر

جهت بازدید از ملک های موجود، از لینک های زیر استفاده کنید

دریافت شهروندی ازمیر

ازمیر یکی از بهترین شهر های کشور ترکیه می باشد که افراد بسیاری سالانه از سرتاسر دنیا از این شهر بازدید می کنند. برای سرمایه گذاری در این شهر روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام منجر به دریافت مزایای بسیار خوبی خواهد شد. دلایل زیادی وجود دارند که شما را به طرف سرمایه ‌گذاری در ازمیر ترکیه می برند. یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل، مزایایی هستند که با سرمایه گذاری در بخش های مختلف به آن ها دست پیدا می‌کنید.

طبق بررسی های انجام شده توسط موسسات معتبر خارجی، ازمیر با دارا بودن استانداردهای بسیار بالا به عنوان یکی از شهرهای ایده‌آل و امن جهان برای زندگی، اقامت و کار شناخته شده است. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی و اقتصادی خود در کشور ترکیه جزو برترین شهر های این کشور قرار می گیرد.

سرمایه گذاری و خرید ملک در ازمیر به نسبت شهر های دیگر مطمئن تر و سود آور تر خواهد بود. شرکت توران ازمیر در این شهر همواره همراه تمامی هموطنان در جهت دریافت اقامت و شهروندی ترکیه خواهد بود و با همکاری شرکت های بزرگ در این شهر بهترین راه های سرمایه گذاری و مناسب ترین پروژه های ملکی را به هموطنان ارائه میدهند.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل میتواند یکی از راه های غیر مستقیم برای دریافت پاسپورت ترکیه باشد. کشور ترکیه در همسایگی کشور ایران قرار دارد و شهروندان ایرانی جهت سفر توریستی به کشور ترکیه نیازی به ویزا ندارند بسیاری از خانواده ها، کشور ترکیه را برای تحصیل فرزندان خود انتخاب می کنند تا بتوانند در طول تحصیل فرزندان خود به راحتی به ترکیه سفر داشته باشند.

به همین دلیل ترکیه یکی از مقاصد تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان ایرانی محسوب می شود. دانشگاه های این کشور شامل دانشگاه های دولتی و همچنین دانشگاه های خصوصی بوده که از نظر هزینه های تحصیل با هم متفاوت هستند، اما بسیاری از این دانشگاه ها در سطح جهان از رنکینگ خوبی برخوردار هستند.

جهت اقدام برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل، دانستن هزینه های تحصیل در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی ممکن است از 200 دلار تا 2،000 دلار در سال متغیر باشد اما این هزینه ها در دانشگاه های خصوصی بالا تر بوده و از 8،000 یورو برای مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و 20،000 دلار برای مقطع دکترا است.

اغلب دانشگاه های کشور ترکیه آزمون ورودی را جهت پذیرش تعیین نموده اند، که این آزمون ها در کشور ترکیه آزمون YOS و SAT می باشد. به طور عموم این آزمون ها شامل تست هایی از ریاضی و هوش و هندسه بوده و در بعضی از این آزمون ها نیز امتحان زبان انگلیسی نیز گرفته می شود.

به طور کلی تنها با تحصیل در این کشور شخص به پاسپورت ترکیه دست پیدا نخواهد کرد و مدت زمان تحصیل شخص، جهت سوابق اقامتی او محسوب نمی شود. تنها شخص باید پس از تحصیل، برای به دست آوردن اقامت و درنهایت پاسپورت ترکیه، به کار در این کشور مشغول شود. یا اینکه از طریق دیگر مهاجرت همچون ازدواج و سرمایه گذاری اقدام نماید. از این طریق پروسه اقامتی شخص خود به خود شروع خواهد شد.

دریافت پاسپورت ترکیه | انواع روش های اخذ شهروندی ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

یکی از اصولی که اغلب کشورها به آن پایبند هستند، امکان الحاق همسر در صورت عقد پیمان ازدواج است. البته در این زمینه نیز کشورهای مختلف سخت گیری های خاص خود را دارند و بسته به کشور طول زمان الحاق همسر متفاوت خواهد بود. ترکیه نیز جزو کشورهایی است که شرایط الحاق همسر را فراهم می آورد و در صورت ازدواج پاسپورت ترکیه را اهدا می کند.

در صورتی که با تبعه ترکیه ازدواج کرده باشید و ازدواج شما به صورت کاملا قانونی ثبت شود، شما می توانید جهت زندگی به کشور ترکیه ورود کنید. برای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه بایستی زوجین به مدت 3 سال در کنار هم زندگی نمایند. البته برای ثبت این ازدواج شرایطی وجود دارد اعم از اینکه طرفین حداقل 18 سال را داشته باشند، در صحت عقل و اراده ازدواج صورت گرفته باشد، از ازدواج قبلی خود خارج شده باشند و در صورت مطلقه بودن مدت شرعی لازم را طی کرده و سپس ازدواج نمایند. در صورتی که زوجین پس از اخذ پاسپورت ترکیه از یکدیگر جدا شوند، تابعیت شخص از بین نمی رود اما این در صورتی است که صوری بودن ازدواج به مقامات قضایی ترکیه ثابت نشود.

شهروندی ترکیه از طریق تولد فرزند در خاک ترکیه

این سوال برای بسیاری از عزیزان به وجود آمده است که آیا امکان کسب تابعیت و پاسپورت ترکیه با تولد فرزند در این کشور امکان پذیر است؟

از آنجایی که قوانین کشورهای مختلف در باب تولد از دو قانون خاک و یا خون پیروی می کنند، در نتیجه با تولد فرزند در کشورهای مختلف، شرایط متفاوتی برای کسب اقامت فراهم می آید.

ترکیه در باب تولد از قانون خون پیروی می کند. بنا بر این اصل ، در صورتی که پدر و یا مادر نوزاد ، تابعیت کشور ترکیه را داشته باشد، حق شهروندی این کشور خود به خود به فرزند آن ها منتقل می شود.

البته تحت شرایطی پاسپورت ترکیه با تولد در خاک این کشور اعطا می شود و آن نیز در صورت مشخص نبودن پدر و مادر نوزاد متولد شده در خاک ترکیه است. در این صورت با تولد فرزند در خاک ترکیه تابعیت و پاسپورت ترکیه به نوزاد داده می شود. اما درکل می توان گفت تولد فرزند در کشور ترکیه برای شهروندان خارجی، موجب اعطای پاسپورت ترکیه نخواهد شد.

چرا باید شهروندی ترکیه را دریافت کنیم؟

کشور ترکیه یکی از زیباترین کشورهای جهان بوده و سالانه گردشگران زیادی به این کشور سفر می‌کنند. اما این کشور علاوه بر جاذبه‌های توریستی از اقتصاد خوبی نیز برخوردار است. افرا زیادی از کشورهای مختلف برای تجارت و سرمایه‌گذاری به ترکیه سفر می‌کنند که در کنار تجارت از حق شهروندی ترکیه نیز برخوردار می‌شوند. اگر قصد اقامت در ترکیه را دارید مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت شما هموطن گرامی اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

سولات متداول درباره دریافت شهروندی ترکیه

اقامت به معنی اجازه اقامت در یک کشور بدون اینکه فرد قرار باشد شهروند آن کشور شود. اقامت در یک کشور تعیین مدت زمانی خاص دارد و می‌تواند موقت یا دائم باشد. اما شهروندی به معنی حقوق و مسئولیت‌های کامل و دائمی در یک کشور است، که شامل حقوق انتخاباتی، حق سفر، حق کار و دسترسی به خدمات اجتماعی و حق دریافت کمک‌های دولتی می‌شود. البته همه کشورها قوانین و شرایط خاص خود را برای اقامت و شهروندی دارند.

افرادی که اقدام به دریافت حق شهروندی ترکیه می‌کنند از مزایای خوبی بهره‌مند می‌شوند:

 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • امکان اخذ گواهینامه رانندگی
 • تجارت آزاد
 • خرید خودرو و اجناس
 • سفر به 107 کشور دنیا بدون ویزا
 • تحصیل ارزان
 • امکان دریافت سیمکارت بین المللی ترکیه

افرادی که اقدام به دریافت حق شهروندی ترکیه می‌کنند از مزایای منحصربفردی برخوردار خواهن شد که این امر نسبت به سایر کشورها کمی جذاب‌تر است.

 • امکان مالکیت قطعی ملک و اموال
 • نیاز نبودن به زندگی در ترکیه هنگام سرمایه‌گذاری
 • معاف از مالیات از درآمد اموال و دارایی
 • امکان انتقال مال و سهام پس از 3 سال
 • امکان صدور حق شهروندی برای خانواده فرد متقاضی
 1. دارای بودن شروط لازم
 2. حاضر کردن مدارک لازم
 3. پرداخت هزینه های لازم برای خدمات دولتی
 4. ثبت درخواست از طریق فرمانداری محل سکونت
 5. انجام مرحله ملاقات و مصاحبه حضوری

با توحه به اصلاحیه دولت ترکیه در سال جاری، اتباع خارجی که قصد ساخت و ساز در ترکیه را دارند، می توانند املاک خود را به خریدارانی که با هدف اخذ شهروندی ترکیه ملکی را خریداری کرده، ملک خود را به فروش برسانند.

بطور معمول مدت زمان دریافت پاسپورت ترکیه پس از فراهم کردن شرایط مناسب برای شهروندی ترکیه ، کمتر از 6 ماه زمان می برد.

۱- خرید ملک در ترکیه از یک شهروند ترکیه یا از یک شخص حقوقی در ترکیه (خرید ملک از شرکت توران ازمیر).
۲- ملک ها باید دارای یک سند رسمی باشند حتی اگر در حال ساخت باشند.
۳- قیمت ملک ها در مجموع باید بیش از 400 هزاردلار باشند.
۴- پرداخت مبلغ ملک باید از طریق نقل و انتقال بانکی از بانکی در خارج یا داخل ترکیه انجام شود. (صرافی معتیر)
۵- تعهد عدم فروش ملک ها برای مدت ۳ سال.

ملکی هایی که قبل از سال 2023 خریداری شده اند در مجموع باید دارای مبلغ بیش از 250 هزار دلار باشند.

ملکی هایی که بعد از سال 2023 خریداری شده اند در مجموع باید دارای مبلغ بیش از 400 هزار دلار باشند.

پس از خریداری کردن ملک به منظور تابعیت ترکیه تار زمان پایان یافتن مراحل اداری شهروندی ، باید در ترکیه اقامت داشته باشد پس از پایان کارهای اداری زندگی در ترکیه الزامی نیست.

ارزش ملک یا ملک ها باید در مجموع بیش از 400 هزار دلار باشد ، این مبلغ میتواند مبلغ یک ملک یا مجموع مبلغ چند ملک باشد.