آزمون TÖMER در ترکیه چیست؟

شرایط دریافت مدرک تومر ترکیه

آزمون TÖMER در ترکیه برای تمام کسانیکه که قصد تحصیل یا اشتغال اداری در ترکیه را دارند لازم می باشد. این آزمون به دو صورت دیپلما (Diploma) و سرتیفیکا (Sertifika) برگزار می گردد.

  • الف) گواهینامه که اصطلاحاً (Sertifika) گفته می شود و دارای اعتبار موقتی است و در دو سطح مقدماتی و متوسطه انجام می گیرد.

گواهینامه های دوره مقدماتی دارای اعتبار 6 ماهه بوده که داوطلب شرکت در این آزمون باید رتبه B2  را بگیرد و گواهینامه های دوره متوسطه 2 ساله که دارای رتبهB1 میباشد.

  • ب) دیپلم تومر که اصطلاحاً (Diploma) گفته می شود ٬ دارای اعتبار همیشگی است و دانشگاههای سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند.

این مدرک در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه بر دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز بکار برود.

آزمون مدرک تومر ترکیه

آزمون مدرک تومر ترکیه

مدرک تومر ترکیه نیز با دو رتبه مورد توجه است:

  • رتبه اول که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاهها بوده و دانشجویان علاقمند به ورود به دانشگاههای ترکیه می بایستی چنین رتبه ای را در امتحان اخد نمایند که این رتبه با احراز 70 و بالاتر, از 100 رتبه مورد توجه قرار گرفته و صادر می شود.
  • اما رتبه دوم با مشخصه C2 شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین 60 تا 70 از مجموع 100 امتیاز است.

این مدرک برای اشتغال در شرکتها , کارخانجات , ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار , برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحدهای غیر دانشگاهی به کار می رود.

مراحل لازم جهت دریافت برگه ی تجرد ترکیه
حتما بخوانید

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست