توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

کرونا-ترکیه

آخرین تدابیر دولت ترکیه برای مقابله با بحران کرونا

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان ضمن اعلام آخرین تدابیر دولت ترکیه برای مقابله با بحران کرونا تاکید کرد هیچ‌کسی در کشورمان گرسنه و مورد ظلم واقع نخواهد شد.

   
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در یک نشست خبری ضمن تشریح آخرین تدابیر دولت برای مقابله بحران کرونا گفت:
“اجازه نمی‌دهیم این روزها کسی در کشورمان گرسنه بماند ویا مورد ظلم و بدرفتاری واقع شود.”

اردوغان در ادامه این کنفرانس خبری، تدابیر گسترده و جدید دولت ترکیه در روزها و هفته‌های آینده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را چنین تشریح کرد:

  • هیچ مشکلی در تامین مواد غذایی و دارو نداریم. نباید تعلل بورزیم، چون با تهدید جدی مواجه هستیم. اگر اقدامات خود را دقیق انجام دهیم، می‌توانیم امیدواریم باشیم که هرچه سریع‌تر این مشکل را رفع کنیم.
  • وارد دوره جدیدی شده و باید برای حل این بحران بشری بیشتر فداکاری کنیم. با ایمان به اینکه هیچ مصیبتی قوی‌تر از توان ما نیست، تلاش مشترک دولت و ملت برای غلبه بر ویروس کرونا را ادامه می‌دهیم.
  • ترکیه توان و امکانات لازم برای حل این بحران را دارد. ملت‌ ما نیز در قبال تدابیر اتخاذشده هوشیار است. نترسیم، چون قاطعانه در حال مبارزه با این تهدید (کرونا) هستیم.
  • در مقایسه با جمعیت جهان دارای بیشترین تخت آی.سی.یو هستیم و در زمینه تولید دستگاه تنفس نیز به سرعت پیشرفت می‌کنیم.
  • مسافرت‌های بین شهری تنها با مجور استانداری‌ها ممکن است.
  • تمام پروازهای خارجی ترکیه نیز لغو شده است. از این به بعد علاوه بر نها‎دهای دولتی، بخش‌ خصوصی نیز با حداقل پرسنل خود فعالیت خواهند کرد.
  • وسایل حمل و نقل عمومی در سراسر ترکیه با حداقل سرنشین فعالیت خواهند کرد. همچنین اماکنی مانند پارک‌ها، جنگل‌ها و کمپ‌های تفریحی، آخر هفته تعطیل و در وسط هفته نیز تنها برای گردش انفرادی باز خواهند بود.

همچنین:

وزارت بهداشت ترکیه با ارسال نامه‌ای برای استانداری‌های سراسر کشور اعلام کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا حق استعفای کادر درمانی در بخش‌های دولتی و خصوصی تا پایان این بحران «همه‌گیر جهانی” لغو خواهد شد.

بدین ترتیب آنها تا سه ماه حق استعفا ندارند. جزئیات لازم درباره این تصمیم که جهت مبارزه فعال با ویروس کرونا اتخاذ شده است، به نهاد‌های مربوطه ارائه خواهد شد.

گفتنی است نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه در تاریخ 10 مارس شناسایی شد. تاکنون در مجموع 47 هزار و 823 نفر در ترکیه مورد آزمایش کرونا قرار گرفته و نتیجه 5698 تن از آنها مثبت بوده است. همچنین 92 نفر بر اثر این ویروس جان باخته‌ و 68 تن نیز بهبود یافته‌اند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در یک پست اینستگرامی تاکید کرد: تحولات در زمینه شیوع ویروس کرونا را از نزدیک پیگیری می کنیم و به اتخاذ تمام تدابیر لازم برای جلوگیری و پیشگیری ازاین ویروس ادامه می دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: از ملت عزیزمان تقاضا دارم به هشدارها توجه و مقررات را رعایت کنند. صبور بوده و در رعایت بهداشت شخصی و محیط زیست کوشا باشیم.

توران ازمیر

Turan Izmir