توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

وزیر گردشگری ایران:از تجربیات فعالان گردشگری ترکیه‌ای استفاده می‌کنیم

وزیر گردشگری و صنایع دستی ایران به تمایل کشورش برای همکاری با فعالان گردشگری ترکیه اشاره کرد و گفت که ما همیشه از تجربیات آنان استفاده می کنیم.

علی اصغر مونسان، وزیر گردشگری و صنایع دستی ایران در زمان بازدید از غرفه استان ازمیر در سیزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران در پاسخ به خبرنگار ترک گفت: ما از انتقال تجربیات فعالان گردشگری ترکیه استقبال می کنیم.

مونسان در پاسخ به این سوال که چرا ایران به سرمایه گذاران ترکیه ای که قصد ساخت هتل در این کشور را دارند مجوز نمی دهد؟ توضیح داد: ما جلسه ای با سفیر و برترین های گردشگری ترکیه داشتیم و اعلام کردیم می خواهیم همکاری کنیم. من به عنوان مطالبه از ترک ها خواستم که شما قول دادید در ایران هتل بسازید و باید انجام دهید.

وزیر گردشگری ایران همچنین از افزایش تعداد توریست های ترکیه ای خبر داد و گفت: سال گذشته(1397) 450 هزار توریست ورودی از ترکیه داشتیم که در حال حاضر به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

اجازه ما کافیست!!

محمد تاشکن، رایزن فرهنگی و گردشگری سفارت ترکیه در تهران اما در پاسخ به خبرنگار ترک درباره اظهارات وزیر گردشگری و صنایع دستی ایران گفت: سال 2017 وزیر فرهنگ ترکیه به ایران آمد و با رئيس سازمان گردشگری و صنایع دستی ایران دیدار داشتیم. وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه به وزیر ایران پیشنهاد دادند تا 10 هتل بسازیم. اما برای اینکه سرمایه گذار بیاید اینجا باید تسهیلات خاصی در نظر بگیرند که وزیر ایرانی در جواب گفتند اجازه ما کافیست.

وی افزود: اما ما می دانیم که برای حضور سرمایه گذار به شرایط خاصی نیاز است. ما مشکلاتی که سرمایه گذاران در ایران با آن روبرو هستند را می دانیم، همچنین سرمایه گذاران جدید هم با کسانی که قبلا در ایران سرمایه گذاری کرده اند مشورت می کنند و از مشکلات مطلع می شوند. به عنوان مثال یک شرکت ترکیه‌ای که در ایران سرمایه گذاری کرده نارضایتی خود را از مشکلات موجود اعلام کرده است.

شرح شفافی وجود ندارد!!

تاشکن در ادامه گفت: ما از ایران خواستیم درخواست خود را کتبی به ما اعلام کند اما ایران همیشه به صورت شفاهی می گوید هتل بسازید، حتی نمی گوید چگونه هتلی با چه کیفتی و در چه شهری می خواهند. شرح شفافی وجود ندارد!!

رایزن فرهنگی سفارت ترکیه با بیان اینکه ترکیه می تواند کمک های بسیاری در حوزه گردشگری به ایران ارائه دهد اظهار کرد: حتی مستشار ما دو سال قبل در برنامه تبریز شهر گردشگری دنیای اسلام هم اعلام کرد و از ایران خواستیم به صورت کتبی بنویسند تا ما سرمایه گذار معرفی کنیم البته به ایران اعلام کردیم که خودش باید سرمایه گذاران ترکیه ای را برای حضور در این کشور قانع کند.

Turan Izmir

TuranIzmir

توران ازمیر

“ همه چیز درباره ازمیر ”

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , کاریابی ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊