توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

رومینگ همراه اول و ایرانسل در ترکیه | توران ازمیر | رومینگ همراه اول و ایرانسل

رومینگ همراه اول و ایرانسل در ترکیه

رومینگ همراه اول و ایرانسل در ترکیه

هر دو اپراتور ایرانسل و همراه اول در ترکیه با استفاده از رومینگ آنتن می دهند. البته باید اطلاع داشته باشید که استفاده از رومینگ هزینه بالایی دارد و حتما باید دانسته از آن استفاده کنید.

فعال سازی رومینگ ایرانسل در ترکیه

با توجه به اینکه همه اپراتورها تنها محدوده جغرافیایی کشور خودشان را پوشش می‌دهند، افرادی که از کشور خارج می‌شوند نمی‌توانند تماس‌های داخلی را انجام دهند، مگر اینکه حالت رومینگ را بر روی سیم‌کارت خود فعال کنند.

ایرانسل یکی از اپراتورهایی است که این ویژگی را دارا است و توانسته است امکان استفاده از سیم‌کارت‌های خود در ترکیه با حالت رومینگ را نیز فراهم کند. با فعال‌سازی حالت رومینگ، می‌توانید همانند گذشته از اینترنت، تماس‌های داخلی و یا حتی خارجی استفاده کنید.

یکی از روش‌های آسان فعال‌سازی رومینگ ایرانسل، استفاده از کد فعال‌سازی ایرانسل است. قبل از خروج از کشور، شما باید این کد را فعال کنید.

برای انجام این کار، به قسمت شماره‌گیری تلفن همراه‌تان رفته و کد *۱۱۱۱*۱# را وارد می‌کنید. اگر این کد را به درستی وارد کنید، یک پیامک به شما ارسال می‌شود که مبنی بر فعال شدن سرویس رومینگ برای شماست.

هزینه رومینگ ایرانسل به شرح زیر است:

  • ارقام به تومان می باشند.
Turkcell Turk telecom

نوع ارتباط

6,500 6,500

مکالمه داخلی (به ازای هر دقیقه)

14,500

14,500

مکالمه با ایران (به ازای هر دقیقه)

12,500

12,500

دریافت مکالمه (به ازای هر دقیقه)

4,000

4,000

ارسال پیامک (به ازای هر عدد)

0

0

دریافت پیامک (به ازای هر عدد)

3,000

3,000

اینترنت آزاد (به‌ ازای هر مگابایت)

 

فعال سازی رومینگ همراه اول در ترکیه

برای مشترکین همراه اول، می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری *۱۰*۲۹۱۱# به صورت رایگان حالت رومینگ سیم‌کارت خود را فعال کنید و از امکانات حالت رومینگ استفاده کنید.

اپلیکیشن همراه اول همچنین یک قسمت دارد که از طریق آن می‌توانید حالت رومینگ را فعال یا غیرفعال کنید.

همراه اول و ایرانسل در ترکیه آنتن دارند و می‌توانید تماس‌های دریافتی خود را رایگان ببینید. اما در صورت پاسخ دادن به تماس، باید هزینه‌ای دریافت کنید، که در حالت رومینگ برای هر دقیقه ۱۰ هزار تومان و برای تماس گرفتن باید هزینه‌ی ۲۰ هزار تومان را پرداخت کنید. حالت رومینگ تنها برای اینترنت می‌باشد و برای تماس گرفتن نیازی به فعالسازی حالت رومینگ ندارید.

پیامک‌ها در همراه اول برای شما ارسال می‌شود و برای دریافت آنها هزینه‌ای نیاز نیست پرداخت کنید. اما برای ارسال پیامک، هر پیامک برایتان مبلغ ۱۰ هزار تومان هزینه دارد.

هزینه رومینگ همراه اول به شرح زیر است:

  • ارقام به تومان می باشند.
نوع ارتباط Turk Telekom Turkcell Vodafone
تعرفه مکالمه با ایران 14,500 14,500 14,500
تعرفه مکالمه دریافتی 12,500 12,500 12,500
تعرفه مکالمه داخلی 14,500 14,500 14,500
تعرفه ارسال پیام کوتاه 4,000 4,000 4,000
تعرفه یک مگابایت GPRS رومینگ 3,000 3,000 3,000

پیشنهادات در خصوص فعال سازی رومینگ همراه اول یا ایرانسل

پیشنهادات در خصوص فعال سازی رومینگ همراه اول یا ایرانسل

بهتر است که در هنگام رومینگ از خطهای اعتباری استفاده کنید که متحمل هزینه های ناخواسته نشوید. پیشنهاد می کنیم حتما از بسته های رومینگ اینترنت استفاده کنید. اگر قصد دارید به مدت طولانی در ترکیه بمانید پیشنهاد می کنیم خط ترکیه را هر چه زود تر تهیه کنید که با پاسپورت به راحتی قابل خرید است. روشن بودن موبایل با خط های ایران هزینه ای برای شما ندارد و حتی اس ام اس های دریافتی هم رایگان است. ولی اگر کسی با شما تماس بگیرد و جواب دهید هزینه رومینگ برای شما مصاحبه می شود.

معمولا تنظیمات رومینگ به صورت اتومات ست می شود در غیر این صورت می تونید از سایت اپراتور خود تنظیمات رومینگ رو دریافت کنید مثلا برای همراه اول ستاره ۱۰ ستاره ۲۹ مربع (#29*10*) است . معمولا بعد از ورود به ترکیه اپراتور همراهتون اس ام اس هایی جهت تنظیمات رومینگ و یا خرید بسته برای شما ارسال می کند که با استفاده از راهنمایی آن اس ام اس می تونید تنظیمات رومینگ رو انجام بدید و با بسته رومینگ بخرید.

استفاده از خدمات رومینگ ایرانسل یا همراه اول در هنگام سفر به ازمیر، به مسافران آرامش خاطر می‌بخشد. برای بسیاری از افراد سخت است که در کشور مقصد به دنبال خرید یک سیم‌کارت جدید بروند. اما با این حال ما پیشنهاد میکنیم هنگام سفر، سیم کارت کشور مقصد را تهیه فرمایید.

با فعال بودن رومینگ و خرید بسته‌های رومینگ از اپراتورهای همراه اول و یا ایرانسل، می توانید به راحتی از امکانات تماس، پیامک و اینترنت در کشور های خارجی استفاده کنید.


برای دریافت مشاوره با مشاوران خبره ما در تماس باشید

مشاوران مجموعه توران ازمیر همواره همراه شما هستند تا در انتخاب بهترین تصمیم ها همراه شما باشند.