توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیترین خبرهای دنیای املاک

نکاتی در مورد کاریابی در ترکیه

كاريابي در تركيه

 

در سالهاي اخير به واسطه تبليغات تلويزيون هاي ماهواره اي, كانال هاي تلگرامي و وب سايت ها , مقوله اي با عنوان كاريابي و معرفي كار در تركيه, در بين ايراني ها رواج پيدا كرده است .

متاسفانه گروه زيادي از هموطنان بدون تحقيق و اطلاع دقيق از صحت كار و شركت كاريابي , تنها با صحبت با اين افراد با اميد زندگي بهتر و درآمد ارزي راهي تركيه مي شوند.

 

در اينجا توضيحاتي درباره كاريابي در ترکیه ارائه ميكنم:

 

  • ✅ نكته اول در مورد شرايط كار در كشور تركيه و کاریابی در ازمیر است كه تنها در صورت زندگي در تركيه, داشتن اقامت ٦ ماهه توريستي و در صورت زندگي در خارج از تركيه درخواست كارفرما از اداره كار آنكارا و دريافت اجازه كار از سفارت تركيه در ايران مقدور مي باشد.

در غير اين صورت هر گونه كار و فعاليتي در خاك تركيه قاچاق محسوب شده و منجر به جريمه سنگين كارفرما و ديپورت تا پنج سال كارگر مي شود.

 

  • ✅ نكته دوم و بسيار مهم اين است كه دفتر كاريابي براي پيدا كردن نيروي كار در كشور تركيه مرسوم نمي باشد و كارفرمايان ترك تنها از وب سايت هاي معتبري كه اطلاعات كامل نيروي كار در آن به ثبت رسيده اقدام به جذب نيرو ميكنند.

در همین راستا و جهت سهولت در انجام کاریابی مخصوصا برای عزیزانی که تسلط کامل به زبان ترکی ندارند بخش کاریابی توران ازمیر جهت معرفی مشاغل و بازار کار ازمیر در اختیار شما هموطنان قرار گرفته است.

 

  • ✅ نكته سوم و بسيار حائز اهميت اشاره به نرخ بيكاري بالاي كشور تركيه است. كشور تركيه در سال هاي اخير شاهد نرخ بيكاري بالاي ١٧ درصد بوده است و كارفرمايان ترك با توجه به شرايط سخت و هزينه بالاي استخدام نيروي خارجي در وهله اول ترجيح به استخدام هموطن خودشان دارند.
البته شایان ذکر است استان ازمیر به دلیل توسعه زیاد صنعت و همچنین بازرگانی و توریسم از لحاظ آمار و ارقام رشد اقتصادی و بیکاری , از میانگین ترکیه بسیار بهتر بوده و همیشه در سطح بالاتری قرار گرفته است و به همین دلیل كاريابي در ترکیه با کاریابی در ازمیر متفاوت است.

 

  • ✅ نكته چهارم و بسيار مهم ديگر روش كار اين دلالان يا به عبارتي شركت هاي كاريابي است كه فقط براي مثال به يك مورد اشاره مي كنم.

اين افراد با وعده هاي بسيار جذاب از شما مبالغي دريافت كرده و هر روز به بهانه اي شما را منتظر نگه مي دارند و يا مجدد به بهانه كار بهتر مبالغ بيشتري دريافت ميكنند و به علت نداشتن شركت يا دفتر قانوني امكان شكايت از اين افراد وجود ندارد.

 

🚫پس لطفا لطفا لطفا به هيچ عنوان بدون تحقيق و اطلاع دقيق از صحت موضوع به هيچ كس اعتماد نكنيد و فراموش نكنيد كه در راه مهاجرت تنها عامل كمك كننده يادگيري زبان و جمع آوري اطلاعات صحيح است.