توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

خرید ملک در ازمیر ترکیه

خرید ملک در ازمیر

خرید ملک در ازمیر – هر آنچه باید از شرایط خرید خانه در این شهر بدانید


خرید ملک در ازمیر

کشور ترکیه به دلیل تغییر و اصلاح ساختارهای اقتصادی خود در چند سال گذشته توانسته سرما‌گذاران زیادی از سراسر جهان جذب کند. این کشور در سال 2011 با تصویب اعطای حق شهروندی به اتباع خارجی توانست از تمام ظرفیت‌های اقتصادی این افراد بهره‌مند شود. این کشور برای اعطای حق شهروندی به اتباع خارجی روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری را تعیین و انجام یکی از این روش‌ها را لازمه دریافت این حق برگزید. یکی از این روش‌ها خرید ملک در ازمیر می‌باشد.

خرید ملک در ازمیر

شهر ازمیر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود یکی از زیباترین شهرهای ترکیه و اروپا است. این شهر از لحاظ تاریخی یکی از کهن‌ترین شهرهای جهان بوده . این شهر به دلیل قدمت خود همواره مورد توجه بازرگانان بوده و سالانه تجار زیادی از جمله ایرانیان در این کشور اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند. همچنین شرایط آب و هوایی مناسب این شهر باعث شده است تا هم در زمستان و هم در تابستان پوشش گیاهی سرسبزی داشته باشد.

خرید ملک در ازمیر با قیمتی باورنکردنی

ازمیر به دلیل داشتن آپارتمان‌های فراوان و در عین حال شیک تبدیل به شهری مناسب جهت زندگی مهاجران شده است. وجود مناطق متعدد ازمیر باعث شده است تا خرید ملک در ازمیر از قیمت های بسیار ارزان شروع و قیمت حداقلی (تاکید بر حداقل) معادل با 150 هزار لیر داشته باشد. البته این قیمت برای آپارتمان‌های تازه ساخت نبوده و مربوط خانه‌هایی است که حداقل 10 سال از ساخت آن‌ها می‌گذرد و در مناطق سطح پایین قرار دارند. آپارتمان‌های شیک و نوساز ازمیر طبیعتا قیمت‌های بیشتری داشته و همچنین دارای امکانات بیشتری نیز هستند.

خانه‌ها در ازمیر مانند ایران دارای متراژهای گوناگونی بوده و هر کدام بسته به امکانات رفاهی خود دارای قیمت‌های مختلفی هستند. قیمت‌ خانه در ازمیر به مناطق و محله‌ها نیز بستگی داشته و هرکدام که از موقعیت مکانی مناسبتری برخوردار باشد مسلما قیمت بیشتری نیز دارد. اما دولت ترکیه برای پیش بردن سیاست‌های اقتصادی خود و جذب سرمایه‌گذاران خارجی اقدام به ساخت آپارتمان‌های نوساز و لوکس و در عین حال ارزان کرده که این امر می‌تواند فرصتی خوبی برای خرید ملک در ازمیر باشد. برای مثال قیمت هر متر خانه‌ی نوساز در محله‌های برگما و بوجا برابر با 3000 لیر است که امکان اجاره‌ی آن‌ها با پرداخت ماهیانه حداقل 1000 لیر نیز فراهم است.

خرید ملک در ازمیر با قیمتی باورنکردنی

سرمایه‌گذاری در ازمیر و امکانات رفاهی این شهر

شهر ازمیر به عنوان دومین منطقه آزاد تجاری ترکیه دارای بالاترین حجم معاملات بوده و بهترین گزینه برای بازرگانان و سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی ترکیه نیز به شمار می‌رود که از نظر فناوری و ارتباطات نیز گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. ما در ادامه به چند نمونه از مزایا و امکانات رفاهی شهر ازمیر اشاره می‌کنیم که دانستن آن‌ها می‌تواند شما را به سرمایه‌گذاری در این شهر تشویق کند.

دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ازمیر

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت حق اقامت ترکیه است. در این روش متقاضیان باید با خرید ملک ابتدا به مدت 1 سال در این کشور اقامت کنند. پس از پایان 1 سال باید اقامت خود را به مدت 4 سال دیگر(به صورت دوره های ۲ ساله)تمدید کرده و در این مدت به طور مستمر در ترکیه سکونت داشته باشند. برای اینکه روند دریافت حق شهروندی به طور قابل توجهی کاهش یابد، شما می‌توانید با خرید خانه‌ای به ارزش 250 هزار دلار ظرف کمتر از ۶ ماه اقامت دائم و تابعیت ترکیه را به دست آورید. خرید ملک در ازمیر می‌تواند دارای مزایای منحصربفردی باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ازمیر

هزینه پایین سفر به ازمیر

هزینه سفر به ازمیر از استانبول کمتر بوده و افراد می‌توانند با کمترین هزینه به این شهر سفر کنند. جمعیت مناسب این شهر باعث شده است تا دسترسی به حمل و نقل عمومی آسان باشد و هزینه‌های رفت و آمد را کاهش دهد. ترافیک شهری ازمیر نیز بسیار روان بوده و افراد می‌توانند برای تردد آسان از اتوبوس‌ و مترو و تراموا و کشتی شهری استفاده کنند.

موقعیت مکانی و فاصله ازمیر با سایر شهرها

فاصله شهر ازمیر تا آنکارا پایتخت ترکیه تقریبا 585 کیلومتر بوده و حدود 7 الی 8 ساعت می‌باشد. فاصله ازمیر تا استانبول نسبت به آنکارا کمتر بوده و حدود 470 کیلیومتر است. فاصله زمانی این دو شهر از هم نیز 5 الی 6 ساعت است که با استفاده از اتوبان جدید ازمیر-استانبول به ۴ ساعت کاهش یافته. نزدیک‌ترین شهر به ازمیر ترکیه شهر کوش آداسی است که تنها 2 ساعت زمان برای رفتن به آن نیاز است. تقریبا فاصله تهران تا قزوین.

دانشگاه‌های شهر ازمیر

ازمیر مانند ایران دارای دانشگاهای خصوصی و دولتی است. تمامی شهروندان ترکی که بتوانند در آزمون‌های ورودی هر کدام از دانشگاه‌ها قبول شوند، می‌توانند در آنجا به تحصیل بپردازند. تمامی شهروندان خارجی با دریافت حق شهروندی ترکیه می‌توانند در هر کدام از دانشگاه‌هایی که بخواهند در صورت قبولی در آزمون ورودی به تحصیل بپردازند. در ادامه به معرفی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ازمیر می‌پردازیم:

دانشگاه‌های خصوصی:

دانشگاه‌های دولتی:

  • دانشگاه دموکراسی ازمیر (İzmir Demokrasi Üniversitesi)
  • دانشگاه باکیر چای (Bakırçay Üniversitesi)
  • دانشگاه فناوری ازمیر (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü)
  • دانشگاه کاتیب چلبی ازمیر (İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi)
  • دانشگاه اژه ((Ege Üniversitesi)
  • دانشگاه دوکوز ایلول (Dokuz Eylül Üniversitesi )

دانشگاه های ازمیر ترکیه

جاذبه‌های توریستی ترکیه

جاذبه‌های توریستی ازمیر می‌تواند یکی از مزیت‌های خرید ملک در ازمیر باشد. شهر ازمیر به دلیل قدمت دیرینه خود دارای مکان‌های تاریخی و دیدنی فروانی است که سالانه گردشگران زیادی را به این شهر می‌کشاند. جاذبه‌های توریستی این شهر تنها به مکان‌های باستانی محدود نشده و سواحل زیبا و پوشش گیاهی منحصربفرد آن به جذابیت شهر افزوده است. ما در ادامه به چند نمونه از جاذبه‌های گردشگری ازمیر اشاره می‌کنیم.

تئاتر هیراپولیس

تئاتر هیراپولیس یکی از جاذبه‌های گردشگری ازمیر است. این تئاتر در بلندی شهر تاریخی هیراپولیس قرار داشته و در دوره امپراطوری هادریان بنا شده است. البته به دلیل فرسودگی، برخی از نقاط آن مورد بازسازی قرار گرفته که البته از زیبایی آن کم نکرده است. این بنا به دلیل شیب تندی که دارد کمی جابجایی و تردد را سخت کرده که با گرفتن تاکسی‌های مخصوص، دسترسی آسان می‌شود.

کلیسای سنت پلی کارپ

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در ازمیر وجود کلیسای سنت پلی کارپ است که جذابیت شهر را دو چندان کرده است. این کلیسا واقع در بلوار نکاتی‌بی بوده و از قدیمی‌ترین کلیساهای شهرازمیر است. این کلیسا در سال 1992 دچار آتش‌سوزی شده که خوشبختانه خسارت زیادی به بنای آن وارد نشد. این کلیسا در قرن نوزدهم میلادی توسط یک معمار ترکیه‌ای بنام چارلز پیر بازسازی شد. در دیوار کلیسا نقش‌هایی وجود دارد که شهادت سنت پلی کارپ را به تصویر می‌کشند.

کلیسای سنت پلی کارپ

هیراپولیس پاموکاله

هیراپولیس پاموکاله نام شهری قدیمی در ازمیر است که رود لایکوس از کنار آن می‌گذرد. این شهر به دلیل زیبایی‌هایی که در فصل بهار دارد بسیار در ترکیه معروف است. پوشش گیاهی منحصربفرد و چشمه های خاص این شهر باعث شده است تا گردشگران زیادی به این شهر سفر کنند.

کوه سیپیلوس

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در ازمیر وجود کوه سیپیلوس است. این کوه‌ها که گویی طراحی خلاقانه طبیعت هستند، جلوه‌ای زیبا و دیدنی به شهر ازمیر داده‌اند. این کوه‌ها باعث شده‌اند تا شرایط آب و هوایی شهر به طور فوق العاده‌ای عالی باشد.

موزه کی

این موزه که یکی از موزه‌های ماشین ازمیر است با داشتن 130 اتومبیل زیبا و قدیمی مکانی مناسب برای گردشگران است.

بازار کمرالتی

بازار کمرالتی واقع در مسیر کوناک تا آگورا مربوط به دوره عثمانی بوده و جلوه‌ای زیبا به شهر ازمیر بخشیده است.

کدیفه کاله

این بنا در بین کوه‌های ازمیر واقع شده است و از این نظر دارای محبوبیت زیادی بین گردشگران است.

ساحل چشمه

ساحل چشمه یکی از گزینه‌هایی است که خرید ملک در ازمیر را جذاب می‌کند. این ساحل که تنها 1 ساعت با مرکز شهر فاصله دارد یکی از دیدنی‌ترین مناطق گردشگری ازمیر در فصل تابستان است.

ساحل چشمه ازمیر

آسانسور

کافه آسانسور یکی از مفرح‌ترین کافه‌ای ازمیر است که به خاطر غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه خود توانسته نظر مشتریان و گردشگران را به خود جلب کند. با خرید ملک در ازمیر می‌توانید لحظات خوشی را در این مکان سپری کنید.

برج ساعت

برج تاریخی ساعت که با نام کولسی معروف بوده و در میدان کوناک واقع است. این برج تقریبا در مرکز ازمیر قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌باشد.

شیرینجه

شیرینجه دهکده‌ای زیبا و قدیمی است که با خانه‌های سنتی و سقف‌های سفالی خود باعث شده است تا شهر به یکی از زیباترین شهرهای ترکیه تبدیل شود.

مسجد حصار ازمیر

این مسجد به عنوان قدیمی‌ترین مسجد ترکیه محسوب شده و بسیار معروف می‌باشد.

افسوس

شهر باستانی افسوس دارای معماری یونانی بوده و یکی از جذاب‌ترین محله‌های دیدنی ازمیر است.

سخن پایانی

خرید ملک در ازمیر دارای مزایای فراوانی است که ما در این مطلب به بیشتر آن‌ها اشاره کردیم. خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش‌های دریافت حق شهروندی ترکیه است. برای اینکه بتوانید از مزایای تابعیت ترکیه بهره‌مند شوید بهترین و سریعترین راه سرمایه‌گذاری می‌باشد.