مناطق جغرافیایی ازمیر :

شهر ازمیر به عنوان سومین شهر پیشرفته و دومین بندر تجاری ترکیه دارای موقعیت جغرافیایی و راه های ارتباطی بسیار عالی در ارتباط با دیگر شهرها و کشورها می باشد. هر ساله هزاران نفر به دلایل مختلف به کشور ترکیه مهاجرت می کنند. دلایلی چون پایین بودن هزینه نسبت به شهر های دیگر ترکیه , آب و هوای فوق العاده و معتدل ,امنیت بالا و آرامش در این شهر نسبت به شهر های دیگر , داشتن دانشگاه های معتبر در این شهر, آثار تاریخی زیبا در مرکز شهر , مسافرت با کشتی , سیستم حمل و نقل پیشرفته و قابل دسترس است . کمی با مناطق جغرافیایی ازمیر آشنا شویم :

ویکتور ماری هوگو: ” ازمیر به مثابه یک شاهدخت با کلاهی بسیار زیباست. “

محله های ازمیر

نارلی دره ( یکی از بهترین محله های ازمیر است که امکانات زیادی دارد. شرایط زندگی در این محله بسیار مناسب است. یکی از مهم ترین ویژگی این محله می توان به آب و هوای فوق العاده آن اشاره کرد.)

کناک ( در همسایگی: بوجا، بورنوا، کارشی یاکا، کاراباغلار و بالچوا، قرار دارد . یکی از شلوغ ترین محله های ازمیر می باشد. برج ساعت معروف نیز در همین محله واقع شده است. از جمله مکان های دیدنی میتوان به مسجد مناک یالی , بازار کمرالتی , خانه اپرا , موزه هنرهای معاصر و …. اشاره کرد.)

آلسانجاک ( این محله دارای مرکز خرید های زیادی است که باعث شده این محله یکی از محبوب ترین محله ها برای خرید کردن تبدیل شود. )

کارشیا ( یکی  دیگر از محله های فوق العاده شهر ازمیر محله کارشیا  می باشد. یکی از ویژگی های این محله اقامت تعداد زیادی ایرانی است که این باعث می شود شما در کشور دیگر نیز در کنار هم زبانان خود باشد. این محله در کنار دریا می باشد. شما میتوانید قایق سوار یا پیاده روی در کنار ساحل و همین طور دیدن منظره بی نطیر این محله لذت ببرید.

بورنوا ( این محله تازه ساخت است و دارای ظرفیت ساخت و ساز می باشد که افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند میتواند به جای خرید خانه آماده در این محل خانه خود را بسازند.)

گوزل باغچه ( این محله یکی از قدیمی ترین محله های ازمیر می باشد و دارای جمعیت زیادی است. این محله در نزدیکی بزرگراه بوده و به همین دلیل از دسترسی خوبی نیز برخوردار است. در کنار دریا واقع شده و دارای آب و هوای بسیار خوبی نیز می باشد.)

اداره های مهم 

 شهرداری ها ( شهرداری موظف است که میراث تمدن ها را به آینده هدایت کند. ثروت های مدیترانه را به شهر و جهان ارئه می دهد و فلسفه خدمات خود به را به یاد خواهد داشت.)

 ادارات نفوس ( اداره نفوس ترکیه تا حدودی همان ثبت احوال در کشور ایران است. سالی یکبار برای کارهای مختلف به این اداره مراجعه می کنید.با توجه به محل زندگی به نفوس همان منطقه مراجعه کنید. در این اداره کارهایی از قبیل تمدید اقامت , ثبت ازدواج , افتتاح حساب بانکی می پردازند . گاهی اوقات برای مراجعه به اداره نفوس باید از قبل وقت بگیرید و یا واریز هرینه کنید.)

فهرست