صرافی توران ازمیر: +۹۰۵۵۳۸۳۴۴۴۱۰

انواع مبادلات ارزی و رمز ارزها در ازمیر و ترکیه

قیمت ملک در ترکیه به لیر

صرافی توران ازمیر

 

صرافی صرفا حرفه جابجایی و نقل انتقال پول نیست بلکه اگر درست انجام شود هنر ایجاد اعتماد در قلب و ذهن صاحبان پول و سرمایه است!

صرافی مجموعه توران ازمیر با اتکا تجربه بیش از یک دهه بازرگانی و آشنایی به مشکلات نقل و انتقال ارزی و همچنین سابقه چندین ساله در زمینه ترید ارزهای دیجیتال, اقدام به راه اندازی صرافی فیزیکی و دیجیتال نموده و آماده ارائه خدمات مشاوره حضوری و آنلاین در این زمینه می‌باشد.

ارتباط با صرافی توران ازمیر: ۰۰۹۰۵۵۳۸۳۴۴۴۱۰

صرافی آنلاین توران ازمیر

مشکلات اخیر به وجود آمده از سوی بانک مرکزی و همچنین روند فراگیر شدن ارزهای دیجیتال و رمزارزها و  مشکلات و قوانین ضد و نقیض کشور ما در برخورد با متخلفین صرافی‌های دیجیتال‌ باعث شد تا با راه اندازی صرافی آنلاین در کشور ترکیه، نه تنها نیاز ارزهای دیجیتال، بلکه جابجایی ارزهای فیزیکی شما عزیزان را نیز مرتفع سازیم.

همانطور که پیش از هم گفته‌ایم فلسفه مجموعه توران ازمیر این است:

((آسان‌سازی زندگی برای ایرانیان در ازمیر))

 ما در حالیکه مشغول انجام یک بیزنس و کسب درآمد هستیم، همواره این فلسفه را نیز جلوی چشمان خود داریم.

آسان سازی نقل و انتقالات مالی برای ایرانیان در ازمیر و البته هرجای دیگر کشور ترکیه و بسیاری از کشورهای جهان، خدماتی است که ما می‌توانیم در این لحظه انجام دهیم.

صرافی  ازمیر به همکاری با  صرافان معتبر و تایید‌شده بین‌المللی می‌پردازد و امکان تمامی معاملات ارزی را برای شما هموطنان در زمینه بازرگانی, تولید و امور روزمره برقرار نموده است.

صرافی ترکیه

صرافی ازمیر


صرافی ارز دیجیتال ترکیه

بعد از تورم سال ۲۰۲۲ ترکیه و کاهش ارزش لیر و همچنین گرم بودن بازار ارزهای دیجیتال، خرید رمزارزها در این کشور به بالا ترین میزان خود در تاریخ رسیده است. این موضوع موجب افزایش اشتیاق شهروندان این کشور به خرید بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال شد.

بیت کوین و سایر رمزارزها در ترکیه، طرفداران زیادی دارد و ترکیه بیش از هر کشور اروپایی صاحب دارایی‌های دیجیتالی است.

تبدیل ارز یکی از مسائلی است که در سفرهای بین ‌المللی با آن برخورد خواهید کرد. این در حالی است که گاهی به دلیل:

 • نبودن وقت کافی
 • شرایط نامناسب بازار 
 • عدم دسترسی به مقدار ارز مورد نیاز
 • و مشکلات دیگر  

مجبور به تبدیل ارز خود در خارج از کشور خود می شوید.

مواقعی نیز پیش آمده که در خارج از کشور، درحال انجام معامله با یک شرکت در همان کشور یا کشوری دیگر می‌باشید که متعاقب آن‌، ضرورت به تبدیل ارز و انتقال آن به حساب مورد نظر پیش آمده است.

شما می‌توانید در سفر به ترکیه به ‌جای آنکه همه پول‌‌های خود را به لیر یا دلار تبدیل کنید، ارز دیجیتال داشته باشید.

ارز دیجیتال را می‌توانید به ‌سادگی به لیر یا هر ارز دیگری تبدیل کنید. بهترین کار در سفر به ترکیه این است که فقط به همان میزانی که در لحظات اولیه ورود به کشور (هزینه تاکسی و پول توجیبی)نیاز دارید لیر تهیه کنید.

هرگز سعی به تبدیل مبالغ ارزی خود در خیابان‌ها و افراد ناشناس نکنید. چرا که ممکن است گیر افرار کلاهبردار و سود جو افتاده و پول خود را از دست بدهید.

شما می‌توانید با استفاده از مشاوره آنلاین صرافی مجموعه توران ازمیر نسبت به تهیه ارز فیات (نقدی) و ارز دیجیتال در کوتاه‌ترین زمان به صورت آنلاین و حضوری در شهر ازمیر ترکیه اقدام نمایید.


صرافی مورد اعتماد در ازمیر

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ذهنی مسافرین ایرانی در هنگام سفر به ترکیه، نحوه تبدیل ارز در کشور مقصد و همچنین انتقال ایمن پول همراه‌شان است. قطعا امن‌ترین راه انتقال، استفاده از حساب‌های ارزی می‌باشد. اما از آنجایی که هزینه تبدیل و انتقال ارز بانکی بسیار بالاست، معمولا کسی از این روش استفاده نمی‌کند. با این تفاسیر بهترین راه ، تبدیل پول خود به ارز رایج کشور ترکیه یا خرید ارز دیجیتال می‌باشد.

کسانی که قصد سرمایه گذاری چه در داخل ترکیه چه در هر نقطه از جهان را دارند، حوزه ارزهای دیجیتال یکی از جذابترین راه هاست.

بخش مطالب ارزهای دیجیتال را مطالعه نمایید

کاربران ایرانی می‌توانند از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی یا خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنند. صرافی‌های ارز دیجیتال قطب داد و ستد رمزارزها هستند. آنها مانند بانک‌های آنلاینی هستند که با بازار بورس درهم آمیخته‌اند. همزمان با گسترس ارز های دیجیتال، تعداد صرافی‌های تخصصی آن‌ها در حال افزایش است.

امروزه صدها صرافی ارز دیجیتال وجود دارد و انتخاب بهترین و مورد اعتمادترین آنها کار راحتی نیست. با توجه به چالش‌های ذکرشده، بسیار اهمیت دارد که شما از بین صرافی‌های موجود، صرافی‌ای را انتخاب کنید که معتبر باشد تا بتوانید با خیال راحت در آن معامله کنید.

سابقه کار، بیمه، سرپرست صرافی ،کارمزد دریافتی، نام و شهرت در بازار می‌تواند به شناخت مورد اعتمادترین و معتبرترین صرافی کمک کند.

در نهایت صرافی ازمیر، دپارتمان مالی توران ازمیر با تجربه بیش از ده سال تجربه بازرگانی و آشنایی به مشکلات نقل و انتقال ارزی و همچنین سابقه چندین ساله در زمینه ترید ارزهای دیجیتال آماده ارائه خدمات مشاوره حضوری و آنلاین در این زمینه می‌باشد.


فروش بیت کوین در ترکیه

بیت کوین نوعی ارز دیجیتالی است که در اوایل سال ۲۰۱۸، به شهرت و شکوفایی زیادی رسید. بیت کوین ترکیبی از خلاقیت، پشت سر گذاشتن موانع قانونی و کنار زدن واسطه‌‌ها در امور مالی و بانکی مختلف است. بیت کوین در مدت کوتاه ظهورش توانست توجه زیادی را به سمت خودش جلب کند.

در حال حاضر خرید و فروش بیت کوین در برخی از کشورها محدود است اما در کشوری همچون ترکیه، به دلیل تردد بالای توریست و محوریت آن بین دو قاره اروپا و آسیا محدودیتی وجود ندارد. همچنین تمایل تاجرین برای تبادلات ارزهای دیجیتال بیشتر از حواله‌های بانکی شده است.

کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که بالا ترین پذیرش ارز دیجیتال را توسط مردمش دارد.

مشکلات ارزی، تورم و آسان بودن تبادل پول دیجیتال در سطح جهانی باعث شده تا حدود 18 درصد از مردم این کشور اقدام به سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال به خصوص خرید و فروش بیت کوین کنند. این مقدار 9 درصد از میانگین کشور های اروپایی بیشتر است. بحران لیر در  سال ۲۰۲۲باعث شد لیر نزدیک به ۸۰درصد از ارزش خود را از دست بدهد. به همین دلیل تعداد زیادی از شهروندان کشور ترکیه حقوق بازنشستگی و سرمایه‌گذاری‌های خود را به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال اختصاص دادند. درصد بالایی از این سرمایه ها متعلق به خرید و فروش بیت کوین بود.

بانک مرکزی و خزانه دولتی ترکیه گروهی را گردآوری کرده است تا بتواند در آینده‌ای نزدیک بیت کوین را به عنوان یک ارز به رسمیت بشناسند.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که این ارز در آینده‌ای نه چندان دور تاثیر به‌سزایی در وضعیت اقتصادی ترکیه خواهد داشت. با این که ارز رایج این کشور لیر است، با این حال خرید بیت کوین حتی با وجود نوسانات بالا مورد قبول مردم ترکیه می‌باشد.

شما می‌توانید معاملات ارز دیجیتال خود اعم از خرید و فروش بیت کوین را در صرافی آنلاین توران ازمیر در بستری امن انجام دهید.


فروش تتر در ترکیه

ارز دیجیتال تِتِر  Tetherدر بسیاری از معاملات و حتی در پروسه انتقال سرمایه به ترکیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کسانی که به ترکیه مهاجرت کرده‌اند و یا به دنبال کسب اقامت ترکیه هستند، حتما با موضوع خرید تتر یا همان USDT رو به رو خواهند بود. خرید تتر در ترکیه با لیر یا دلار یکی از نیازهایی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند.

شما می‌توانید تتر خود را به دلار یا لیر تبدیل کنید یا اینکه دلار و لیر خود را به ارز تبدیل کنید و با در دست داشتن ارز مورد نظر خود، در هر بازار مالی که تمایل دارید، سرمایه گذاری کنید.

یکی از دغدغه‌های سرمایه‌گذاران در کشور ترکیه، فروش لیر و در مقابل آن خرید USDT با قیمت ارزان می‌باشد. چرا که با انجام این تراکنش امکان شرکت در فعالیت‌های تجاری جهانی برای افراد فراهم می‌شود. علاوه بر آن با در دست داشتن تِتِر، افراد می‌توانند نسبت به خرید بیت‌کوین در ترکیه اقدام نمایند. بسیاری از افرادی که سرمایه و دارایی خود را به صورت تتر ذخیره کرده‌اند، با مهاجرت به ترکیه نیاز به فروش تتر با قیمت مناسب و دریافت لیر در مقابل آن خواهند داشت.

وجود یک صرافی مورد اعتماد و معتبر در ترکیه که با توجه به نرخ لحظه‌ای قیمت دلار و لیر، خدمات مربوط به تبدیل ارزهای متفاوت به یکدیگر را انجام دهد، از جمله مواردی است که هر مهاجر و سرمایه گذار در ترکیه دیر یا زود به آن نیاز پیدا می‌کند.

خمات خرید و فروش تتر در ترکیه در صرافی توران ازمیر، علاوه بر آنکه سریع انجام می‌شود، از امنیت بالایی نیز برخوردار است. در کنار تمامی این ویژگی‌ها تیم پشتیبانی در تمامی مراحل راهنمایی‌های لازم را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.


نحوه کار ارزهای دیجیتال

اگر نیاز به صرافی در ازمیر ترکیه دارید پیشنهاد می‌کنیم این اطلاعات درباره صرافی ارزهای دیجیتال در ترکیه که توسط مجموعه توران ازمیر گردآوری شده را مطالعه نمائید:

ارزهای دیجیتال از فناوری غیرمتمرکز استفاده می‌کنند و به کاربران امکان پرداخت امن و ذخیره پول را بدون نیاز به ثبت نام یا استفاده از بانک‌ها و سازمان‌های واسطه می‌دهند.

اکثر ارزهای دیجیتال روی پایگاه داده توزیع شده‌ای به نام بلاک چین اجرا می‌شوند. بیشتر واحدهای اصلی ارز دیجیتال (به جزتوکن ها) توسط یک فرآیند به نام استخراج یا ماین تولید می‌شوند.

تتر یکی از پایه‌های اصلی معاملات در بازار تریدر ها هست که صرافی ازمیر توران در تامین نیاز این مارکت برای هموطنان نقش موثری ایفا می‌کند. ارزهای دیجیتال به منظور امنیت بالا و ناشناس بودن ساخته شده‌اند. تقلب درتراکنش‌های ارزهای دیجیتال جایگاهی ندارد. کسی مالک آن‌ها نیست و کسی نمی‌تواند آن‌ها را هک کند. آن‌ها البته به جز ارز تِتِر غیرمتمرکز هستند و واسطه‌ها را حذف می‌کنند.

استفاد از ارزهای دیجیتال در صرافی توران ازمیر نیاز به ثبت نام یا مدارک ندارد. فرایند استخراج برای همه مقدور است و همه می‌توانند با سخت‌افزارهای مناسب از آن کسب درآمد کنند.

اطلاعات تماس توران ازمیر


تبدیل دلار به لیر

یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مقاصد سفر برای مسافران و گردشگران، کشور ترکیه است. همانطور که می‌دانید واحد پول کشور ترکیه لیر است و برای سفر به کشورهای خارجی هم یا باید پول خود را به واحد پول آن کشور تغییر داد یا از ارز بین‌المللی یعنی دلار استفاده‌کرد.

اغلب افراد ممکن است دلار را انتخاب کنند؛ زیرا ارز جهانی است، اما گاهی هم لیر گزینه بهتری است.

 • حال برای تبدیل دلار به لیر چه باید کرد؟
 • در چه مواردی دلار بهتر است در چه مواردی لیر؟

برای پاسخ به این قبیل سؤالات ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید.

برای سفر به ترکیه دلار بهتر است یا لیر؟

یکی از اصلی‌ترین سؤالاتی که برای افرادی که برای اولین بار می‌خواهند به ترکیه سفر کنند پیش می‌آید این است که باید مخارج خود را به کدام واحد پولی تبدیل کنند، دلار یا لیر؟

برای اینکه بتوانیم پاسخ مناسبی به این سؤال بدهیم ابتدا لازم است کمی در مورد واحد پول ترکیه یعنی لیر بیشتر بدانیم.

واحد پول ترکیه لیر و پول خرد آن کروش است. هر لیر هم معادل 100 کروش است.لیر را با حروف اختصاری TLیا TRYنشان‌می‌دهند. با وجود این‌که ترکیه جزء قدرتمندترین کشورهای دنیا محسوب‌می‌شود، اما واحد پولی آن دائم در حال تغییر است. از آنجایی‌که دلار و یورو ارزهای بین‌المللی هستند در دنیا از ارزش اقتصادی و ثبات بیشتری برخوردارند؛

بنابراین توصیه می‌شود در سفرهای خارجی دلار به همراه ببرید و در آنجا به مقدار نیاز تبدیل دلار به لیر را انجام دهید.

البته لازم به ذکر است که برای هزینه‌های اولیه هنگام به ورود به ترکیه بهتر است مقداری لیر مثلاً به ‌اندازه 1000 لیر به همراه داشته ‌باشید تا برای پرداخت هزینه‌های سیم‌کارت، تاکسی، غذا و غیره به مشکل نخورید. در صورتی که بخواهید این مخارج را هم به دلار پرداخت کنید برای تبدیل دلار به لیر باید مقدار بیشتری بپردازید.

تبدیل دلار به لیر

همین امر هم سبب شده است از سال 2015 به بعد لیر کشور ترکیه دچار نوسان شود.

بنابراین ارزش پولی آن از دلار کمتر است و اگر بودجه محدودی برای سفر خود در نظر گرفته‌اید تبدیل پولتان به لیر می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

زیرا در چند سال اخیر به پایین‌ترین حد خود در برابر دلار رسیده است. چنانچه قصد دارید علاوه بر تفریح از سفر خود سود مالی هم به‌دست آورید، پیشنهاد می‌شود دلار به همراه داشته ‌باشید.

تبدیل دلار به لیر در کشور ترکیه به آسانی قابل انجام است. برای مثال هنگام خرید به‌ خصوص از برندهای بزرگ خودشان تبدیل دلار به لیر را انجام می‌دهند و شما علاوه بر آسودگی در خرید می‌توانید گاها سود خوبی هم بدست آورید.


چه راه‌هایی برای به همراه بردن پول در ترکیه وجود دارد؟

برای بردن پول به این کشور چند راه مختلف وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 • به همراه داشتن دلار به ‌صورت نقدی
 • انتقال به کیف پول دیجیتال که به‌ صورت تتر است و در صرافی‌های ترکیه قابلیت نقد کردن دارد.
 • واریز به حساب، در صورتی که در ترکیه صاحب حساب بانکی هستید.

50 لیر ترکیه

لازم به ذکر است همراه داشتن پول نقد خطرآفرین است و ریسک دارد که باید حواستان به این موضوع باشد.

در مورد افتتاح حساب هم می‌توانید فقط در زراعت بانک دولتی ترکیه و احتمالا در ایش‌بانک حساب باز کنید و از طریق صرافی توران ازمیر از ایران پول خود را به حسابتان در ترکیه منتقل کنید. در صورت انجام این کار می‌توانید با استفاده از کارت اعتباری خود که با ویزا کارت یا مستر کارت قرارداد دارند، تمام هزینه‌های خود را این‌گونه پرداخت کنید. در صورتی که این روش را انتخاب کنید، قادر خواهید بود از تخفیف‌های فصلی که برای خرید بلیط و رزرو هتل داده ‌می‌شود بهره‌مند شوید و هزینه‌های سفر خود را به این طریق کمی کاهش دهید.

روش دیگر، انتقال پول به کیف پول الکترونیکی است. با این روش می‌توانید پس از ورود به ترکیه از طریق صرافی‌ها پول خود را به دلار یا لیر دریافت کنید و از این طریق هزینه‌های سفر خود را بپردازید. هنگام تبدیل به‌ منظور جلوگیری از هزینه‌های اضافی بهتر است به ‌اندازه مقداری که لازم دارید پول دریافت کنید تا لازم نباشد دو بار کارمزد اضافی بپردازید.


 
چرا دلار در ترکیه به‌صرفه‌تر از لیر است؟

در ادامه به بررسی دلایلی که اثبات می‌کند دلار از لیر به‌صرفه‌تر است، می‌پردازیم.

 • دلار به‌راحتی به سایر واحدهای پولی قابل تبدیل است.
 • دلار ارزی بین‌المللی است و در تمام کشورها اعتبار بالا و ثبات اقتصادی دارد.
 • کمتر از سایر واحدهای پولی دچار نوسان می‌شود.
 • چنانچه مبلغی که تبدیل کرده‌ بودید به‌طور کامل استفاده نشد، می‌توان از آن برای سفر در کشورهای دیگر استفاده‌کرد.
 • زمانی که بخواهید دلار را به ریال تبدیل کنید کارمزد کمتری می‌پردازید.

 

چگونگی تبدیل دلار به لیر در ترکیه؟

چنانچه برای سفر خود به ترکیه دلار به همراه بردید و می‌خواهید آن را به لیر تبدیل کنید می‌توانید از طریق صرافی‌های ترکیه که به آنها DOVIZ گفته ‌می‌شود این کار را انجام دهید. در این صرافی‌ها قادر خواهید بود  تبدیل ارز را انجام دهید. البته معمولا برخی از این دوویزها نرخ‌های کارمزد بالایی دارند و شاید به صرفه باشد که اگر رقم تبدیلتان از هزاردلار بیشتر است با صرافی‌ توران ازمیر ارتباط بگیرید.

صرافی‌های DOVIZ اغلب مانند صرافی‌های ایران در جلوی مغازه خود تابلویی دارند که نشان‌دهنده نرخ تبدیل ارز است.

در این حالت شما می‌توانید با مراجعه به چند مورد از آنها بهترین صرافی که نرخ مناسب‌تری دارد انتخاب کنید.

نکته: ممکن است پس از اتمام سفر بخواهید ارز باقی‌مانده را به ریال تبدیل کنید، به یاد داشته ‌باشید که پس از انجام این کار حتماً رسید را نزد خود نگه‌دارید تا طبق قانون کشور ترکیه مشخص باشد معامله انجام‌شده قانونی بوده است.


چه زمانی لیر گزینه بهتری نسبت به دلار است؟

پیش‌تر گفتیم بهتر است هنگام سفر به ترکیه دلار به همراه داشته ‌باشید، اما برخی مواقع استثنا هم وجود دارد. برای مثال اگر زمانی که قصد سفر به ترکیه را دارید مقارن با عید فطر یا عید قربان باشد بهتر است از ابتدا لیر به همراه خود ببرید.

دلار ارز بین‌المللی

این موضوع به این دلیل است که این ایام جزء ایام تعطیل این کشور است و روزهای تعطیل نرخ تبدیل دلار به لیر در ترکیه بسیار غیرمنصفانه و غیرواقعی است.

پس توجه باشید پیش از فرا رسیدن روزهای تعطیل ترکیه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر به همراه داشته ‌باشید تا از این بابت با مشکل مواجه نشوید.

همینطور در روزهای آخر هفته ترکیه که روزهای شنبه و یکشنبه است هم تبدیل ارز انجام ندهید،

صرافی‌ها در روزهای تعطیل نرخ درستی به شما ارائه نمی‌دهند و همین امر سبب افزایش هزینه‌های سفر شما خواهد شد.


نکات مهم در مورد تبدیل دلار به لیر

نکات بسیاری را در مورد تبدیل ارز در کشور ترکیه ذکر کردیم و در اینجا لازم است این چند مورد را هم علاوه بر موارد یاد شده به خاطر بسپارید

تابلوهای نشان‌دهنده نرخ تبدیل ارز

  • چنانچه در سفر به ترکیه دلار به همراه خود بردید به ‌هیچ ‌عنوان تمام پول خود را یکجا خرد نکنید. هر روز به ‌اندازه نیاز مصرفی این کار را انجام دهید. ترجیحاً در ساعات پایانی روز تبدیل ارز کنید تا از سود بیشتری برای تبدیل دلار به لیر بهره‌مند شوید.
  • نکته امنیتی که در اینجا وجود دارد این است که به ‌هیچ ‌عنوان تمام دلارهای خود را به افراد حتی صرافی‌ها نشان ندهید. حتی‌الامکان سعی کنید پول‌های خود را در چندین جای مختلف نگهداری کنید.
  • هنگام مراجعه به صرافی‌ها خیلی به نرخ تبدیل نوشته‌ شده بر روی تابلوهای آنها اهمیت ندهید و برای فروش دلارهای خود چانه‌زنی کنید و آنها را به قیمت بالاتری بفروشید. هرگز خارج از صرافی‌ها تبدیل ارز انجام ندهید.
  • هنگام رزرو هتل جایی را انتخاب کنید که گزینه تبدیل ارز را برای مسافران فراهم کنند.
  • به ‌هیچ‌ عنوان فکر پولشویی در ترکیه را نداشته نباشید. فعالیت خرید و فروش صرافی‌ها با جدیت تمام کنترل می‌شود. البته اغلب هتل‌ها در ترکیه تبدیل ارز انجام می‌دهند، اما نرخ بیشتری برای این کار دریافت می‌کنند.

نتیجه‌گیری

ترکیه یکی از توریست‌پذیرترین کشورهای دنیا است که برای سفر به آن لازم است دلار یا لیر به همراه داشته‌ باشید؛ بنابراین در این مطلب به چگونگی به همراه بردن پول به ترکیه، تبدیل ارز، چگونگی تبدیل دلار به لیر و اینکه چه مواقعی دلار بهتر است چه مواقعی لیر صحبت کردیم.

شما می توانید از طریق تماس و یا درج پیام با کارشناسان خبره توران ازمیر ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید.

راه‌های ارتباطی با مجموعه توران ازمیر