توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

رومینگ همراه اول و ایرانسل در ترکیه | توران ازمیر | رومینگ همراه اول و ایرانسل

رومینگ همراه اول و ایرانسل در ترکیه

رومینگ همراه اول و ایرانسل در ترکیه

هر دو اپراتور ایرانسل و همراه اول در ترکیه با استفاده از رومینگ آنتن می دهند. البته باید اطلاع داشته باشید که استفاده از رومینگ هزینه بالایی دارد و حتما باید دانسته از آن استفاده کنید.

هزینه رومینگ ایرانسل به شرح زیر است:

  • هزینه تماس به خط ایران یا ترکیه : هر دقیقه 3800 تومان
  • اگر کسی با شما تماس بگیرد نیز برای شما هر دقیقه 3800 تومان حساب می شود
  • تعرفه ها به صورت دقیقه ای است و اگر شما حتی یک ثانیه هم صحبت کنید یک دقیقه حساب می شود
  • هر اس ام اس ارسالی هم 1500 تومان است
  • اینترنت به ازای هر مگابایت 1500 تومان است بنابرین پیشنهاد می کنیم که دیتای خود رو فقط در مواقع ضروری روشن کنید و یا بسته اینترنت رومینگ رو همون روزی که پرواز دارید تهیه کنید

برای مثال بسته 100 مگابایت 7 روزه رومینگ ایرانسل 150 هزار تومان است که بهتر است فقط برای ارتباط و موارد ضروری هم ازش استفاده کنید و از مواردی که حجم زیادی مانند اینستاگرام مصرف می کنند استفاده نکنید.

پیشنهاد :

بهتر است که در هنگام رومینگ از خطهای اعتباری استفاده کنید که متحمل هزینه های ناخواسته نشوید. پیشنهاد می کنیم حتما از بسته های رومینگ اینترنت استفاده کنید. اگر قصد دارید به مدت طولانی در ترکیه بمانید پیشنهاد می کنیم خط ترکیه را هر چه زود تر تهیه کنید که با پاسپورت به راحتی قابل خرید است. روشن بودن موبایل با خط های ایران هزینه ای برای شما ندارد و حتی اس ام اس های دریافتی هم رایگان است. ولی اگر کسی با شما تماس بگیرد و جواب دهید هزینه رومینگ برای شما مصاحبه می شود.

معمولا تنظیمات رومینگ به صورت اتومات ست می شود در غیر این صورت می تونید از سایت اپراتور خود تنظیمات رومینگ رو دریافت کنید مثلا برای همراه اول ستاره ۱۰ ستاره ۲۹ مربع (#29*10*) است . معمولا بعد از ورود به ترکیه اپراتور همراهتون اس ام اس هایی جهت تنظیمات رومینگ و یا خرید بسته برای شما ارسال می کند که با استفاده از راهنمایی آن اس ام اس می تونید تنظیمات رومینگ رو انجام بدید و با بسته رومینگ بخرید.

سفر به ازمیر خوش بگذرد