راهنمای جامع خرید ملک در ازمیر

بهترین فرصت؛ سرمایه گذاری در ترکیه با خرید ملک در ازمیر ، دریافت اقامت دائم ترکیه

چه نوع ملکی نیاز دارید ؟

دسته بندی مورد نظرتون رو انتخاب کنید

تجاری

برج ها

آپارتمان

دفتر کار

ویلا

مراحل خرید ملک در ازمیر توسط مجموعه توران ازمیر

پس از اینکه مشتری از طریق راههای ارتباطی به مجموعه توران ازمیر وصل شد، اطلاعات کلی در مورد شهر ازمیر، آپارتمانها و قیمتها و محله های ازمیر به ایشان داده میشود.

در این مرحله این اطلاعات به تمام کسانی که خواستار اطلاعات خرید ملک هستند داده میشود

بعد از اینکه مشتری اعلام آمادگی جهت مسافرت و خرید ملک در ازمیر را کرد، اطلاعات بیشتر و جرئی تر جهت آگاهی بیشتر مشتری به ایشان داده میشود که یک تصویر ذهنی از خرید و روند آن در ذهن داشته باشد.

در این مرحله به مشتری تاکید میگردد که حداقل یک هفته قبل از عزیمت به ازمیر، با ما دائم در ارتباط باشد و تیم ما مرتبا اطلاعات بیشتری از قبیل نحـوه انتقال وجه و عملیات صرافی توسط مجموعه، انجام امور بانکی، ارائه فایل های منطبق با بودجه مشتری و…. به ایشان داده میشود.

پس از رسیدن مشتری به ازمیر از فرودگاه به محل اقامت ترانسفر میگردد و از فردای آن روز، سرویس دادن به مشتری و بازدید از آپارتمانهای انتخاب شده آغاز میگردد.

این پروسه عموما چند روز به طول می انجامد و پس از انتخاب و پسندیدن ملک توسط مشتری، رایزنی در مورد قیمت ملک، نحوه پرداخت، زمان تحویل و انتقال قطعی ملک با فروشنده یا شرکت سازنده آغاز میگردد که در پی آن نیز زمان عقد قرارداد مشخص میگردد.

بعد از آن برای مشتری توسط مجموعه افتتاح یک حساب بانکی به نام مشتری و اخذ شماره مالیاتی مشتری، صورت می پذیرد که به تبع آن در پروسه خرید ملک، تمام انتقالات مالی توسط مشتری و از حساب خـود ایشان صورت میپذیرد.

عموما برای عقدقرارداد نیاز به آماده بودن تمام ثمن مورد معامله نیست و تنها با مقدار کمی از قیمت ملک عقد قرارداد صورت می گیرد وقسمت عمده ثمن در روز انتقال در اداره تاپو از سوی مشتری به فروشنده پرداخت میگردد.

بعد از عقد قرارداد و مشخص شدن زمان انتقال قطعی سند و تحـویل ملک، در روز موعود با حضور متعاملین در اداره تاپو (اداره کل ثبت املاک) انتقال وجه به فروشنده و انتقال سند به مشتری و اخذ برگه سند مالکیت به مشتری صورت میگیرد

خرید ملک در ازمیر در این مرحله به اتمام میرسد بدیهی است درتمام مراحل یاد شده کارشناسان امور املاک در کنار مشتری بوده و در تمام مراحل اعم از بازدید فایل ها، ارائه توضیحات هر فایل وعقد قرارداد، انتقال وجه و امور بانکی، حضور در اداره تاپو و انتقال و تحویل ملک، حضـور داشته و ناظر بر امور هستند.

تا اینجا پروسه خرید تمام میشود اما مسئولیت و انجام امور شرکت به مشتری باقی است. ما عزیزان را در ثبت نام و خرید کنتورهای آب، برق، گاز و به نام کردن آنها، همراهی میکنیم و خدمات مربوطه را ارائه می دهیم.

هم چنین جهت تکمیل پرونده اقامتی عزیزان که نیاز به اخذ دو نامه و تائیدیه از اداره تاپو و شهرداری است مشتریان عزیز را یاری میدهیم.

قابل توضیح که در صورت تمایل مشتری به سرویس بیشتر در زمینه های دیگر خدماتی و اقامتی دوستان ما در مجموعه آماده خدمت رسانی هستند.

مزایای خرید ملک در ازمیر ترکیه:

فاکتورهایی مانند:

 • امنيت قرداد خريد ملک در ترکيه
 • بيمه خانه
 • امکان تحصيل در مدارس و دانشگاه ( ازمیر دومین شهر دانشگاهی ترکیه می‌باشد)
 • هزينه زندگی مناسب
 • برخورداری از بيمه‌های درمانی
 • هزينه‌های درمان
 • قوانين حمايت از سرمايه گذاران خارجی
 • مراکز خرید لوکس و مجهز
 • مراکز دیدنی تمام نشدنی تنها بخشی از شرایط فوق العاده ازمیر برای خرید خانه است.

طبق نظرسنجی انجام شده توسط موسسات معتبر خارجی ازمیر با استانداردهای بسیار بالا به عنوان ششمین شهر ایده‌آل جهان برای زندگی , اقامت و کار شناخته شده است.

هزینه ی زندگی در ازمیر ترکیه ۱۹ درصد کمتر از استانبول و تقریباً برابر با آنکارا و۱۲ درصد کمتر از هزینه ی زندگی در تهران است.

اکثر مجتمع های مسکونی و شهرک های ازمیر دارای امکانات رفاهی استخر رو باز و بسته , باشگاه ورزشی , کافی شاپ , فضای بازی کودکان , فضای شب نشینی ,زمین های ورزشی و… هستند.

فروش و خرید ملک در ازمیر بصورت عرصه و عیان می باشد. کارشناسان متخصص و با تجربه ما پاسخگوی شما در امر خرید ملک بوده و در امر سرمایه گذاری راهنمای شما خواهند بود .

آخرین املاک قابل خرید در ازمیر

جدیدترین املاک ثبت شده در ازمیر

چرا در ازمیر خانه بخریم؟

ازمیر یکی از مهم ترین شهر های ترکیه است. ازمیر به علت تاریخ غنی و به دلیل اینکه در کانون فرهنگی ترکیه واقع شده است اهمیت بالایی دارد. پس از آنکارا و استانبول ازمیر سومین شهر پر جمعیت ترکیه است.

این امر موجب گردیده تا اشتغال ، حمل و نقل و شهرسازی در این شهر رو به رشد باشد.

از طرفی ازمیر به علت دارا بودن سواحل مدیترانه ای همواره با استقبال گردشگران مواجه بوده است.

گردشگری در ازمیر موجب رونق هتل ها و رستوران ها گردیده است. در این بین صنعت گردشگری برای جذب گردشگران بیشتر وارد رقابت با یکدیگر شده اند.

ازین رو هر کدام به فکر ارایه خدمات برتر و جذب مشتریان بیشتر هستند.

خرید خانه در ازمیر بهتر است یا در آنکارا ؟

ازمیر در مقایسه با آنکارا که پایتخت ترکیه است جاذبه های گردشگری بیشتری دارد. در ازمیر شما می توانید ملیت های متفاوت تری را نسبت به آنکارا ببینید. هم چنین تعداد افرادی که در ازمیر به زبان انگلیسی تسلط دارند 67 درصد نسبت به میانگین کل ترکیه بالاتر است.

به همین دلیل در ازمیر گردشگران به راحتی مشکلات خود را رفع می کنند. در مقایسه با کلان شهر شلوغ استانبول نیز مزایایی را داراست.

خرید خانه در ازمیر بهتر است یا در استانبول ؟

استانبول به علت جمعیت بالایی که دارد مرکز آلودگی هوای ترکیه است. در مقابل ازمیر پاک ترین شهر ترکیه لقب یافته است.

به همین دلیل خرید ملک در ازمیر ترکیه گزینه خوبی است. میزان جرم و جنایت در ازمیر بسیار پایین و تفکر اعتقادی میان مسلمانان و مسیحیان تقریبا برابرست.

اما استانبول پر ترافیک ترین شهر ترکیه است و تقریبا به طور متوسط روزانه 1 ساعت رانندگان در ترافیک هستند.تمام این ها باعث شده تا ازمیر سالانه بیش از 2 میلیون گردشگر را به خود جذب کند.

هم چنین پس از استانبول دومین شهر محبوب برای سرمایه گذاری گردیده است.

همه چیز در مورد خرید ملک در ازمیر ترکیه

خرید ملک در ازمیرخرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

مطالعه این متن به شما کمک خواهد کرد تا سوالات اولیه شما رفع شده و پس از مشاوره دقیق , با کسب اطلاعات کافی برای بازدید از پروژه‌های مسکونی ازمیر حاضر شوید.

خرید ملک در ازمیر

کشور ترکیه به دلیل تغییر و اصلاح ساختارهای اقتصادی خود در چند سال گذشته توانسته سرما‌گذاران زیادی از سراسر جهان جذب کند.

این کشور در سال 2011 با تصویب اعطای حق شهروندی به اتباع خارجی توانست از تمام ظرفیت‌های اقتصادی این افراد بهره‌مند شود.

ترکیه برای اعطای حق شهروندی به اتباع خارجی روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری را تعیین و انجام یکی از این روش‌ها را لازمه دریافت این حق برگزید. یکی از این روش‌ها خرید ملک در ازمیر می‌باشد.

شهر ازمیر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود یکی از زیباترین شهرهای ترکیه و اروپا است.

این شهر از لحاظ تاریخی یکی از کهن‌ترین شهرهای جهان بوده .

این شهر به دلیل قدمت خود همواره مورد توجه بازرگانان بوده و سالانه تجار زیادی از جمله ایرانیان در این کشور اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند.

همچنین شرایط آب و هوایی مناسب این شهر باعث شده است تا هم در زمستان و هم در تابستان پوشش گیاهی سرسبزی داشته باشد.

سرمایه گذاری با خرید ملک در ازمیر ترکیه

یکی از مسایل مهمی که در هر خریدی در نظر گرفته می شود ارزش افزوده ای است که از آن خرید بدست می آید.

خرید ملک هم از آن دسته خریدهایی است که هر کس شاید یک یا دو بار تجربه کند و جز مواردی است که همیشه ریسک های خود را دارد.

در کشور ما بدلیل رشد این بازار همیشه سرمایه گذاری در بخش مسکن مطمئن بوده و حتی در زمان رکود بازار مسکن دارایی های ما رشد می کند.

در ترکیه نیز بازار مسکن در سالهای اخیر با رونق بسیاری همراه بوده و سرمایه گذاری در بازار مسکن راهی مطمئن برای حفظ ارزش دارایی است.

هدف از ارائه این مطلب بررسی شاخص های مسکن و صرفا بررسی علمی این بازار نیست.

بلکه برای کسانی که قصد مهاجرت یا سرمایه گذاری در ترکیه را دارند.

مختصری شرح این بازار را دادیم تا با خیال آسوده از اینکه آیا سرمایه ما در ترکیه رشد خواهد کرد یا آیا بعد از چند سال متضرر نخواهیم شد، اقدام به خرید ملک بکنند.

همانطور که پیداست شاخص مسکن در بازار ترکیه روند رو به رشدی را در ماههای اخیر داشته به نحوی که از ۲۶۶.۴ واحد در ماه ژوئن به ۲۶۸.۱ واحد در ماه جولای رسیده است.

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

شهرهای بزرگ در ازمیر ترکیه

قبل از آن که بخواهید به اخذ اقامت در کشور ترکیه فکر کنید، باید به شکل خوب شهرهای این کشور را شناسایی کرده و در مورد مزایا و معایب آن اطلاعات کسب کنید.

در واقع باید در مورد شرایط خرید ملک ارزان در ترکیه نیز اطلاعات لازم را بدست بیاورید. شهرهای ازمیر، استانبول و آنکارا مهم‌ترین شهرهایی این کشور به شمار می‌روند.

در واقع افراد بسیار زیادی اقدام به خرید ملک در این شهرها می‌کنند.

لازم است بدانید برای اخذ اقامت در این کشور فرقی ندارد که در کدام یک از شهرهای آنکارا، استانبول و یا ازمیر ملک خریداری کنید.

زیرا قوانینی که در این سه شهر وجود دارد، مشابه هستند و همچنین مدارکی که برای اقدامات قانونی مورد نیاز است، در این شهرها کاملا به یک شکل می‌باشد.

در ضمن شهر ازمیر در وقع اروپایی‌ترین شهر کشور ترکیه به شمار می‌رود و یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت است.

مهم‌ترین موضوع این است که شما می‌خواهید برای دو سال آتی خود در کدام یک از شهرهای ترکیه سکونت داشته باشید و در واقع اقامت کدام از شهرهای کشور ترکیه برای شما لذت‌ بخش‌تر خواهد بود.

شهرهای ازمیر و استانبول در مقایسه با شهر آنکارا، شهرهای بهتری برای مهاجرت و سفر تفریحی به حساب می‌آیند.

در نظر داشته باشید که به طور سالانه گردشگران بسیار زیادی به شهرهای ازمیر و استانبول سفر می‌کنند؛ زیرا این شهرها از جذابیت‌های بسیاری بیشتری نسبت به شهر آنکارا برخوردار است.

 استانبول

شهر استانبول در حال حاضر پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است.

همچنین این شهر به عنوان مرکز اقتصاد و فرهنگ ترکیه نیز شناخته می‌شود. استانبول در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر واقع شده است.

تنگه بسفر قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می‌کند. در واقع استانبول تنها شهر در دنیا است که در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی و یا خلیج نیز در این شهر بزرگ قرار گرفته است.

استانبول در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ قاره سبز انتخاب شده است. این شهر همچنین از نظر تعداد توریست در سال 2010 در رده سوم شهرهای جهان قرار گرفته بود.

با توجه به این که شهر استانبول یک شهر توریستی است، اقتصاد بسیار خوبی نیز دارد.

تا حدی که شما می‌توانید به راحتی در محل سکونت خود، یک شغل مناسب نیز پیدا کنید.

استانبول طبیعت بسیار خوب و جذابی دارد و قیمت ملک در این شهر نسبت به دیگر شهرهای ترکیه بالا می‌باشد.

در واقع برای خرید ملک ارزان در ترکیه شهر استانبول نمی‌تواند گزینه آنچنان مطلوبی باشد، اما با جستجو در حاشیه این شهر می‌توانید ملک‌های ارزان پیدا کنید.

 آنکارا

شهر آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و بعد از شهر استانبول، در رده دوم بزرگ‌ترین شهرهای کشور ترکیه به شمار می‌رود.

آنکارا یک شهر مردن و پیشرفته  با جمعیتی بیش از با ۴٬۳۱۹٬۱۶۷  (آمار ۲۰۰۵) نفر می‌باشد.

از مکان‌های دیدنی و جذاب این شهر می‌توان به آرامگاه آتاتورک و نیز برج گردان خرید آتاکوله اشاره کرد.

خرید ملک ارزان در ترکیه و شهر آنکارا نیز ممکن است. شما برای این کار باید در حاشیه‌های این شهر ملک مورد نظر خود را جستجو و خریداری کنید.

ازمیر

شهر ازمیر نیز از بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه است و از این نظر در رتبه سوم قرار دارد.

این شهر دارای یک موقعیت بسیار خوب از نظر تجاری، بندری و صنعتی می‌باشد. شهر ازمیر در ساحل دریایی اژه قرار گرفته است.

دانشگاه‌های بسیار معتبر و شناخته‎شده‌ای در این شهر وجود دارد که برای مثال می‌توان به دانشگاه دوکوزایلول و دانشگاه اژه اشاره کرد.

شهر ازمیر را می‌توان به عنوان یکی از بهترین و زیباترین جاذبه‌های توریستی کشور ترکیه معرفی کرد.

جنوب شهر ازمیر از ساحل‌های ماسه‌ای تشکیل شده است. همچنین در منظقه جنوب ازمیر آثار تاریخی جذابی مانند شهر تاریخی افس قرار دارد.

این شهر یکی از بزرگ‌ترین و قشنگ‌ترین شهرهای باستانی جهان است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را جذب خود می‌کند.

با توجه به نظرسنجی‌های موسسات خارجی شناخته شده و معتبر، شهر ازمیر در رده ششم بهترین شهرهای جهان برای اقامت، کار و یا زندگی شناخته شده است.

هزینه‌های زندگی در شهر ازمیر ترکیه 19 درصد کمتر از شهر استانبول، مساوی با آنکارا و 12 درصد کمتر از تهران می‌باشد.

بیشتر شهرکهای مسکونی که در شهر ازمیر قرار دارند؛ از امکانات مناسبی چون استخرهای روباز و سرپوشیده، باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی، کافی‌شاپ‌های مدرن و با کیفیت، پارک بازی برای کودکان، مکان‌های مناسب برای شب‌ نشینی و دورهمی، زمین‌های ورزشی فوتبال، والیبال، تنیس، بسکتبال و سایر موارد از این دست برخورار هستند.

خرید ملک ارزان در ترکیه و بخصوص در شهر ازمیر قوانین خاص خود را دارد. فروش ملک در این شهر به شکل عیان است. بنابراین تمامی مهاجرین می‌توانند ملک مورد نظر خود را خریداری کرده و به نام خود کنند.

همچنین می‌توانند از کلیه مزایای اقامت و در صورت رعایت شروط ،شهروندی ترکیه نیز استفاده نمایند.

ازمیر شهری است که در غرب شبه جزیره ی آناتولی مرکز منطقه اژه و اطراف خلیج ازمیر واقع شده است.

در طول تاریخ همواره یکی از مناطق مهم مسکونی در آناتولی بوده. وجود راههای حمل ونقل آسان ایلچه های فوق العاده و امکانات رفاهی اجتماعی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

این موضوع بر روی شاخص های املاک این شهر تاثیر گذاشته .

علاوه بر این میتوانیم بگوییم که در ازمیر برای حمل و نقل راه حل های فوق العاده ارائه داده اند .هر وقت اراده کنید با بیسیم  میتوانید خود را نقطه ی صفر شهر کنار سواحل دریا رسانده و دوچرخه سواری کنید.

خدمات اتوبوس و مترو نیز جزء محبوبترین وسیله های حمل و نقل شهری در ازمیر میباشد.

بورسا

بورسا به عنوان چهارمین شهر بزرگ در کشور ترکیه شناخته می‌شود. نام این شهر برگرفته شده از نام پروسا است.

این نام در منابع ایرانی، عربی و اسلامی به صورت بورصه نیز آمده است.

بورسا یک شهر صنعتی می‌باشد و کارخانه‌های اتومبیل‌سازی توفاش و نیز اویاک رنو این شهر را به قطب اصلی اتومبیل‌سازی در کشور ترکیه بدل کرده است.

با توجه به وجود تعداد بسیار زیاد فضای سبز و پارک در شهر بورسا، این شهر را به نام بورسای سبز و یا گاه یشیل بورسا نیز می‌شناسند.

کوه اولوداغ هم فضای کلی این شهر را تشکیل داده است.

دو شخصیت اصلی خیمه‌شب بازی به نام‌های حاجی واد و کاراگوز افراد تاریخی بوده‌اند که در این شهر سکونت داشته‌اند.

مسجد سبز یا همان یشیل جامع و مجموعه گسترده قونیه نیز در این شهر واقع شده است.

آیت‌الله خمینی نیز زمان تبعید خود در کشور ترکیه را در شهر بورسا سپری کرد.

متروی بورسا نیز در سال 2002 ساخته شده است و در حال حاضر دارای دو خط و 38 ایستگاه است.

 آنتالیا

شهر آنتالیا به عنوان مرکز اصلی تفریح و گردگشری در ترکیه لقب گرفته است.

آنتالیا از جاذبه‌های طبیعی و ساحلی بسیار زیبایی برخوردار است. این شهر دارای بلوارهای بسیار زیبا همراه با درختان نخل و همچنین لنگرگاه‌های مختلف می‌باشد.

بافت بسیار ویژه و خاص منطقه‌ای این شهر که متشکل از خیابان‌هایی بسیار کم عرض پیچ در پیچ و خانه‌های قدیمی با دیوارهای جالب می‌باشد، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب خواهد کرد.

خرید ملک در ازمیر ترکیه و بخصوص در شهر آنتالیا چالش‌های بسیار زیادی را برای شما خواهد داشت. بنابراین در این مورد دقت کنید.

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

قیمت خانه در ازمیر ترکیه

قیمت ملک در شهرهایی همانند ازمیر، آنکارا و استانبول در مقایسه با سایر شهرهای این کشور گران‌تر است.

در ضمن قیمت خرید خانه در محله‌های مختلف این شهرها هم تفاوت‌ها بسیار زیادی دارد.

با توجه به این موضوع نتیجه می‌گیریم که قیمت خرید ملک ارزان در ترکیه به انتخاب شهر توسط شما نیز بستگی دارد.

پیش از اقدام برای خرید ملک ارزان در ترکیه، باید با مشاورین متخصص که دارای مجوزهای مربوطه هستند، مشورت داشته باشید.

این مشاورین می‌توانند شما را در خرید ملک مورد نظرتان کمک کنند و بهترین راه‌ها را در مقابل شما قرار دهند.

البته در نظر داشته باشید که قیمت ملک در ترکیه ارزان نیست و منظور از خرید ملک ارزان در ترکیه ، قیمت مناسب ملک‌های این کشور نسبت به کشورهای نزدیک آن می‌باشد.

گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای ترکیه در زمینه‌های مختلف

با توجه این تحقیق، شهر استانبول به عنوان گران‌ترین شهر ترکیه لقب گرفته است.

شهر استانبول گران قیمت‌ترین مواد غذایی را دارد. این شهر در زمینه مواد غذایی و همچنین نوشیدنی‌های بدون الکل نیز به عنوان گران‌ترین شهر ترکیه شناخته می‌شود.

کیلیس، آدیمان و کازی آنتپ از این نظر ارزان‌ترین شهرهای ترکیه هستند.

در ضمن شهر استانبول از نظر گران بودن هزینه‌های ملک، گاز، آب، برق و سایر موارد سوختی نیز در رتبه نسخت قرار گرفته است.

گران‌ترین شهر کشور ترکیه از نظر قیمت وسایل نقلیه عمومی، شهر آنکارا است.

در واقع افرادی که در شهر آنکارا ساکن هستند، هزینه رفت و آمد بیشتری را نسبت به دیگر شهرهای ترکیه پرداخت می‌کنند.

شهر آنکارا از نظر قیمت لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، مبلمان، هزینه‌ها رستوران و خدمات مختلف مانند هتلداری نیز به عنوان گران‌ترین شهر ترکیه لقب گرفته است.

گران‌ترین شهرهای ترکیه از نظر پوشاک شهرهای اردو، ترابزون، گیرسون، آرتوین و گوموشحانه هستند.

در این زمینه شهرهای زوندگولداک، بارتین و کارابوک ارزان‌ترین شهرهای ترکیه به شمار می‌روند.

به طور کلی نیز شهرهای سییرت، شرناک، ماردین و باتمان در حال حاضر به عنوان ارزان‌ترین شهرهای ترکیه به حساب می‌آیند.

زندگی در شهر ازمیر

شهر ازمیر یکی از سریع‌ترین پیشرفت‌های اقتصادی را در میان شهرهای کشور ترکیه در اختیار دارد.

این شهر دارای جاذبه‌های بسیار متعدد و جالب توجهی است.

برای مثال ویرانه‌های رومی شهر تاریخی افس یکی از جاذبه‌های شهر ازمیر است و گردشگران بسیار زیادی از این مکان دیدن می‌کنند.

جاذبه‌های گوناگون دیگری نیز در این شهر وجود دارد که سبب افزایش ورود توریست‌ها به این شهر می‌شود.

یکی از علت‌هایی که مهاجران برای خرید ملک ارزان در ترکیه شهر ازمیر را انتخاب می‌کنند، سیستم بسیار نوین حمل و نقل عمومی است که در این شهر وجود دارد.

این سیستم کل شهر را به هم متصل کرده و سبب کم شدن هزینه رفت و آمد برای توریست‌ها و مهاجرین می‌شود.

مردم شهر ازمیر بسیار خوش قلب و مهمان نواز هستند و از مهاجرینی که به این شهر سفر می‌کنند، به گرمی استقبال می‌کنند.

شهر ازمیر از نظر هزینه نیز یک شهر بسیار مناسب برای مهاجرین می‌باشد.

این شهر چهار فصل است و آب و هوای بسیار مناسب و معتدلی دارد. در واقع شهر ازمیر یکی از پیشنهادات ما به شما برای  ادامه زندگی و یا سفر تفریحی می‌باشد.

فاصله ازمیر با سایر شهرها

فاصله شهر ازمیر تا آنکارا پایتخت ترکیه تقریبا 585 کیلومتر بوده و حدود 7 الی 8 ساعت می‌باشد.

فاصله ازمیر تا استانبول نسبت به آنکارا کمتر بوده و حدود 470 کیلیومتر است.

فاصله زمانی این دو شهر از هم نیز 5 الی 6 ساعت است.

نزدیک‌ترین شهر به ازمیر ترکیه شهر کوش آداسی است که تنها 2 ساعت زمان برای رفتن به آن نیاز است، تقریبا فاصله تهران تا قزوین.

دانشگاه‌های شهر ازمیر

ازمیر مانند ایران دارای دانشگاهای خصوصی و دولتی است.

تمامی شهروندان ترکی که بتوانند در آزمون‌های ورودی هر کدام از دانشگاه‌ها قبول شوند، می‌توانند در آنجا به تحصیل بپردازند.

تمامی شهروندان خارجی با دریافت حق شهروندی ترکیه می‌توانند در هر کدام از دانشگاه‌هایی که بخواهند در صورت قبولی در آزمون ورودی به تحصیل بپردازند.

در ادامه به معرفی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ازمیر می‌پردازیم:

دانشگاه‌های خصوصی:

دانشگاه‌های دولتی:

 • دانشگاه دموکراسی ازمیر (İzmir Demokrasi Üniversitesi)
 • دانشگاه باکیر چای (Bakırçay Üniversitesi)
 • دانشگاه فناوری ازمیر (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü)
 • دانشگاه کاتیب چلبی ازمیر (İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi)
 • دانشگاه اژه (Ege Üniversitesi)
 • دانشگاه دوکوز ایلول (Dokuz Eylül Üniversitesi )

اصول و قوانین خرید ملک در ازمیر

راهنمای قوانین و اصول خرید ملک در ترکیه، توسط وزارت امور خارجه و همچنین وزارت کشور ترکیه وزن شده است.

اگر هر فردی به زبان لاتین و یا ترکی تسلط لازم را داشته باشد، می‌تواند این اصول را به زبان اصلی بخواند.

اما باید دقت داشت که این اصول به عنوان یک سند رسمی اعتبار ندارد و فقط جنبه قانونی و قراردادی آن مورد توجه قرار می‌گیرد.

با توجه به تبصره 35 قوانین املاک و اراضی که در سال 2013 تصویب شد، خرید و همچنین تملک اراضی برای هیچ فرد خارجی ممنوع نبوده و امکان پذیر می‌باشد.

برای دریافت هر نوع اطلاعات تکمیلی در این خصوص تماس با سفارت و کنسولگری ترکیه بهترین راه است.

همچنین می‌شود که با سازمان ثبت و نقشه‌برداری اراضی کشور ترکیه تماس حاصل کرد و کلیه مشخصات ملک و سند را با وی بررسی کرد.

با توجه به وجود تمامی این قوانین، کلیه شهروندان خارجی توانایی خرید ملک در ترکیه را خواهند داشت.

شهروندان خارجی می‌توانند هر نوع ملک تجاری، ویلایی و یا مسکونی را پس از کسب استعلام از نهادهای مرتبط خریداری کنند.

مهاجرین خارجی که قصد خرید ملک و یا ساخت آن را دارند، باید در زمان دو سال برای ساخت پروژه خود اقدام کنند.

همچنین موظف هستند که پروژه خود را در این دو سال به وزراتخانه مرتبط در این کشور معرفی کنند.

پروژه‌های تجاری نیز باید مراحل اداری لازم را به طور کامل طی کند و اقداماتی که باید پیش از ساخت در مورد آن صورت بگیرد تماما انجام شود.

سرمایه‌گذاری در ازمیر و امکانات رفاهی این شهر

شهر ازمیر به عنوان دومین منطقه آزاد تجاری ترکیه دارای بالاترین حجم معاملات بوده و بهترین گزینه برای بازرگانان و سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد.

این شهر یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی ترکیه نیز به شمار می‌رود که از نظر فناوری و ارتباطات نیز گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

ما در ادامه به چند نمونه از مزایا و امکانات رفاهی شهر ازمیر اشاره می‌کنیم که دانستن آن‌ها می‌تواند شما را به سرمایه‌گذاری در این شهر تشویق کند.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت حق اقامت ترکیه است.

در این روش متقاضیان باید با خرید ملک ابتدا به مدت 1 سال در این کشور اقامت کنند.

پس از پایان 1 سال آن‌ها باید اقامت خود را به مدت 5 سال تمدید کرده و در این مدت به طور مستمر در ترکیه سکونت داشته باشند.

برای اینکه روند دریافت حق شهروندی به طور قابل توجهی کاهش یابد، شما می‌توانید با خرید خانه‌ای به ارزش 250 هزار دلار ظرف 2 ماه اقامت دائم و تابعیت ترکیه را به دست آورید.

خرید ملک در ازمیر می‌تواند دارای مزایای منحصربفردی باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ازمیر ترکیه

 • سند ملک مربوطه و کلیه اطلاعات مانند آدرس، مختصات زمین، محل قرارگرفتن ملک، تاییدیه سازمان ثبت اسناد در مورد احراض مالکیت ملک مورد نظر
 • مدارک مالک ملک مانند شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی ترجمه شده به زبان ترکی
 • پرداخت کردن تمامی عوارض‌های شهرداری برای خرید ملک مربوطه
 • دو عدد عکس شش در چهار از مالک و فروشنده
 • وجود دو نفر شاهد مورد اعتماد و عادل برای نهایی کردن معامله
 • حضور وکلای طرفین معامله، کپی و اصل وکالت‌نامه‌ها به همراه ترجمه رسمی ترکی، تاییدیه وزارت خارجه و همچنین داگستری کشور صادرکننده
 • وجود یک مترجم همزمان خوب در صورت عدم تسلط به زبان ترکی

مواردی که رعایت نکردن آن باعث باطل شدن قرار داد می شود:

 • ملک خریداری شده موجب نقض قوانین جمهوری ترکیه شود.
 • تایید نشدن ملک مورد معامله از طرف وزارت مربوطه و یا سازمانهای امنیتی.
 • تمام شدن مهلت قانونی برای شروع پروژه.
 • نداشتن پایان کار طبق پلنی که به وزارت مربوطه ارائه شده است.
 • اتباع خارجی که قصد خرید خانه در ترکیه را دارند بایستی دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه باشند. کشور ایران مجاز به خرید می باشند.
 • خریدار و یا وکیل قانونی خریدار باید فرم درخواست خود را برای انجام مراحل قانونی نقل و انتقال سند و امور اداری قبل از معامله و عقد قرارداد را به وزارت مربوطه ارجاع دهد.
 • تاخیر در ارائه ی این فرم بالطبع موجب تاخیر انتقال سند خواهد شد.

محدودیت های خرید ملک در ازمیر ترکیه

خرید ملک برای شهروندان کشورهای دیگر در کشور ترکیه، با محدودیت هایی رو به روست به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • خرید ملک در مناطق نظامی و ممنوعه ممنوع می باشد.
 • افراد متقاضی می توانند تا حداکثر ۳۰ هکتار غیرمنقول را خریداری کنند.
 • امکان خرید تا ٪۱۰ مساحت شهرستان در حوزه مالکیت خصوصی وجود دارد .
 • تغییر کاربری از قبل تعیین شده برای ملک ، اگر توسط مراجع قانونی ثبت شود، می تواند از سوی نهادهای رسمی منحل شود.
 • اگر تا ۲ سال در زمینه نوع سازه ای که ساخته خواهد شد به وزارت محیط زیست و شهرسازی اطلاعی داده نشود، می تواند از سوی نهادهای رسمی منحل گردد.
 • شرکت های حقوقی که در کشور مرجع مطابق با قانون آن کشور تاسیس شده باشد، شامل محدودیت های بالا نمی شوند.

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

خرید ملک ارزان در ترکیه

اخیرا افراد زیادی به جای زندگی در شهرهای بزرگی همچون آنکارا و استانبول ترجیح میدهند در شهر زیبایی همچون ازمیر زندگی کنند.

خرید ملک در کشور ترکیه و همچنین گرفتن اقامت دائمی کشور ترکیه از طریق این راه در سال‌های اخیر توجه افراد بسیار زیادی را جلب کرده است.

در واقع این فرآیند به یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری در ترکیه تبدیل شده است.

در ضمن بسیاری از سرمایه‌گذاران کشورمان از راه خرید ملک ارزان در ترکیه، اقامت این کشور را می‌گیرند.

البته از گذشته تا به امروز خریداری ملک در کشور ترکیه و سایر کشورهای آسیایی میان سرمایه‌داران ایرانی رواج داشته و در حال حاضر این میزان با افزایش بسیار زیادی همراه شده است.

خرید ملک در ترکیه با دقت

اين روزها تبليغات بسيارى در مورد خريد ملك در تركيه ، خرید ملک در استانبول ، خرید ملک در ازمير ،خرید ملک در آنتاليا يا ديگر شهر هاى تركيه به چشمتان مى خورد.

وعده هايى مانند اقامت دائم، دريافت پاسپورت كشور تركيه را مى شنويد.

اينها تا حدى درست است اما نكات بسيارى است كه بايد بدانيد تا در مسير درست خريد ملك در ترکیه قرار بگيريد و قبل از خريد بهتر است از قوانين حاكم در كشور تركيه در مورد خريد ملك اطلاعاتى را جمع آورى كنيد كه خريدى هوشمندانه داشته باشيد.

خریداری ملک در این کشور به قیمت بالا و یا ارزان ضمانت‌کننده اخذ اقامت برای شما نیست.

در کشور ترکیه هم همانند سایر کشورها، قیمت ملک در شهرهای مختلف مشخص شده است.

اما عدم آشنایی مهاجرین با اغلب قوانین خریداری ملک در ترکیه، باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی می‌شود.

دقت در خرید خانه های ارزان در کشور ترکیه بسیار ضروری است.

حتما شما قبل از خرید درباره خرید ملک در ترکیه اطلاعات جمع می کنید مراقب باشید در دام خانه های ارزان قیمت ولی با مشکلات زیاد نشوید.

از جمله مشکلات این خانه ها میتواند مورد هایی مثل نداشتن مجوز شهرداری، ایمن نبودن  ملک ، رعایت نکردن اصول ایمنی و نداشتن پایان کار، داشتن بدهی قبلی ملک و… باشد؛

پس سعی کنید در خرید ملک در ترکیه بسیار دقت کنید با مشاور مشورت کنید.

طبیعتا راه‌حل‌هایی هم برای جلوگیری از بروز مشکلات متعدد در فرآیند خرید ملک ارزان در ترکیه وجود دارد.

برای مثال شما باید از طریق یک موسسه و یا یک شرکت معتبر و شناخته‌شده که از مجوزهای مربوطه برخوردار است، فرآیند خرید قانونی ملک خود را به انجام برسانید.

مثلا شرکت توران ازمیر با توجه به در اختیار داشتن یک تیم مشاور حقوقی و سرمایه‎گذاری بسیار قوی، بهترین پیشنهادات ممکن را برای خرید ملک ارزان در شهر ازمیر ترکیه به شما ارائه می‌کند.

شما باید برای خرید ملک ارزان در ترکیه تحقیق کنید و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید. همچنین باید هدف اصلی خود را از انجام این کار مشخص کنید.

در ضمن دقت داشته باشید ملک‌هایی که به مرکز شهر و یا مراکز تجاری نزدیک هستند، قیمت بیشتری نسبت به خانه‌های واقع شده در حاشیه شهر دارند.

خرید ملک در ازمیر با قیمتی باورنکردنی

ازمیر به دلیل داشتن آپارتمان‌های فراوان و در عین حال شیک تبدیل به شهری مناسب جهت زندگی مهاجران شده است.

فراوانی ملک باعث شده است تا خرید ملک در ازمیر از قیمت های بسیار ارزان شروع و قیمت حداقلی معادل با 100 هزار لیر (200 میلیون) داشته باشد.

البته این قیمت برای آپارتمان‌های تازه ساخت نبوده و مربوط خانه‌هایی است که حداقل 10 سال از ساخت آن‌ها می‌گذرد.

آپارتمان‌های شیک و نوساز طبیعتا قیمت‌های بیشتری داشته و همچنین دارای امکانات بیشتری نیز هستند.

خانه‌ها در ازمیر مانند ایران دارای متراژهای گوناگونی بوده و هر کدام بسته به امکانات رفاهی خود دارای قیمت‌های مختلفی هستند.

قیمت‌ خانه به مکان و محله‌ها نیز بستگی داشته و هرکدام که از موقعیت مکانی مناسبتری برخوردار باشد مسلما قیمت بیشتری نیز دارد.

اما دولت ترکیه برای پیش بردن سیاست‌های اقتصادی خود و جذب سرمایه‌گذاران خارجی اقدام به ساخت آپارتمان‌های نوساز و لوکس و در عین حال ارزان کرده که این امر می‌تواند فرصتی خوبی برای خرید ملک در ازمیر باشد.

برای مثال قیمت هر متر خانه‌ی نوساز در محله‌های برگما و بوجا برابر با 2500 لیر است که امکان اجاره‌ی آن‌ها با پرداخت ماهیانه 700 لیر نیز فراهم است.

نکات بسیار مهم برای خرید ملک ارزان در ترکیه

یکی از نکات بسیار مهم برای خرید ملک ارزان در ترکیه، املاک پیش فروش است.

این املاک با توجه به این که در حال ساخت می‌باشند، قیمت بهتری نسبت به سایر خانه‌ها دارند وگزینه بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران می‌باشد.

دولت ترکیه از شروع سال 2019 ارائه یک گزارش بازرسی و کارشناسی املاک را در زمان خرید ملک الزامی کرد.

با توجه به این مسأله تمامی خریداران باید در زمان خریداری خانه یک گزارش برای ارائه به نهاد مربوطه تهیه کنند.

هدف اصلی از ارائه کردن گزارش کارشناسی و بازرسی، خریداری خانه به قیمت مشخص شده و با ارزش حقیقی آن است.

تصویب این قانون باعث شده است که خریداران، ملک‌های مورد نظر خود را با قیمت اصلی خریداری نمایند.

شما باید مراقب کسانی که قصد دارند ملکی را ارزان‌تر از قیمت حقیقی آن به شما پیشنهاد کنند، باشید.

به این موضوع دقت کنید که خانه‌های ارزان قیمت در این کشور، مشکلاتی گوناگونی مانند، جریمه‌های پرداخت نشده، نداشتن پایان‌کار و وام‌ها بانکی دارند.

حتی امکان دارد که این خانه‌ها از اصول ایمنی مناسبی برخوردار نباشند و مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورند.

چنانچه بودجه کافی برای خرید ملک در ترکیه را ندارید، امکان دارد که بتوانید از بانک‌های این کشور وام خرید خانه دریافت کنید.

کم شدن هزینه‌ها در صورت خریداری ملک ارزان در ترکیه

اگر قصد دارید که با خرید خانه هزینه‌های خود را در این کشور پایین بیاورید، می‌توانید خرید ملک‌های قدیمی را در دستور کار خود قرار دهید. طبیعی است که هزینه خرید این نوع خانه‌ها بسیار مناسب‌تر از خانه‌های نوساز می‌باشد.

در واقع برای خرید ملک ارزان در ترکیه این مورد از بهترین راه‌ها است.

محدودیت‌ها و شرایط خرید ملک ارزان در ترکیه

هر مهاجر خارجی می‌تواند 30 هکتار از اراضی واقع شده در کشور ترکیه را خریداری نماید.

توجه داشته باشید که افراد خارجی حق اجاره زمین و یا تملک در مناطق امنیتی و نطامی کشور ترکیه را ندارند.

 قراردادهای خرید ملک ارزان در ترکیه با توجه به شرایط ذکر شده در پایین صفحه برای ملک‌های تجاری و یا مسکونی ممکن است باطل شود:

 • چنانچه ملکی که معامله شده سبب شکسته شدن قوانین کشور ترکیه و نقض آن‌ها شود.
 • مورد تایید قرار نگرفتن ملک و یا معامله توسط وزارتخانه و یا ارگان‌های امنیتی سبب باطل شدن قرارداد خواهد شد.
 • همچنین تمام شدن پایان زمان قانونی برای آغاز پروژه نیز سریعا باعث باطل شدن مالکیت خواهد شد.
 • عدم پایان کار با توجه به برنامه داده شده به وزارتخانه نیز موجب باطل شدن قرارداد می‌شود
 • شرایط خریداری املاک تجاری در این کشور برای شروع پروژه‌های تجاری از قوانین ویژه‌ای برخوردار است و عدم توجه به این اصول و نقض قوانین این کشور مطمئنا سبب باطل شدن معماله خواهد شد.

چگونه باید با خرید ملک ارزان در ترکیه اقامت این کشور را دریافت کرد؟

برای این کار شما باید فرم آنلاین تقاضای این کشور را در سایت اداره مهاجرت تکمیل کنید.

بعد از این کار سیستم زمان و روز دقیق ارائه مدارک لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

در این صفحه شما زمان حضور و مدارک لازمی که باید آن‌ها را تهیه کنید را مشاهده خواهید کرد.

بنابراین شما باید از این صفحه پرینت گرفته و آن را در اختیار داشته باشید. محل دقیق مصاحبه و ارائه کردن  مدارک در واقع همان شهری است که در آن ملک خود را خریداری کرده‌اید.

شما بعد از اتمام مصاحبه خود فقط 15 روز می‌توانید خارج از کشور ترکیه باشید. اما پس از اخذ اقامت این کشور، می‌توانید مرتبا در این کشور ورود و خروج داشته باشید.

به این نکته نیز دقت داشته باشید که اخذ اقامت این کشور تنها برای افرادی است که قصد دارند در ترکیه زندگی کنند.

اما اگر شما قصد دارید که برای تفریح به این کشور سفر کنید، به هیچ عنوان نیازی نیست که ملکی را در ترکیه خریداری کنید و خرج اضافه کنید.

زیرا شما پس از ورود به این کشور می‌توانید سه ماه در ترکیه سکونت پیدا کنید. در ضمن می‌توانید برای تمدید اقامت سه ماه خود در کشور ترکیه به اداره مهاجرت این کشور مراجعه نمایید.

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید ملک

در این بخش سعی کرده ایم بخشی از نگرانی های ذهنی شما در مورد خرید ملک در ازمیر ترکیه را برطرف نماییم.

دلایل اصلی مهاجرت

در هر دوره ای به علت های گوناگونی افراد تصمیم به ترک کشور خود و مهاجرت به کشورهای دیگر می گیرند.

این دلایل عمدتا ناشی از فشار های اقتصادی ، اجتماعی, سیاسی و حتی جنگ است.

مهاجرین همواره آرمان ها و آرزوهای خود را در کشور مقصد می بینند و از این سو سختی های پیش رو را برای آینده ای بهتر به جان می خرند.

در عصر حاضر برخی که کشور ها که در گذشته پیشرفته بودند در دنیای رقابت و اقتصاد عقب افتاده و برخی قدرت های جدید جایگاه و رتبه آنها را ربوده اند.

به طور مثال استرالیا تا 60 سال پیش تبعیدگاه بود ولی امروزه یکی از کشورهای درجه یک دنیا و هدف مهاجرت بسیاری از هموطنان است.

مقصد های مهاجرت در هر دوره متفاوت است. یکی از کشور هایی که ظرف 20 سال اخیر در اقتصاد و رفاه اجتماعی رشد چشم گیری داشته است ترکیه می باشد.

ترکیه در سال ۲۰۱۷ تقریبا معادل درامد نفتی ایران از صنعت گردشگری کسب درامد کرد و گردشگری ترکیه برنامه پیش رو 65 میلیارد دلار برای سال 2023 هدف‌گذاری شده است.

این امر باعث شده است تا با جذب سرمایه بی سابقه ای مواجه باشد.

از این جهت صنعت ساختمان سازی ، هتلداری ، راه سازی و … در ترکیه رونق گرفته است. اقامت اقامت ترکیه با خرید ملک یکی از روش های سریع دریافت پاسپورت این کشور است.

مشکلات موجود در مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به کشورهای دیگر همواره با سختی‌های گوناگونی همراه بوده است.

برای این که مشکلات مهاجرت خود را در کشور مورد نظرتان کاهش دهید، باید به خوبی در مورد کشور مقصد مد نظر خود تحقیق کنید و از کم و کیف آن اطلاعات لازم را بدست آورید.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که شاید باعث ایجاد مشکلات متعدد برای شما شود، هزینه‌های زندگی در کشور مورد نظر شما و یا انتخاب محل سکونت می‌باشد.

بنابراین باید در مورد هزینه‌های خود تحقیق کرده و پیش از مهاجرت به کشور ترکیه حساب و کتاب‌های خو را انجام دهید.

اگر قبل از مهاجرت به کشور ترکیه از کم بودن بودجه خود آگاهی دارید و می‌دانید که نمی‌توانید درآمد مناسبی را در این کشور بدست آورید، حتما باید شهری را انتخاب کنید که هزینه‌های کمتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

سپس می‌توانید با گذشت زمان و بدست آوردن یک درآمد خوب، فرآیند خرید ملک ارزان در ترکیه را به انجام برسانید.

دلایل اصلی محبوبیت کشور ترکیه برای مهاجرت در میان ایرانیان

 • همسایگی ایران و ترکیه
 • تشابه بسیار زیاد دینی و همچنین فرهنگ مردمان دو کشور
 • وجود دانشگاه هایی در این کشور که برنامه و آموزش های دانشگاه های بین المللی
 • سفر به این کشور بدون نیاز به ویزا
 • شرایط ساده برای مهاجرت به کشور ترکیه نسبت به سایر کشورها
 • شرایط ساده برای اخذ حق شهروندی در کشور ترکیه و گرفتن اقامت این کشور
 • شرایط بسیار مساعد ترکیه برای زندگی نسبت به کشورمان
 • شرایط خوب جغرافیایی این کشور با توجه به این که ترکیه کشور اوراسیایی می‌باشد
 • شرایط خوب کشور ترکیه از نظر اقتصادی

تمامی این دلایل سبب شده که تعداد مهاجرین ایرانی به کشور ترکیه روز به روز افزایش پیدا کند.

اقامت ترکیه با خرید ملک با یکی از روش زیر :

 • ازدواج با یک فرد ترکیه ای  و 3 سال زندگی مشترک
 • سرمایه گذاری کاری بالای 500 هزار دلار
 • سرمایه گذاری غیر قابل انتقال (مثل خرید خانه) بیشتر از 250 هزار دلار
 • گرفتن اجازه کار یا تمدید اون به مدت 5 سال

اقامت ترکیه با خرید ملک

کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه‌ی ایران است که هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان به آن سفر می‌کنند.

جذابیت های توریستی ترکیه و وضعیت رو به رشد این کشور باعث شده که بعضی از ایرانیان به فکر اقامت در این کشور بیفتن .

ایرانیانی که در حال حاضر به ترکیه سفر می‌کنند، تنها برای سه ماه می‌توانند با پاسپورت ایرانی در ترکیه اقامت داشته باشند که این مدت معمولاً برای سفرهای توریستی و کاری کافی می باشد؛

اما افرادی که به هر دلیل قصد اقامت بیش از سه ماه در این کشور را دارند، باید از اداره‌ی مهاجرت کارتی را به نام کارت اقامت ترکیه دریافت کنند و این جزو شرایط اقامت در ترکیه است.

این شرایط جزو شرایط معمول مسافرت به کشور ترکیه است.

بعضی ها هم به فکر خرید ملک در این کشور می افتند. امروزه بیشترین اقامت مورد استفاده  گرفتن اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور است.

قیمت خانه در ترکیه مانند همه کشور های جهان براساس موقعیت محله سال ساخت و متراژ آن مکان متفاوت است.

شما با خرید خانه در ترکیه  با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار نیز میتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید ولی حق شهروندی به شما اعطاء نخواهد شد.

حق شهروندی فقط به آن دسته از اتباع خارجی داده میشود که ارزش ملکی که در ترکیه میخرند بالای ۲۵۰ هزار دلار باشد.

کسانیکه اقدام به خرید خانه ترکیه با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار کرده اند ابتدا برای دو سال و سپس برای سه سال اقامتشان تمدید میگردد و بعد از اتمام ۵ سال از زمان خرید خانه ترکبه شخص میتواند با مراجعه به اداره ی مهاجرت اقامت دائم خود را دریافت دارد.

برای کسانیکه که بعد از خرید خانه اقامت دو ساله و سپس اقامت سه ساله دریافت میکنند احتمال رد درخواست اقامت دائم وجود ندارد.

این اشخاص بعد از ۵ سال پاسپورت ترکیه را دریافت خواهند کرد. و از مزایای شهروندی ترکیه برخوردار خواهند شد.

بر اساس قوانین جدیدی که در سال ۲۰۱۸ تصویب شده کسانیکه اقدام به خرید ملک در ترکیه به ارزش بالای ۲۵۰ هزار دلار مینمایند در طول سه ماه پاسپورت و اقامت دائم خود را دریافت خواهند کرد.

پیشنهاد میکنیم قبل از خرید خانه در ترکیه حتما از افراد مجرب و کاربلد کمک بگیرید.

چون شما حداقل ۵ سال در این خانه زندگی خواهید کرد در نتیجه قبل از خرید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. به طور مثال امکانات رفاهی محل ، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و…

شما ۹۰ روز میتوانید در ترکیه بدون ویزا حضور داشته باشید پس حسابی فرصت دارید تا همه ی جوانب را بسنجید و بهترین گزینه ها را انتخاب کنید.

و نکته ی بسیار مهم : در ترکیه انتقال مالکیت فقط از طریق مدارک رسمی و ثبتی در دفتر اسناد رسمی و با امضاء هر دو طرف یعنی خریدار و فروشنده و یا وکیل رسمی آنها صورت میگیرد.

ترکیه یک کشور پرجمعیت و جوان میباشد ، از طرف دیگر سالیانه بیش از ۴۰ میلیون گردشگرد از سراسر جهان از این کشور بازدید میکنند پس ترکیه پتانسیل بالایی برای  سرمایه گذاری دارد.

کشور ایران بدلیل تحریمهای مختلف در زمینه ی تجارت بین المللی همیشه دچار محدودیت هایی بوده که شما با اخذ شهروندی در ترکیه براحتی میتوانید این موانع و محدودیت ها را پشت سر گذاشته و تجارت و کسب و کار خود را نیز گسترش دهید.

اغلب شهرهای این کشور برای خرید ملک ارزان مناسب هستند.

همین امر موجب شده تا خرید ملک ارزان در ترکیه علی رغم چالش‌های بسیار زیادی که برای ایرانیان در برخواهد داشت، راه امکان‌پذیری برای گرفتن اقامت در این کشور باشد.

در شهرهایی مانند ازمیر و آنتالیا ویلاهای متعددی با بهترین معماری‌ها وجود دارد و سرمایه‌گذاران ایرانی به راحتی می‌توانند این املاک را خریداری کنند.

شهرساحلی چشمه، اورلا و همچنین آلاچاتی در استان ازمیر با توجه به آب و هوای بسیار مناسب خود از بهترین گزینه‌ها برای خرید ویلا و ملک ارزان در ترکیه است.

مزایای دریافت اقامت دائم در ترکیه :

برای دانستن چگونگی دریافت شهروندی ترکیه باید از انواع اقامت در این کشور اطلاع داشته باشید.

 • داشتن حق رای
 • اجازه ورود به خدمات عمومی
 • دریافت وام، تسهیلات و خرید وسایل نقلیه با کمترین بهره
 • شرایط آسانتر برای اخذ ویزا از کشورهای اروپایی و آمریکا
 • معافیت از پرداخت عوارض گمرکی هنگام وارد کردن وسایل نقلیه

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

چند نکته طلایی برای اخذ اقامت در کشور ترکیه

 • عدم سوءسابقه هر فرد طی سه سال گذشته
 • عدم دریافت کمک‌های اجتماعی افراد در سه سال گذشته
 • اثبات توانایی‌های لازم برای کسب یک درآمد مناسب جهت اداره خانواده
 • بیمه شدن افراد و پرداخت کامل حق بیمه در دوره اقامت در کشور ترکیه
 • احترام به تمامی قوانین وزن شده در کشور ترکیه و به خطر ننداختن امنیت عمومی در این کشور

چرا من به اقامت ترکیه احتیاج دارم؟

در حال حاضر شما با پاسپورت ایرانی میتوانید سه ماه در ترکیه اقامت داشته باشید و این به این معنی است که شما اگر قصد اقامت بیشتر از سه ماه در ترکیه را دارید باید کارت اقامت ترکیه را از اداره مهاجرت دریافت کنید.

دولت ترکیه در جهت تسهیل شرایط اقامتی و تشویق بیشتر اتباع کشورهای دیگر جهت سرمایه گذاری در ترکیه از سال ۲۰۱۳  اقدام به ارائه اقامت یکساله به  خریداران ملک در ترکیه نمود که این زمان در سال ۲۰۱۷  به دو سال افزایش پیدا کرد.

اجازه خارج شدن افرادی که از طریق اقامت ترکیه با خرید ملک را داشته‌اند

افرادی که اقامت کوتاه و موقت یک ساله را از راه خرید ملک ارزان در ترکیه بدست آوردند، در یک سال 30 روز مجاز به خروج از این کشور می‌باشند.

در واقع 15 روز در نیمه اول سال و 15 روز هم در نیمه دوم سال اجازه خارج شدن از کشور ترکیه به آن‌ها داده می‌شود.

رعایت و یا عدم رعایت این قانون با به اتمام رسیدن 5 سال اقامت موقت شما مورد بررسی قرار خوهد گرفت. این مسأله تاثیر بسیار زیادی در دریافت پاسپورت و حق شهروندی شما خواهد داشت.

اخذ اقامت دائم با خریداری ملک کمتر و بیشتر از ۲۵۰ هزار دلار

این تصمیم ابتدا توسط دولت ترکیه اتخاذ و سپس رئیس جمهور حاضر (رجب طیب اردوغان) ، در تاریخ  2018/09/18 در بند 106 ماده 42 قانون تابعیت به شماره (590) ، آن را تایید کرده است.

با تصویب قانون در سال 2018 مبنی بر اینکه با خرید ملک با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار زن و شوهر و تمامی فرزندان زیر ۱۸ سال میتوانند پاسپورت دریافت کنند.

برای دریافت پاسپورت تنها کافیست ارزش ملکی که خریداری میکنید حداقل ۲۵۰ هزار دلار باشد اما باید توجه کنید که ملاک تصمیم گیری گزارش رسمی ارزیابی ملک است.

فرد متقاضی می تواند به جای خرید یک ملک در ترکیه، چند ملک در این کشور با ارزش پایین‌تر خریداری کند که در مجموع به حداقل ارزش 250 هزار دلار برسد.

اما برای دریافت حق شهروندی باید برای تمامی ملک ‌ها به طور همزمان درخواست دهید.

لازم به ذکر این نکته است که خریداری ملک با ارزش کمتر از 250 هزار دلار هم برای اخذ اقامت دائمی در این کشور ممکن است.

اما چنانچه ارزش اصلی شما ملک شما کمتر از 250 هزار دلار باشد، شما پس از پنج سال با رعایت شروط می‌توانید در خواست شهروندی در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور را ارائه کنید.

اما امکان گرفتن پاسپورت کشور ترکیه یا شهروندی پیش از موعد برای شما وجود نخواهد داشت.

قبل از این ارزش خرید ملک برای شهروندی چیزی حدود یک میلیون دلار بوده است.

تا دو سال قبل نیز برای اخذ اقامت این کشور باید ملکی نزدیک به 500 هزار دلار خریداری می‌کردید و 3 سال پس از خرید ملک خود، درخواست شهروندی و اقامت در این کشور را ارائه می‌دادید.

اما در حال حاضر تقریبا همه چیز به نفع مهاجرین شده است. متاسفانه در سال‌های اخیر تفسیر نادرست این اصول و قوانین باعث کلاهبرداری‌های بسیار زیاد از هموطنان ما شده است.

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

راهنمای خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه

آپارتمان سازی در ازمیر

مواردی که ذکر گردید عوامل محبوبیت شهر ازمیر ترکیه هستند.

این عوامل موجب رشد سرمایه گذاری در بخش های مختلف گشته است.

یکی از بخش هایی که تحت تاثیر قرار گرفته است آپارتمان سازی در ازمیر است. برای جمعیت رو به رشد ازمیر مسکن  در اولویت است.

به همین جهت رشد آپارتمان سازی از سال 2010 در شهر ازمیر ترکیه 42 درصد افزایش یافته است.

برخی از مسوولین اعلام کرده اند که نیاز به مسکن در شهر ازمیر ترکیه تا سال 2025 صعودی خواهد بود. این امر مورد جذب سرمایه گذاران و مسکن سازان گردیده است.

بخشی ازین مسکن سازی برای گردشگرانی است که قصد اجاره مسکن و اقامت نسبتا طولانی تری را دارند است.

بخشی ازین مسکن سازی برای خود شهروندان کشور ترکیه است. از این رو خرید اپارتمان در ازمیر ترکیه افزایش یافته است.

در مناطق پر اهمیت ازمیر مانند کوناک و آلسانجاک هتلداری اهمیت به سزایی دارد. تنها در مناطق مرکزی ازمیر بالای 300 هتل وجود دارد.

به علت رونق اقتصادی ترکیه بخش ساخت و ساز بالاترین نرخ جذب نیروی کار را در ترکیه دارد.

پروژه هایی از قبیل اتوبان استانبول به ازمیر و قطار سریع السیر انکارا به ازمیر تاثیر به سزایی در رشد پروژه های ساختمانی داشته است.

صادرات ترکیه در یکسال اخیر بالغ بر 161 میلیارد دلار بوده است. در این بین سهم ازمیر از تولید ناخالص داخلی ترکیه حدود 8 درصد بوده است.

از طرفی به موجب قانون اقامت در ترکیه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار و دریافت شهروندی ترکیه نیاز به ساختمان سازی افزایش یافته است.

در حال حاضر خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه در مقایسه با روش ثبت شرکت راحت تر و به صرفه تر می باشد و از استقبال بیشتری برخوردار است.

قیمت خرید آپارتمان در ازمیر

قیمت خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه به عوامل متعددی از جمله محله ای که قصد خرید آپارتمان را دارید بستگی دارد.

همچنین دور بودن از مرکز شهر و همچنین متراژ ملک و امکانات داخلی ساختمان موثر است.

فرض کنید یک آپارتمان تک خواب معمولی در نقطه دور از مرکز شهر ۱۸۰.۰۰۰ لیر است.

این در مقایسه با یک آپارتمان تکخواب معمولی که در نزدیک مرکز شهر که ۲۵۰.۰۰۰ لیر بوده , گران تر است.

همچنین در نظر بگیرید که همان آپارتمان اگر 15 سال ساخت باشد ۱۵۰.۰۰۰ لیر است اما اگر 1 سال ساخت باشد ۱۰۰.۰۰۰ لیر گران تر و در حدود قیمت ۲۵۰.۰۰۰ لیر می باشد.

برای خرید اپارتمان در ازمیر هرچه امکانات بیشتری اضافه شود قیمت مسلما بالاتر خواهد رفت.

اگر قصد خرید اپارتمان در ازمیر با امکانات سونا و استخر و باشگاه را دارید برای یک ساختمان تک خواب شهرکی جای خوب ازمیر حدود قیمت ۳۵۰.۰۰۰ لیر حساب کنید.

البته که قیمت تک خواب آپارتمان نوساز در ازمیر بسته به موقعیت جغرافیایی از ۲۰۰.۰۰۰ لیر پیدا می شود.

هم چنین اپارتمان های نوساز دو خواب و سه خواب در ازمیر حدود قیمتی معادل ۴۰۰.۰۰۰ لیر به بالا را خواهند داشت.

جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و ساختمان های ازمیر و دریافت مشاوره رایگان با تیم تخصصی مشاوران توران ازمیر در ارتباط باشید.

 

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

 سند و خرید ملک در ترکیه

می خواهید مسکن، محل کار، زمین زراعی یا ملکی را خریداری کنید، اما نمی دانید مالک آن چه کسی است؟

در چنین وضعیتی چگونه می توان صاحب مستغلات مذکور را استعلام کرد؟

مراحل و هزینه انتقال سند در ترکیه چگونه است؟

چگونه می توان صاحب سند را یافت؟
چه اطلاعاتی بر روی سند هست؟
با ما همراه باشید تا همه چیز درباره مالکیت و سند در ترکیه را بیشتر بدانید

قرارداد فروش باید چگونه باشد؟

بر اساس قانون مربوطه درباره انتقال مالکیت سند غیر منقول، انتقال سند فقط در صورتی قانونی خواهد بود که در اداره ثبت اسناد امضا شود. به همین دلیل انتقال سند و مالکیت حتماً باید در اداره ثبت اسناد و مالکیت انجام شود.

استعلام صاحب سند

در زمان خرید ملک در ازمیر و ترکیه , بدون داشتن اطلاعات کافی، یافتن نام صاحب سند و اینکه متعلق به چه کسی است، اصلا کار ساده ای نیست.
برای پیدا کردن صاحب و یا صاحبان سند، لازم است ضمن همراه داشتن کپی سند ملک مربوطه، با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاکی که ملک تحت حوزه آن اداره قرار دارد،
استعلام لازم را انجام داده و یا این عملیات را به صورت آنلاین و از سایت زیر پیگیری نمایید.

 

با توجه به بیانیه صادر شده توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی، از آدرس www.tkgm.gov.tr و از طریق لینک استعلام تحت عنوان «شماره قطعه»، با وارد کردن اطلاعاتی از قبیل:

استان، شهرستان، محله/ روستا و شماره قطعه، می توان به طور مستقیم استعلام شماره قطعه را انجام داد.

در نتیجه وارد کردن اطلاعات صحیح، تصویر مطابق با عکس قطعه در صفحه ظاهر می شود .

صفحه نمایش مربوط به درخواست استعلام شماره قطعه، یک برنامه کاربردی برای همه بوده و با نشان دادن تصویری محل قطعه، امکان کسب اطلاعات از محل مربوطه را برای شهروندان فراهم می نماید.

پس از اطلاع یافتن از صاحب و یا صاحبان سند، عملیات خرید یا فروش، صرفا از طریق اداره ثبت مربوطه صورت می گیرد.

برای اینکه عملیات خرید یا فروش تحقق یابد، باید مدارک لازم تهیه و هزینه های مربوطه پرداخت شده باشد.

در انتقال و خرید املاک و مستغلات، مبلغِ معامله ۲۰ در ۱۰۰۰ بوده و مشروط به کمتر نبودن مبلغ نسبت به ارزش مالیات مسکن، محاسبات مورد نظر متناسب با ارزش خرید و انتقال صورت می گیرد.

شکل و توضیحات داخل سند در ترکیه

تاپو یا سند در ترکیه یک برگه قانونی برای ایجاد حق مالکیت کامل و مطلق در مورد خرید ملک در ازمیر و ترکیه است.
سندهای صادرشده از طرف دفتر کل اداره ثبت و احوال کشور ترکیه در ارتباط با حق مالکیت غیرمنقول بر حسب محتوایشان به دو رنگ مختلف وجود دارند.
قرمز(صورتی) و آبی. رنگ‎های قرمز و آبی، نشان دهنده هدف عمل می‎باشد. تفاوت در هر یک از این رنگ‎ها، هدف از صدور سند را نشان می‎دهد.

سندهای قرمز

سندهای قرمز (صورتی) رنگ بیانگر وجود بخش‎‎های مستقل تایید شده در پروژه ملک مربوطه و ثبت فضاهای قابل استفاده و سهام می‎باشد.
(در حقیقت برای هر واحد جزییات مرتبط با مشاعات و مستقلات کامل ذکر گردیده است)

سندهای آبی

سندهای با حاشیه آبی رنگ نشان دهنده این است که ملک مربوطه، زمین می‎باشد. همچنین رنگ آبی نشان دهنده عدم وجود مالکیت طبقات نیز می‎باشد.(جزییات واحد در آن مشخص نشده)

 

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

سنددر ترکیه

 

1- استان
2- شهرستان
3- محله
4- روستا
5- کوچه
6- موقعیت
7- شماره قطعه
8- نوع ملک
9- مساحت
10- محدوده (مرز)
11- نوع سند (طبقه، ارتفاقی، اشتراکی)
12- هزینه فروش
13- نوع ملک
14- سهم زمین
15- شماره بلوک
16- شماره طبقه
17- شماره بخش مستقل
18- علت خرید
19- صاحب ملک
20- تاریخ
21- شماره سند
22- قابل تایید می‎باشد

 

 

 

اقداماتی که قبل از خرید ملک در ازمیر و ترکیه باید انجام داد

افراد با ملیت بیگانه با رعایت قوانین و اصولی که برایشان اعمال شده است، می توانند در ترکیه اموال و مستغلات غیر منقول مانند ملک، محل کار، زمین و مزرعه خریداری کنند.

اگر شخص خارجی بخواهد زمین یا مزرعه ای خریداری کند، باید داخل بازه ی زمانی ۲ ساله در مورد تصمیمات خود درباره ساخت و سازهایی که بر روی زمین مربوطه اجرا خواهد کردبه وزارت محیط زیست و شهرسازی گزارش دهد.

بر اساس قانون مربوطه درباره انتقال مالکیت سند غیر منقول، انتقال سند فقط در صورتی قانونی است که در اداره ثبت اسناد امضا شود.

به همین دلیل انتقال سند و مالکیت حتماً باید در اداره ثبت اسناد ترکیه انجام شود.

گزارش بانک مرکزی ترکیه

در زیر گزارش بانک مرکزی ترکیه مبنی بر شاخص قیمت خانه در ترمیه را نشان می دهد.

قبل از مطالعه لازم است تحلیلی کلی بر موضوع داشته باشیم که صرفا نظر شخصی سایت ترک هوم لند است و موارد دقیق تر قابل مطالعه است.

با توجه به رشد قیمت خانه و ارزش خانه در ترکیه می توان در نظر گرفت که سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه اقدامی اقتصادی و همراه با ارزش افزوده است و این آمار در ازمیر با رشد ۱۳.۳۰ درصدی بسیار اتفاق خوشایندی است که برای سرمایه گذارای در ترکیه می تواند اتفاق بیفتد.

البته شاخص هدانیک دقیقا معادل با افزایش قیمت نیست و شاخص قیمت گذاری دوگانه است که به طور خلاصه به آن اشاره خواهیم کرد.

در ضمن دلیل افت شاخص هدانیک در ماه آگوست را می توان به کدورت میان روابط ترکیه و آمریکا بدلیل موضوع دستگیری تبعه آمریکا در خاک ترکیه نسبت داد که این موضوع در حال حاضر مرتفع گردید

و مجدد می توان انتظار رشد این شاخص را در ترکیه داشت. خدمات محیطی و جانبی، معمولاً بر قیمتهای محصولات بازار تأثیر می گذارد.

روش قیمت گذاری دوگانه برای ارزیابی ارزش اقتصادی این گونه خدمات به کار گرفته می‌شود.

شاخص هدانیک (قیمت گذاری دوگانه)

کاربرد این شاخص (روش) در آشکار کردن تأثیر ویژگی‌های محیطی در نوساناتی است که در قیمت‌گذاری محلی املاک و مستغلات اتفاق می افتد.

این روش بسیاری اوقات برای تخمین هزینه‌ها استفاده می‌شود. این هزینه‌ها مرتبط است با:

 • کیفیت کلی محیط در چارچوب آلودگی هوا، آلودگی آب و سر و صدا
 • سازگاری‌های محیطی که شامل زیبایی‌های ظاهر ساختمان و نزدیکی به اماکن تفریحی مانند پارکها، ساحل و … هستند.

باید به این نکته توجه کرد که روش قیمت‌گذاری دوگانه بر این واقعیت استوار است که بهای کالاها در بازار برآمده از ویژگی‌های آنهاست.

مثلاً بهای یک شلوار به عواملی چون راحتی، جنس پارچه استفاده شده، برند و خوش ترکیب بودن آن بستگی دارد.

بنابراین ، روش حاضر به ما کمک می‌کند ارزش یک کالا را بر اساس تمایل مردم به پرداخت پول برای آن کالا – حتی زمانی که مشخصات آن تغییر می‌کند- تخمین بزنیم.

نمونه‌ای که بیش از همه مورد استفاده قرار می‌گیرد، بازار املاک و مستغلات است؛ جایی که ارزش دو ساختمان – که به گونه‌ای دیگر نیز قابل قیاس هستند- بر پایه امکانات محیطی گوناگون، تغییر می‌کنند.

اگر افت قیمت برای ساختمان‌های اطراف زمین مرطوب، قابل اندازه‌گیری باشد؛ اختلاف قیمت مربوط به هزینه تحمیل شده از سوی زمین مرطوب است.

این تمایل به پرداخت هزینه برای تمیزی و سکوت و آرامش محله‌ای ست که ساختمان مورد نظر در آن واقع است؛ مخصوصاً ساختمان‌های گران قیمت تر.

روش‌های رگرسیون دوگانه برای ارزیابی و تخمین این تفاضلهای قیمتی استفاده می‌شود.

مراحل خرید ملک در ازمیر و ترکیه

جهت انجام عملیات انتقال سند در ترکیه باید درخواست اولیه به دفاتر مرکزی ثبت اسناد اعلام شود. برای درخواست اولیه، اخذ نوبت و تعیین وقت الزامی است. که می توان با تماس به شماره ۱۸۱ این وقت را گرفت.

و یا با رجوع به آدرس زیر می توان درخواست اولیه را ثبت کرد: https://randevu.tkgm.gov.tr/

بعد از ارائه درخواست اولیه، برای نقل و انتقال از مالک به خریدار یک تاریخ مشخص می شود. برای روز مشخص شده مدارک زیر باید آماده شده باشند:

 • گواهی سند ملک مورد نظر.
 • اصل و کپی پاسپورت شخص خارجی. (ممکن است نسخه ترجمه شده آن نیز لازم باشد.)
 • دریافت گواهی ارزش واقعی زمین و ملک ( کارشناسی ملک ) از اداره شهرداری الزامیست.
 • ارائه بیمه نامه مسکن و یا محل کار در برابر زلزله
 • ۱ قطعه عکس پرسنلی از فروشنده و ۲ قطعه عکس پرسنلی از خریدار.
 • اگر شخص خارجی زبان ترکی نمی داند باید یک مترجم رسمی با خود همراه داشته باشد.
 • اگر پروسه انتقال سند غیر منقول در خارج از ترکیه و با وکالتنامه ای در حال تنظیم و اجراست در این صورت ارائه اصل برگه وکالتنامه و یا گواهی تأیید شده مربوط به آن، که به زبان ترکی ترجمه شده باشد الزامی است.

راهنمایی و انجام تمامی مراحل خرید ملک در ازمیر توسط تیم مجرب توران ازمیر برای شما هموطنان در دسترس است.

هزینه انتقال سند غیر منقول در ترکیه

 • پرداخت هزینه سند ملک ( هم فروشنده و هم خریدار باید ۲٪ از قیمت کل را بپردازند.)
 • حداکثر مبلغ هزینه پرداختی برای سرمایه گردشی در سال ۲۰۱۸ معادل ۲۶۰ لیر می باشد.
 • هزینه پرداخت مالیات به اداره ثبت املاک معادل ۴۸۰ لیر در سال ۲۰۱۸ بوده است.

سازمان آمار ترکیه :

شهروندان ایرانی در کشور ترکیه در طی شش ماهه اول سال جاری میلادی(2019) ، چیزی در حدود 1500 ملک را در کشور ترکیه خریداری کرده اند که باید گفت این میزان از املاک چیزی حدود ۴ برابر بیشتر از گذشته است و این آمار به نوبه خود چشمگیر بوده و برای دولت کشور ترکیه نیز حائز اهمیت است.

موضوعات دیگری که باید به آنها توجه کرد:

– باید دقت داشته باشید که ملک مورد نظر دارای مشکلاتی از قبیل گرو ماندن ملک از طرف دولت برای بدهی و یا رهن و وام پرداخت نشده نباشد. برای این منظور از دفتر اسناد رسمی اطلاع کسب کنید.

– اگر اتباع خارجی خواهان اجاره ملکی در ترکیه باشند، باید اجازه اقامت اخذ کنند ( البته برای خرید ملک نیازی به داشتن اقامت نیست )

– در موضوع خرید و فروش ملک، همیشه کمک گرفتن از یک شرکت فروش املاک مجرب و خبره به نفع خریدار بوده است. به همین دلیل در هنگام خرید ملک کمک گرفتن از یک شرکت مجرب را به شما پیشنهاد می کنیم.

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

خرج و مخارج زندگی در کشور ترکیه

مشخص است که هزینه زندگی در هر نقطه‌ای دنیا بسته به نوع زندگی، نوع پوشاک، خوراک و منطقه زندگی آن فرد است. اما به طور میانگین خرج و مخارج زندگی در کشور ترکیه چیز حدود 2500 تا 3000 لیر است که تقریبا نزدیک به 500 الی 600 دلار برای هر فرد در ماه می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه

 • خرج و مخارج تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه تقریبا به طور رایگان می‌باشد

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور

 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های آزاد این کشور نیز سالیانه مبلغی معادل 10000 تا 50000 لیر را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت.

هزینه دانشگاه‌های نیمه خصوصی ترکیه

 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های نیمه خصوصی کشور ترکیه هم به طور سالیانه بین 5000 تا 15000 لیر می باشد.

به طور کلی هزینه تحصیل هر فرد در کشور ترکیه به نوع رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه مربوطه بستگی دارد.

ازرش پولی کشور ترکیه 

هم چنین ترکیه جزو 20 اقتصاد برتر جهان است و در گروه بیست قرار دارد.

ترکیه کشوری اروپایی با بستری جهان سومی است که به یک‌باره شش صفر را از پول ملی خود را در سال ۲۰۰۵ میلادی حذف کرد. هر دلار آمریکا در سال ۲۰۰۳ به بیش از ۵/۱ میلیون لیر قدیم رسید.

در این شرایط قیمت یک ساندویچ در ترکیه به ۳ میلیون لیر هم رسید.

تعداد بیشمار صفر‌ها در ارقام اقتصادی و مبادلات که گاه تا چند تریلیون لیر می‌رسید مشکلات فراوانی را در مسیر عملیات حسابداری و نگه‌داری حساب‌ها به وجود آورده بود.

از آغاز سال ۲۰۰۵ اسکناس‌های جدید ترکیه با عنوان لیر جدید منتشر شدند.

هر لیر جدید معادل یک میلیون لیر قدیم بود و به این ترتیب ترکیه در یک مرحله شش صفر را از اسکناس حذف کرد.

مهار تورم در ترکیه با نظارت و دستورالعمل‌های صندوق بین‌المللی پول 

این کشور به عنوان یک نمونه برگزیده در مهار تورم از سوی این نهاد بین‌المللی معرفی شد.

ترکیه پیش از آنکه اقدام به حذف صفر‌ها کند تورم را به طور کامل مهار کرد. 

شما به عنوان مهاجر ترکیه اگر در بانکی حساب باز کنید (در حال حاضر تنها زراعت بانک اقدام به افتتاح می کند) می توانید از ویزا کارت یا مستر کارت بهره ببرید.

ویزا کارت یا مستر کارت روی همان کارت بانکی شما درج می شود و می توانید خرید های بین المللی کنید.

هم چنین در حساب بانکی خود می توانید حساب ارزی یورویی یا دلاری باز کنید.

بهره وام بانکی ترکیه نیز بین 1 تا 4 درصد است. توجه داشته باشید که با داشتن پاسپورت ترکیه می توانید بدون دریافت ویزا به 117 کشور جهان مسافرت کنید.

خرید ملک در ازمیر | دریافت پاسپورت ترکیه | خرید ویلا در ازمیر | قیمت خانه در ازمیر | اقامت ترکیه با خرید ملک

جاذبه‌های توریستی ازمیر ترکیه

جاذبه‌های توریستی ازمیر می‌تواند یکی از مزیت‌های خرید ملک در ازمیر باشد.

شهر ازمیر به دلیل قدمت دیرینه خود دارای مکان‌های تاریخی و دیدنی فروانی است که سالانه گردشگران زیادی را به این شهر می‌کشاند.

جاذبه‌های توریستی این شهر تنها به مکان‌های باستانی محدود نشده و سواحل زیبا و پوشش گیاهی منحصربفرد آن به جذابیت شهر افزوده است. ما در ادامه به چند نمونه از جاذبه‌های گردشگری ازمیر اشاره می‌کنیم.

تئاتر هیراپولیس

تئاتر هیراپولیس یکی از جاذبه‌های گردشگری ازمیر است.

این تئاتر در بلندی شهر تاریخی هیراپولیس قرار داشته و در دوره امپراطوری هادریان بنا شده است. البته به دلیل فرسودگی، برخی از نقاط آن مورد بازسازی قرار گرفته که البته از زیبایی آن کم نکرده است.

این بنا به دلیل شیب تندی که دارد کمی جابجایی و تردد را سخت کرده که با گرفتن تاکسی‌های مخصوص، دسترسی آسان می‌شود.

بازار کمرالتی

بازار کمرالتی واقع در مسیر کوناک تا آگورا مربوط به دوره عثمانی بوده و جلوه‌ای زیبا به شهر ازمیر بخشیده است.

کدیفه کاله

این بنا در بین کوه‌های ازمیر واقع شده است و از این نظر دارای محبوبیت زیادی بین گردشگران است.

کلیسای سنت پلی کارپ

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در ازمیر وجود کلیسای سنت پلی کارپ است که جذابیت شهر را دو چندان کرده است.

این کلیسا واقع در بلوار نکاتی‌بی بوده و از قدیمی‌ترین کلیساهای شهرازمیر است. این کلیسا در سال 1992 دچار آتش‌سوزی شده که خوشبختانه خسارت زیادی به بنای آن وارد نشد.

این کلیسا در قرن نوزدهم میلادی توسط یک معمار ترکیه‌ای بنام چارلز پیر بازسازی شد. در دیوار کلیسا نقش‌هایی وجود دارد که شهادت سنت پلی کارپ را به تصویر می‌کشند.

هیراپولیس پاموکاله

هیراپولیس پاموکاله نام شهری قدیمی در ازمیر است که رود لایکوس از کنار آن می‌گذرد.

این شهر به دلیل زیبایی‌هایی که در فصل بهار دارد بسیار در ترکیه معروف است. پوشش گیاهی منحصربفرد و چشمه های خاص این شهر باعث شده است تا گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند.

برج ساعت

برج تاریخی ساعت که با نام کولسی معروف بوده و در میدان کوناک واقع است. این برج تقریبا در مرکز ازمیر قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌باشد.

شیرینجه

شیرینجه دهکده‌ای زیبا و قدیمی است که با خانه‌های سنتی و سقف‌های سفالی خود باعث شده است تا شهر به یکی از زیباترین شهرهای ترکیه تبدیل شود.

کوه سیپیلوس

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در ازمیر وجود کوه سیپیلوس است. این کوه‌ها که گویی طراحی خلاقانه طبیعت هستند، جلوه‌ای زیبا و دیدنی به شهر ازمیر داده‌اند.

این کوه‌ها باعث شده‌اند تا شرایط آب و هوایی شهر به طور فوق العاده‌ای عالی باشد.

موزه کی

این موزه که یکی از موزه‌های ماشین ازمیر است با داشتن 130 اتومبیل زیبا و قدیمی مکانی مناسب برای گردشگران است.

ساحل چشمه

ساحل چشمه یکی از گزینه‌هایی است که خرید ملک در ازمیر را جذاب می‌کند. این ساحل که تنها 1 ساعت با مرکز شهر فاصله دارد یکی از دیدنی‌ترین مناطق گردشگری ازمیر در فصل تابستان است.

مسجد حصار ازمیر

این مسجد به عنوان قدیمی‌ترین مسجد ترکیه محسوب شده و بسیار معروف می‌باشد.

افسوس

شهر باستانی افسوس دارای معماری یونانی بوده و یکی از جذاب‌ترین محله‌های دیدنی ازمیر است.

آسانسور

کافه آسانسور یکی از مفرح‌ترین کافه‌ای ازمیر است که به خاطر غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه خود توانسته نظر مشتریان و گردشگران را به خود جلب کند. با خرید ملک در ازمیر می‌توانید لحظات خوشی را در این مکان سپری کنید.

کارشیاکا، بورنوا، نارلی دره از مناطق خوب ازمیر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست