سواحل ازمیر ترکیه :

شهر ازمیر به عنوان یکی از جذاب ترین شهرهای گردشگری ترکیه دارای تنوع بالایی در ساحل های توریستی می باشد.در استان ازمیر شما می توانید سواحلی با شنهای برفی و دریایی همچون اشک چشم و یا ساحل های سنگی بیابید.آرامش این ساحل ها مثال زدنیست و امواج بی پایان آنها می تواند ساعت ها شما را محو خود نماید. ساحل آرامش و لذتی عجیب دارد که آن را باید از نزدیک لمس و احساسش کنید. سواحل ازمیر بسیار باشکوه هستند . آب شفاف دریای اژه به آنها برخورد می کند و شما می‌توانید لذت و هیجان موج‌سواری را اینجا تجربه کنید.

هوای گرم و شرجی سواحل ازمیر در تابستان موجب می‌شود اقامت در هتلی با تهویه مطبوع و کولر ضروری باشد. وگرنه شب‌ها خوابتان نمی‌برد! هر چند باد خنکی که از سمت دریا می‌آید هوا را کمی خنک می‌کند، اما باز هم کافی نیست. در مقابل زمستان‌های ازمیر هم همراه با باران‌های طولانی و بادهای سرد از سمت دریا است. به همین دلیل میانه‌های بهار یعنی از آوریل تا میانه ژوئن بهترین زمان برای سفر به سواحل ازمیر است. همچنین در فصل پاییز و از میانه سپتامبر تا اکتبر هم به عنوان گزینه دوم مناسب است. ولی روزها کوتاه است و احتمال بارش باران هم زیاد است.

در سواحل ازمیر کرانه‌های قدیمی را مشاهده می‌کنید که توسط باغ‌های زیبای زیتون، جنگل‌های کاج و پرتگاه‌های سنگی جذاب احاطه شدند. این ساحل ها با زیبایی‌های بی‌نظیرشان می‌توانند تعطیلات به یادماندنی برای همه، از دوستداران طبیعت و خورشید گرفته تا عکاسان، مشتاقان ورزش، قایقرانان و.. رقم بزند در تمامی شهرهای حاشیه خلیج و دریا , شهرداری ازمیر امکانات کاملی مانند چتر ,تخت , دوش و کابین برای استفاده حداکثری از این نعمت خدادای را فراهم کرده است.از بهترین سواحل ازمیر میتوان به : ساحل ایلیکا،ساحل الماس،ساحل طلایی،ماوی کوی،ساحل بویالیک و…اشاره کرد.

فهرست