توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

خرید آپارتمان در آلانیا

خرید خانه در آلانیا | راهنمای جامع خرید و اجاره خانه در ترکیه

خرید خانه در آلانیا

بسیاری از متخصصین مالی جهانی اعتقاد دارند که حوزه  املاک به علت ریسک‌های کمتر بهترین روش برای سرمایه‌گذاری بلندمدت است.
این دقیقا همان حوزه‌ای است که خرید آپارتمان در آلانیا  برای شما رقم می‌زند. زیرا قیمت آپارتمان‌های  آلانیا از تقریباً ۷۵۰۰۰ دلار برای ملک دو خواب شروع می‌شود. این رقم دقیقا معادل کسب اقامت ترکیه است.
برخی از این آپارتمان‌ها نزدیک ساحل هستند و دید فوق العاده‌ای از دریا ارائه داده و جدیدترین دکور و طراحی را دارا هستند.
افرادی که بدنبال سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت هستند, با اشتیاق تمام املاکی با این قیمت‌ها را می‌خرند. چرا که ملکی مشابه در کشور خودمان قیمتی بسیار بالاتر دارد. البته اصلا اگر بتوان ملکی با جغرافیای مشابه پیدا کرد!
برخی هم به درآمد حاصل از اجاره املاک ترکیه خود روی می‌آورند. البته شما فقط در صورتی می‌توانید املاک خود را به صورت قانونی در ترکیه اجاره دهید که شهروند این کشور شده باشید.
در اختیار داشتن تمام امکانات در منزل، همچنین وجود ساحل مدیترانه و آب و هوای پاک این منطقه موجب می‌شود که آلانیا یکی از محبوب‌ترین مناطق خرید ملک در ترکیه باشد.
ممکن است تصور شما این باشد که آپارتمان‌های ارزان به نسبت شهرهایی مثل ازمیر و استانبول سبب شود که افراد متوسط به این شهر سرازیر شوند اما آلانیا افراد ثروتمندی را نیز جذب می‌کند که بدنبال خانه‌های لوکس هستند .
به خصوص در منطقه کارجیکاک که در آن معماران، جدیدترین سبک بین‌المللی ساختمان‌سازی را به نمایش می‌گذارند.
بحث لوکس بودن حتی در زندگی روزانه توسط فروشگاه‌هایی با برندهای عالی  راه پیدا کرده است. آن‌ها محصولات خود را در بوتیک‌هایی در مرکز شهر آلانیا  به فروش می‌رسانند.
در آلانیا، منوهای رستوران، غذاهای عالی را به نمایش می‌گذارند و این موضوع بخشی از جذابیت‌های ترکیه است.
و اما  مالکان ثروتمند ترکیه‌ای و خارجی هم وجود دارند که  قایق‌های تفریحی خود را در بندرگاه‌ها پارک کرده و از زندگی لوکس باکیفیت لذت می‌برند.

داستانی جذاب درباره نام آلانیا

سال ۱۹۳۰ معادل ۱۳۰۹ شمسی مردم این دیار که نامش علائیه بود آگاه شدند که مصطفی کمال‌آتاتورک رئیس جمهور ترکیه قرار است در تاریخ ۹ مارس از آنتالیا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری آن‌ها بازدیدی داشته باشد
پس اهالی این شهر کوچک کمیته‌ای برای خوشامدگویی و دعوت از آتاتورک تشکیل داده و راهی آنتالیا که شهری بزرگتر و آبادتر بود شدند.
آتاتورک به آن‌ها قول داد که حتما در سفری دیگر به دیار آن‌ها علائیه بیاید. یک سال بعد او به قولش عمل کرد و در سفری که به آنتالیا رفته بود به علائیه هم سر زد و …
زمانی که موزهای سبز علائیه، باغهای پرتقال، قلعه آن‌ها و برج قرمز و البته کارخانه کشتی‌سازی آن‌ها را دید حس شگرفی به او دست داد. ۴ سال بعد مصطفی کمال دستور داد نام شهر از علائیه به آلانیا که نامی بین‌المللی و شیک‌تر بود بدل شود.
هرچند بعضی روایت‌ها هم حاکی از این است که این تغییر نام به دلیل اشتباه تلگراف بوده است!

فرهنگ سنتی ترکیه با روندهای مدرن ترکیب می‌شود

درحالی که منطقه آلانیا از روندهای کنونی مدرنیته عبور کرده و آنها را در خود حل کرده است به سنت هم توجهی ویژه دارد.

 هر مالک خانه یا حتی گردشگری که بدنبال بخشی از آرامش و زیبایی‌های ترکیه است به زودی آن را خواهد یافت. مهمان‌خانه‌های سنتی ترکیه در آلانیا، خدمات خوبی را به خارجی‌ها و محلی‌ها ارائه می‌کنند.

قیمت معقول مواد غذایی  مزیت دیگر زندگی در ترکیه است. با این حال، همه در ترکیه, چه ترک و چه ایرانی به بازار هفتگی شهرهایشان می‌روند.

چون اغلب قیمت‌ها کمتر از سوپرمارکت‌ها و کیفیت آنها بسی بهتر است.

حمام ترکی

برای درک بهتر از تاریخ و سنن ترک‌ها، یکی از اولین جاهایی که پیشنهاد می‌کنیم به آنجا سری بزنید حمام‌‌های محلی ترکیه است.

به غیر از حمام‌های تمیز داخل هتل‌ها، حمام‌هایی که محلی‌ها استفاده می‌کنند نیز نماد این سنت قدیمی محبوب پیر و جوان است.

خرید خانه در الانیا

خرید خانه در آلانیا ترکیه

خرید خانه در آلانیا و گرفتن اقامت ترکیه

اگر شما هم از ایرانیانی هستید که قصد دارید با خرید خانه در آلانیا و گرفتن اقامت ترکیه در این کشور ساکن شوید و چندسالی در این کشور زیبا زمان خود را سپری کنید می‌توانید تمام مطالب مورد نیاز جهت گرفتن اقامت ترکیه را در اینجا بخوانید.

خرید آپارتمان در آلانیا

خرید ملک در آلانیا

جاذبه‌های آلانیا

یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر آلانیا برج قرمز است که از برج‌های تاریخی در این شهر است و توسط یکی از برجسته‌ترین معماران آن زمان به نام ابوعلی رها ساخته شده است.

جاذبه‌ دیگر، قلعه سلجوقی است که از دوران سلجوقیه باقی مانده است.

از زیباترین سواحل آلانیا، ساحل کلئوپاتراست که دارای آبی بسیار شفاف و رویایی است.

غار دیم دومین غار بزرگ کشور ترکیه نیز در شهر آلانیا واقع شده که در دل آن دریاچه کوچکی وجود دارد. شما می‌توانید با اتوبوس‌های اختصاصی به بازدید این غار در منطقه آلانیا بروید.

از نظر هزینه‌های زندگی آلانیا یکی از شهرهای با قیمت متعادل و همچنین پرگردشگر ترکیه است. از تهران پروازهای مستقیم ترکیش به آلانیا وجود دارد و در عین حال از اغلب شهرهای دیگر ترکیه هم می‌توان با هواپیما به آنجا سفر کرد.

اجاره خانه در آلانیا ترکیه

آلانیا بدون شک یکی از زیباترین شهرهای ساحل دریای مدیترانه است. آلانیا  به نوعی دهکده توریستی کوچکی است که در استان آنتالیا  و در فاصله  یک ساعت و نیمی از شهر آنتالیا واقع شده است.

جمعیتی حدود سیصد هزار نفر دارد که در تابستان‌ها به حدود سه برابر می‌رسد.

این شهر مقصد بسیاری از توریست‌های اروپایی، روسیه‌ای و همچنین ایرانی است که در ایام بهار و تابستان به آلانیا سفر می‌کنند.

پیش از این امکان اقامت با اجاره خانه در آلانیا مثل بقیه شهرهای ترکیه وجود داشت اما در سال ۲۰۲۲ دیگر این کار صرفا از طریق خرید ملک بالای ۷۵۰۰۰دلار امکان‌پذیر است.

درباره شهروندی، اقامت یا پاسپورت ترکیه بیشتر بدانیم

شما اگر زندگی در محیطی آرام، در کنار ساحل دریا و در مجتمع‌های لوکس و با امکانات کامل را مد نظر دارید آلانیا مکان مناسبی برای شماست اما یک نقطه ضعف بزرگ نیز وجود دارد…

آلانیا مثل تمامی شهرهای در اندازه کوچک امکانات تحصیلی، تجاری، دانشگاهی یا صنعتی خاصی ندارد و به همین دلیل بیشتر می‌توان به عنوان خرید یک آپارتمان ویلایی روی آن حساب کرد و نه برای زندگی خانوادگی

پس اگر قصد دارید که به همراه فرزندان خود به ترکیه مهاجرت کنید یا در این کشور کسب‌وکاری راه‌ بیندازید باید به گزینه‌هایی مثل استانبول و ازمیر فکر کنید و البته اگر آرامش و امکانات را با هم می‌خواهید ازمیر گزینه بهتری است.

درباره شهر ازمیر ترکیه بیشتر بدانید

اما باز گردیم به معرفی آلانیا:

دریای مدیترانه از یک طرف و کوههای توروس از سمت دیگر موجب شده تا این شهر، طبیعت بسیار زیبایی داشته باشد. ضمنا به دلیل آب و هوای مدیترانه‌ای توریست‌های زیادی از اروپا در ایام بهار و تابستان به این شهر سفر می‌کنند.

در سالهای اخیر شهر آلانیا رشد روز افزونی داشته و چهره شهر از یک دهکده توریستی کوچک، به شهری کوچک و تمیز با امکانات مناسب تبدیل شده است.

در فاصله ۳۰ کیلومتری از مرکز شهر فرودگاه قاضی پاشا قرار دارد و همه‌روزه پروازهایی از آنکارا و استانبول به این فرودگاه انجام می‌شودو

 در فصل بهار و تابستان نیز پروازهای چارتر مستقیم از شهرهای مختلف اروپا به این فرودگاه انجام می‌شود و این امر موجب شده تا تعداد توریست‌هایی کهبه این شهر سفر می‌کنند افزایش چشمگیری داشته باشند

نتیجتا  سرمایه‌گذاری خارجیان و برخی ایرانیان در املاک شهر آلانیا طی همین چند سال بسیار رونق یافته است.

برای اطلاعات خرید ملک در آلانیا می‌توانید با همکاران بخش املاک توران ارتباط بگیرید۰۰۹۰۵۵۲۳۸۶۴۴۱۰

خرید آپارتمان در آلانیا

طی سالهای اخیر افراد زیادی از سرتاسر جهان جهت خرید آپارتمان در آلانیای ترکیه به این سرزمین آمده‌اند.

البته اکثر سرمایه‌گذاران در زمینه مسکن و آپارتمان در آلانیا ترکیه از کشور اروپایی و آسیایی می‌باشند. همچنین سیاست‌گذاری‌های جدید دولت ترکیه در این زمینه باعث شده که خرید املاک در این کشور برای خارجی‌ها سهل شود.

باید اذعان کرد در سال‌های اخیر تحول بسیار عظیمی در صنعت معماری ترکیه رخ داده که باعث شده توجه بسیاری از صاحب نظران صنعت معماری در جهان را جلب کند.

یکی دیگر از مواردی که در این مورد قابل ذکر است و برای ایرانیان سرمایه‌گذاری در ترکیه را سهل می‌کند رفت و آمد آسان و بدون ویزا به ترکیه می‌باشد ضمن این که از طریق مسیرهای زمینی نیز برای ما ایرانیان رسیدن به ترکیه کار سختی نیست.

جمع‌بندی:

ممنون از این که در خواندن این مطلب جمع‌وجور همراه ما بودید. اگر درباره تاریخچه این شهر علاقه‌مند هستید بیشتر بدانید کافیست  روی این لینک کلیک نمایید

اما به هر روی اگر قصد شما از خرید ملک در آلانیای ترکیه اخذ شهروندی یا اقامت این کشور است مجموعه مشاوره‌ای توران ازمیر با تجربه ۱۲ ساله در ترکیه می‌تواند در کنار شما باشد

اگر علاقه‌مند بودید که درباره مجموعه توران ازمیر بیشتر بدانید روی لینک زیر کلیک کنید

توران ازمیر، آسان سازی زندگی برای ایرانیان در ترکیه

 

2 نظر

 1. آیدا پرواز

  در می گوید:  

  سلام وقت بخیر خانواده من شامل چهار نفر است و میخواهم شرایط مهاجرت به ترکیه و شهر انالیا رو بدونم

 2. azsahand2006

  در می گوید:  

  با سلام
  لطفا با این شماره واتساپ تماس بگیرید 00905522705846

دیدگاه ها غیرفعال می باشد.