اخبار

فعل توانایی در زبان ترکی ( حالت مثبت ) | توران ازمیر | فعل توانایی در زبان ترکی

ماندن افراد پس از دریافت راندوو در ترکیه

شرایط ماندن افراد پس از دریافت راندوو در ترکیه چگونه است؟

کسانی که راندوو را دریافت می کنند , اگر هنوز مدت ۹۰ روز اقامت آنها در ترکیه به سر نیامده باشد , با وجود در دست داشتن راندوو (نوبت اداره اقامت) می توانند کشور ترکیه را ترک کنند و تا سر رسید زمان ۹۰ روز خارج از ترکیه باشند.

اما در زمان راندوو ضروری است که به اداره مهاجرت ترکیه به صورت حضوری بروند و در آنجا اعلام حضور نمایند. تا جریمه اقامت بیش از سه ماه در ترکیه به شما تعلق نگیرد. کسانی که راندوو را دریافت کرده اند و ۹۰ روز اقامت آن ها به سر آمده است , نمی توانند ترکیه را ترک کنند.

اگر در زمان راندوو ترکیه را ترک کنند , هم جریمه می شوند و هم راندووی آنها باطل می شود. افرادی که راندوو را دریافت کرده اند , هیچ گونه نگرانی در رابطه با اقامت بیشتر تا پایان مهلت راندوو ندارند. این افراد زمان راندووی خود را با اطمینان خاطر سپری می کنند و از مسافرت خود لذت می برند.

الزامی بودن حضور فیزیکی در اداره مهاجرت ترکیه در زمان راندوو

دقت کنید در زمان راندوو حضور فیزیکی شما در ترکیه الزامی می باشد. در آن زمان به هیچ وجه نمی توانید ترکیه را به هیچ مقصد دیگری ترک کنید. در صورت حتی یک روز خروج از ترکیه در زمان راندوو هم جریمه می شوید و هم برای مدت زمان بعدی راندووی شما باطل خواهد شد. هر ایرانی ۶ ماه پس از آخرین اقامت خود در ترکیه می تواند برای بار دوم و یا چندم به این کشور مهاجرت کند.

در مسافرت به ترکیه تنها محدودیتی که وجود دارد در این است که ۹۰ روز را در ترکیه بمانید و ۹۰ روز بعدی را خارج از این کشور سپری نمایید. هر چند بار در طول عمر اراده کنید ، مجاز هستید به ترکیه عزیمت کنید.

4 نظر

 1. پویان

  در می گوید:  

  سلام من ده ماه بدون اجازه در ترکیه بودم و موقع خروج از من صد دلار جریمه گرفتن و گفتن تا یک ماه حق نداری بیای ترکیه از کجا میتونم استعلام بگیرم و اینکه راهی هست زودتر از یک ماه برگردم و اینکه ب من فقط زبونی گفتن تا یک ماه حق ورود ب ترکیه نداری

 2. ایلناز

  در می گوید:  

  پویان جان منم الان همین مشکل رو دارم. دقیقا. میشه بگی آخرش چی شد. ده ماه. صد دلار جریمه. یک ماه زبونی

 3. نیلوفر

  در می گوید:  

  من کیملیک اعتبار داشت رفتم تمدید کنم گفتن چون تو آدرس نبودم ۹ ماه بدون اطلاع من باطل کردن ۳۰۰۰ لیر جریمه دادم و گفتن ۱ سال نمی‌تونم برگردم ولی برگه ای ندادم اگه پیدا کردین کجا میشه استعلام گرفت یا این مشکل رو حل کرد به منم بگین لطفا.

 4. توران ازمیر

  در می گوید:  

  سلام دوست عزیز
  شما باید به اداره گوچ منطقه خودتون تشریف ببرید، با مدیریت صحبت کنید. البته معمولا در ادارات گوچ مترجم زبان فارسی یا نهایتا انگلیسی وجود دارد.
  اگر شما طی این تاریخ ۹ ماهه در ترکیه بوده‌اید و در همین آدرس ساکن بوده‌اید باید بتوانید این موضوع را برای اداره کوچ اثبات نمایید. در این حالت شاید بتوانید اقامت خود را تمدید نمایید.

دیدگاه ها غیرفعال می باشد.