توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

تحصیل در دانشگاه ازمیر

دانشگاه اقتصاد ازمیر izmir Ekonomi Üniversites

تاریخچه دانشگاه اقتصاد :

دانشگاه اقتصاد ازمیر İzmir Ekonomi Üniversitesi ، به اختصار İEU  ، از دانشگاه های خصوصی ازمیر می باشد که در ۱۴ آوریل ۲۰۰۱ با 2 دانشکده، 5 کالج و2 انیستیتو  به طور رسمی تاسیس شد . این دانشگاه اولین دانشگاه خصوصی ازمیر و منطقه ی اژه می باشد . زبان آموزش در این دانشگاه انگلیسی است .

شعار :  مدیریت آینده
تاسیس : 2001
زبان آموزش: انگلیسی
موقعیت : ازمیر ، ترکیه
وب سایت :ieu.edu.tr

خلاصه عملکرد

در این دانشگاه 8 دانشکده, 2 کالج, 3 مدرسه فنی حرفه ای, 4 انیستیتو و 10 مرکز تحقیقات اجرایی وجود دارد. در این واحدهای دانشگاهی, 32 رشته در مقطع فوق دیپلم, 35 رشته لیسانس, 38 رشته فوق لیسانس و 9 رشته در مقطع دکتری آموزش داده می شود. 7 عدد از برنامه ها ی مقطع لیسانس ، برنامه های 2 مدرکه ی مشتر ک با دانشگاه ایالتی ABD-(SUNY) New York می باشند.

برنامه های مقطع کاردانی مطابق با یکی از برنامه های آموزش فنی حرفه ای اتحادیه ی اروپا و با همکاری SQA اجرا می شود. دانشگاه اقتصاد ازمیر دارای قرار داد Erasmus با بیش از 120 دانشگاه اتحادیه اروپا و دارای پروتکل همکاری علمی  با 27 دانشگاه و 61 کشور می باشد. گزینش در رشته های مد و نساجی با ثبت نام اولیه یا استعدادیابی ویژه و در سایر رشته های فوق دیپلم و لیسانس توسط ÖSYM (آزمون گزینش و انتصاب دانشجو) صورت می گیرد.

این دانشگاه از تاریخ 19 مارس 2019 در 26 کشور با 168 دانشگاه قرارداد ERASMUS و با 41 دانشگاه نیز پروتکل همکاری علمی به امضا رسانده است.

دانشکده ها و رشته های آموزشی داتشگاه اقتصاد:

آدرس دانشگاه اقتصاد ازمیر: