اخبار

زندگی در ازمیر

زندگی در ازمیر ترکیه چگونه است؟

چرا زندگی در ازمیر؟

ازمیر یکی از شهرهای معروف ترکیه است (سومین شهر بزرگ ترکیه) که زندگی در آن می‌تواند برای هر کسی لذت‌بخش باشد. برخی که چندباری به ازمیر سفر کرده‌اند گاهی چنان دلبسته این شهر می‌شوند که ترجیح می‌دهند تا برای زندگی کردن به این شهر مهاجرت کنند.ازمیر شهر سواحل سنگی و ماسه‌ای، آثار تاریخی، آب‌های معدنی، در عین‌‌حال جنگلی  و بسیاری از جاذبه‌های دیگر است.مروارید اژه (لقب ازمیر) نه تنها گردشگران زیادی را هرساله به خود جذب می‌کند بلکه بسیاری را برای اقامت دائم به این شهر فرا می‌خواند. مردم ازمیر از نظر فرهنگی جذابیت‌های بسیاری برای خارجی‌‌ها و علی‌‌الخصوص ما ایرانی‌ها دارند. مهمان‌نوازی و خوش‌رویی را در برخورد با ازمیری‌ها می‌توانید لمس کنید.

بواسطه روابط نزدیک با اروپا و تاثیر فرهنگ غرب بر این شهر احترام به عقاید دیگران و عقاید شخصی زندگی در ازمیر امری بدیهی است.

زندگی در ازمیر

زندگی در ازمیر چگونه است؟

در اغلب مناطق این شهر، مردم همدیگر را به‌راحتی می‌پذیرند و کسی را به خاطر پوشش، دین، ملیت و ظاهر در جامعه با نگاه بد سرزنش نمی‌کنند. مردم ازمیر اغلب صادق و درستکار هستند و معتقد به انسانیت و عدم از بین بردن حق مردم هستند حتی در مواردی  که بفهمند شما خارجی هستید امتیازات ویژه‌ای به شما می‌دهند .

هرچند که قطعا مناطق متفاوت ازمیر، سطوح طبقاتی متفاوتی دارند و مثل هرجای دیگر جهان فرهنگ‌های متفاوتی را دارند.

شهر ازمیر علاوه بر موقعیت صنعتی و تجاری خود با داشتن بندرهای فعال بین‌المللی، فرودگاه عدنان مندرس با پروازهای مستقیم به بسیاری از شهرهای اروپایی و ایران، دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری نیز می‌باشد که از جمله می‌توان به سواحل آرام و زیبا در مناطقی مثل اورلا و گوزل‌باغچه، مناطق تاریخی مثل برج ساعت میدان کُناک، آسانسور تاریخی، کلیسای سنت پلیکارپ، خانه حضرت مریم، غار اصحاب کهف، شهر تاریخی اِفِس, بنای یادبود آتاتورک, شهر جذاب شراب یا شیرینجه و سواحل طلایی در چشمه ازمیر اشاره کرد.

پروازهای فرودگاه ازمیر

تابلوی پروازهای فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

  مناطقی مثل روستای گردشگری آلاچاتی و مناطق ساحلی فوچا و سفری‌حیصار نیز از جمله گزینه‌های جذاب برای گذران آخر‌هفته‌های شما هستند. ضمن این که تقریبا تمام شهر ازمیر دارای ساحل خلیج اژه است.

از آن سوی ازمیر با داشتن دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در رده بین‌المللی، دارای رتبه خوبی در جذب توریست تحصیلی می‌باشد.همچنین مدارس بین‌المللی، خصوصی و نیمه‌خصوصی و دولتی در همه مناطق شهر گسترش یافته‌اند که شما را از دغدغه ادامه تحصیل فرزندان محصلتان می‌رسانند.از لحاظ جغرافیایی ازمیر در غربی‌ترین لبه کشور ترکیه واقع شده و فاصله‌اش با برخی جزایز یونان در حدود ۱۰ کیلومتر است.  ارتفاع متوسط آن از سطح دریا ۳۰ متر است که البته بخش اعظم شهر در صفر دریا ساخته شده است.از بعد تاریخی هم مکشوفات باستان‌شناسی حاکی از زندگی در منطقه ازمیر (اسمیرنا) از بیش از ۶۵۰۰سال قبل از میلاد مسیح هستند.

کسب و کارها در ازمیر

از نظر اقتصادی، کسب و کارها، چه آنها که کوچک هستند (مغازه کوچکی در پس کوچه‌های محله‌های متوسط) و چه فروشگاه‌های چندطبقه در مراکز اصلی شهر تقریبا همه فعال و برقرار هستند. شما کمتر مشاهده می‌کنید که مغازه‌ای تعطیل شود یا کاسبی در آن برقرار نباشد.دلیلش هم شاید قدرت اقتصادی ترکیه طی دو دهه گذشته باشد که آن‌ها را به یک صادرکننده قدرتمند در پوشاک، محصولات کشاورزی، صنایع بسته‌بندی، لوازم‌ مبلمان، لوازم‌خانگی و البته سرزمین جذب‌کننده توریست‌های فراوان بدل کرده است.وجود سوپرمارکت‌های بزرگ و زنجیره‌ای خصوصا طی چندسال اخیر، خرید را در این شهر بسیار آسان کرده و با موبایل و کامپیوتر حتی بدون حضور خوتان می‌توانید از فروشگاه‌ها به راحتی خرید کنید.رفتن به بازارهای محلی و هفتگی میوه و تره‌بار در روزهای مشخص و در هر محله بسیار لذت‌بخش است و به شما کمک می‌کند خرید ارزان و با کیفیتی داشته باشید.چهارشنبه‌بازار بستانلی کارشیاکا یکی از این بازارهاست.

لیست کامل بازارهای هفتگی ازمیر را ببینید (کلیک کنید)

شما از میان میوه و سبزی‌های تازه و همین‌طور گوشت و مرغ و ماهی تازه می‌توانید خرید کرده و با خیال راحت نوش جان کنید. میوه‌های تازه و سالم که سم‌زده نیستند (ارگانیک) و طعم و بوی بی‌نظیری دارند و گوشت و مرغ‌های پرورش یافته بدون هورمون‌های مضر.

زندگی در ازمیر چگونه است؟

معرفی زندگی در ازمیر ترکیه

هزینه‌های زندگی در ازمیر

از نظر هزینه‌های زندگی, ازمیر تا حدودی از مناطق مشابه در استانبول ارزانتر است و رفاه اجتماعی در این شهر به نسبت شهرهای دیگر  ترکیه بالاتر است.هزینه خرید و اجاره خانه در ازمیر نسبتا اقتصادی بوده و برای سرمایه‌گذاری دارای امتیازهای زیادی است. هزینه‌های اولیه مانند خوراک و پوشاک نیز به نسبت استانبول و حتی تهران  مقرون به صرفه‌تر است.البته در نظر داشته باشید حرف از یک نوع مشخص زندگی است! به این معنی که شما اگر در شهر تهران به یک فروشگاه با درجه B برای خرید می‌روید در ازمیر نیز به همان درجه از فروشگاه برای خرید بروید.این منطقی است که در بین تعدد بیشمار مراکز و مارکت‌های فروش مایحتاج زندگی، قیمت‌ها تا حد زیادی متفاوت باشد.

اگر از کسانی که در این شهر زندگی می‌کنند  و تجربه زندگی در شهرهای شلوغ ترکیه مثل استانبول را دارند بپرسید به شما خواهند گفت که زندگی در کلان‌شهر ازمیر استرس شهرهای بزرگ را ندارد و شما آرامش را در صورت مردمان این شهر مشاهده می‌کنید.

هزینه حمل و نقل در ازمیر ترکیه چقدر است؟ (کلیک کنید)

سیستم حمل و نقل همگانی (تاکسی، اتوبوس، تراموا، مترو و کشتی) به‌گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی شده‌اند که دسترسی از هر گوشه شهر ازمیر به تمامی نقاط شهر همواره با کمترین هزینه و از طریق ازمیرکارت مهیا باشد.

به راحتی می‌توانید از هر نقطه در ازمیر، سفر درون شهری خود را شروع کرده و بدور از شلوغی و استرس رانندگی، به مقصد برسید.

درباره ازمیر کارت این مطلب را بخوانید (کلیک کنید)

ازمیر در نگاه کلی

از منظر اعداد و ارقام می‌توان گفت که شرایط زندگی در ازمیر ترکیه در عین حالی که در شهری بزرگ زندگی می‌کنید متعادل و اقتصادی است. بسیاری از افرادی که خواهان زندگی در ترکیه هستند، این شهر را در میان گزینه‌های خود به صورت جدی مورد بررسی قرار می‌دهند.همین‌طور با توجه به استقبال مهاجران از کشورهای آسیایی و حتی اروپایی برای زندگی در این شهر، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن بسیار قابل تامل است.

در انتها چنانچه در خصوص زندگی در ازمیر سوالاتی داشتید می‌توانید از طریق واتساپ با همکاران ما تماس بگیرید

۰۰۹۰۹۵۵۲۳۸۶۵۵۱۰

 

درباره توران ازمیر

مجموعه مشاوره‌ای توران‌ازمیر با هدف آسان‌سازی خدمت‌رسانی در حوزه‌‌ اصلی مهاجرت به هموطنان عزیز پنج پیش از این با پشتوانه و تجربه دوازده‌سال فعالیت در شهر ازمیر راه‌اندازی شد.در این مجموعه, هر آنچه که از زمان تصمیم به مهاجرت یا سفرهای بلندمدت به شهر  زیبای ازمیر نیاز است را در نظر گرفته‌ایم.این خدمات شامل قوانین و نیازهای دریافت اقامت یکساله یا شهروندی ترکیه، چگونگی خرید ملک مسکونی و تجاری، خدمات صرافی و چگونگی تبدیل ريال یا بیت کوین به دلار یا لیر ترکیه, خریدن ماشین در ترکیه، ترجمه مدارک، امور حقوقی، اطلاعاتی درباره مراکز خرید و تفریحی, فستیوال‌ها و مراکز اقامتی, تا آنچه که در زندگی روزانه بدان می‌اندیشیم مانند کار و شغل مناسب, مدرسه، کالج، دانشگاه و آینده فرزندمان, بیمه‌های مناسب, بازارهای هفتگی, پارکها و برنامه‌های دورهمی‌, همه و همه می‌شوند

بیانیه ماموریت توران‌ازمیر

ارائه خدماتی در حوزه مهاجرت ایرانیان به ازمیر با این تفاوت که ما به این اصول پایبند هستیم:
 • حمایت همه‌جانبه از موکلان خود که شما عزیزان هستید
 • ایجاد و حفظ اعتماد متقابل که در مورد کسب‌وکار ما شاید از مهم‌ترین اصول باشد
 • خلق فضای صمیمت با شما موکلان و مشتریان عزیز
 • تخصص در انجام امور مهاجرتی (ملکی، حقوقی، مالی، تحصیلی)

3 نظر

 1. فاطمه لطفی

  در می گوید:  

  سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگواران ،در مورد خرید آپارتمان در شهر ازمیر مسدع شدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید در صورت امکان

 2. میترا

  در می گوید:  

  نیاز به یک سری اطلاعات در مورد اجاره اپارتمان ۲ خوابه مبله ور شهر ازمیر دارم.

 3. شاهسون

  در می گوید:  

  با سلام و تشکر.من تصمیم دارم یکی دو ماه در ازمیر محلی را اجاره و زندگی کنم وسپس برای خرید ملک اقدام کنم،لطفا از جهت هزینه ها راهنمایی ام کنید.ممنونم

دیدگاه ها غیرفعال می باشد.