مناطق جنگلی ، تفریحی ، پارک ها :

مناطق جنگلی ازمیر، در کلان شهری همچون ازمیر مسلما امکانات بیشماری برای تفریح , سرگرمی و ورزش مردم وجود دارد.مناطقی که گاهی به دست بشر شکل گرفته و گاهی زاده دست طبیعت است.ترکیه کشوری با طبیعت منحصر به فرد و خیره کننده که به دلیل قرارگیری در موقعیت جغرافیایی خاص و متفاوتی که دارد، پر از شگفتی ها و دیدنی های طبیعی است. این کشور تنوع غنی گیاهان و جانوران و گنجینه های طبیعی و باستان شناسی زیادی برای دیدن و تماشا کردن دارد. پارک های ساحلی فوق العاده، دره های بیابانی، دریاچه ها، کوه ها و آبشار ها و جنگل ها که منظره تماشایی هر کدام هوش از سر بازدید کنندگان میبرد.

بهتره در سفر هاتون به تک تک شهر های مختلف ترکیه دیدن این مناظر دوست داشتنی رو از دست ندید. وقتی صحبت از مکان های زیبا و دیدنی می شود، گزینه های زیادی به ذهن شما خطور می کند مثل دیدنی ترین مکان های اطراف شهر زیبای ازمیر. با این حساب، دیدنی ترین مکان های اطراف ازمیر کدامند و دیدن کدام یک، نسبت به بقیه بیشتر توصیه می شود؟ ما در توران ازمیر دیدن مکان های گرشگری : آلاچاتی ،اورلا،دیکیلی،پاموکاله و…را پیشنهاد می کنیم .

مناطق جنگلی ازمیر ، برای مثال وقتی صحبت از شهر زیبای آلاچاتی باشد، چیزی که بیشتر به ذهن خطور می کند: کوچه های رنگی، خانه های سنگی تاریخی، فرفره های کاغذی، هتل های کوچک، کوچه های شلوغ، موج سواری و فستیوال گل و گیاه می باشد. این شهرستان که در نزدیکی چشمه قرار دارد، در سال های اخیر تبدیل به مرکز توریستی شده است. افرادی که از شلوغی و ازدحام زیاد گردشگران در آلاچاتی احساس نارضایتی می کنند، در فصل های خلوت تری مثل بهار و زمستان به دیدن این شهرستان می روند.

فهرست