هزینه زندگی در ازمیر :

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری است. این شهر در ساحل دریای اژه قرار دارد. ازمیر یکی از جاذبه‌های توریستی ترکیه نیز به حساب می‌آید. همه ساله شمار زیادی توریست علاقه‌مند به دریا و آثار تاریخی را به خود جلب می‌نماید که در سال های اخیر بیشتر هم شده است.

در کشور ترکیه مهاجرین بیشتر تمایل دارند در شهر استانبول سکونت کنند ، و شهرهایی چون آنکارا ، ازمیر و آنتالیا در جایگاه های بعدی قرار دارند، چرا که این شهر مرکز شلوغ و پرجمعیت تجاری، مالی، گردشگری، اقتصادی و… است. به همین دلیل هم اجاره مسکن ، هزینه‌های روزانه مثل حمل و نقل ، خرید مواد غذایی و… در این شهر به مراتب پرهزینه ‌تر از شهر های دیگر خواهند بود.

هزینه های زندگی در ازمیر

هزینه های زندگی در ازمیر سوال بسیاری از علاقمندان به مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور زیبا است و مسئله ای بی شک مهم و حساس است.

شهر ازمیر شهر نسبتا ارزانی می باشد یعنی هزینه های زندگی به نسبت شهر های دیگر ترکیه مثل شهر استانبول بسیار کمتر است. خرید خانه در ازمیر ترکیه و زندگی در این شهر برای ایرانیان بسیار مناسب است. و خرید ملک در ازمیر می تواند انتخاب خوبی برای ایرانیان باشد. با توجه به اینکه این شهر از لحاظ شرایط کسب و کار و تجارت رتبه خوبی در میان شهر های اطراف دارد . همینطور حداقل استاندارد های بین المللی لازم برای زندگی را دارد.

انسان برای تامین نیازهای ضروری و رفاهی خود در هر جا و مکانی زندگی کند ، ناگزیر است ، هزینه هایی را تحمل کند هزینه هایی مانند . مسکن ، خوراک و پوشاک . علاوه بر این ها هزینه بهداشت و تهیه دارو و هزینه تهیه وسایل منزل اعم از تجهیزات آشپزخانه و وسایل تفریحی و حرفه ای مواردی است که در زندگی باید برای تهیه آنها هزینه هایی را پرداخت کرد.

طبیعتا این هزینه ها بر حسب انتظار هر فرد می تواند متفاوت باشد.مصلماٌ هزینه خرید از یک فروشگاه لوکس و مجهز با خرید از بازارهای سنتی و هفتگی متفاوت خواهد بود.

در این بخش سعی کردیم تا برخی از هزینه های مختلف زندگی در ازمیر را برای شما عزیزان مطرح کنیم هزینه های از قبیل هزینه

حمل و نقل ( هزینه های حمل و نقل شخصی در ترکیه به نسبت ایران گرانتر است زیرا سوخت گرانتر است ولی حمل و نقل عمومی بسیار به صرفه است… )

هزینه تحصیل ( هزینه تحصیل در دانشگاهی دولتی ترکیه برای شهروندان ترک رایگان است ولی خارجی ها باید هزینه پرداخت کنند… )

 هزینه خوراک و پوشاک ( برای اکثر ما ایرانی ها پوشاک ترک جایگزین مناسبی برای جنس های اصلیب برند ها هستند و واضح است که در کشور تولید کننده اجناس ارزان تر از جاهای دیگر باشد… )

و هزینه پزشکی درمانی ( هزینه های پزشکی و خدمات درمانی در صورت داشتن بیمه خوب تقریبا مثل کشور ایران می باشد ولی خدمات ارائه شده به مراتب بسیار بهتر است… )

در ازمیر ترکیه…

فهرست