بازار های هفتگی محلات :

شهر ازمیر از دیدنی‌ترین شهرهای ترکیه است که سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند. اگر با تور ترکیه به ازمیر سفر کردید و دوست دارید از بازارهای هفتگی ازمیر دیدن کنید توصیه می‌کنیم به تماشای بازار خیابانی بوستانلی بروید.

در بازار متنوع بوستانلی که فقط در روزهای چهارشنبه باز است می‌توانید همه چیز را از محصولات تازه گرفته تا لباس‌های زیبا خریداری کنید و به گشت‌وگذار در این بازار بپردازید. در بازار متنوع بوستانلی که فقط در روزهای چهارشنبه باز است می‌توانید همه چیز را از محصولات تازه گرفته تا لباس‌های زیبا خریداری کنید و به گشت‌وگذار در این بازار بپردازید.

حتی گردشگران تور ازمیر می‌توانند در بازارهای خیابانی پر شلوغ ازمیر انواع سبزیجات، میوه‌های رنگارنگ و تازه مناسب هر فصل، آجیل، ترشی و گیاهان تازه را ببینند و از آن‌ها خرید نمایند. انتهای بازار خیابانی بوستانلی را به محصولاتی همچون پنیر و غذاهای دریایی اختصاص داده‌اند.

در این قسمت بازار بسیاری از انواع مختلف پنیر را که از نقاط مختلف ترکیه جمع‌آوری شده است را می‌بینید.بازار خیابانی بوستانلی در بین مردم محلی به عنوان بزرگ‌ترین بازارهای هفتگی به شمار می‌آید. پس از گشت و گذار در بازار خیابانی ازمیر می‌توانید سری به دیگر مکان‌های این بازار که شامل کیف پول، لباس، کفش، پارچه کتانی و غیره می‌شود بزنید و با خریدن اجناس مورد نیاز خود، سوغات زیبایی را برای نزدیکان و دوستانتان به یادگار ببرید.

پس از خرید اجناس مورد نیاز خود از بازار خیابانی بوستانلی می‌توانید به پارک نزدیک به این بازار بروید و با تماشای چشم‌انداز این پارک از مناظر اطراف آن لذت ببرید. همچنین از دیگر دیدنی های شهر ازمیر همچون مجتمع تجاری تفریحی ماوی باغچه و مرکز خرید فروم برنوا دیدن کنید

حتی گردشگران تور ازمیر می‌توانند در بازارهای خیابانی پر شلوغ ازمیر انواع سبزیجات، میوه‌های رنگارنگ و تازه مناسب هر فصل، آجیل، ترشی و گیاهان تازه را ببینند و از آن‌ها خرید نمایند فرهنگ زندگی در ازمیر طوری نهادینه شده که مواد خوراکی باید بهترین کیفیت و کمترین ضرر را داشته باشند.

شهرداری ازمیر در تمامی محلات چندین بازار در روزهای مختلف هفته برنامه ریزی کرده تا مردم بتوانند نیازهای خوراک و پوشاک و زندگی خود را به راحتی و بهترین قیمت تهیه کنند.

فهرست