توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

شهر باستانی پرگامون Pergamon ازمیر

شهر باستانی پرگامون ازمیر Pergamon

شهر باستانی یونانی پرگامون Pergamon در ۱۷۱ کیلومتری شمال ازمیر قرار دارد. این مکان دیدنی گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سوی خود می کشاند. برگاما که در طول تاریخ یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی و هنری تمدن های مختلف بوده , در سال 2014 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

جاذبه های شهر پرگامون ازمیر :

  •  یکی از مناطق دیدنی این ناحیه تپه های زیبایی است که در اطراف این شهر قرار دارد .
  • موزه باستان شناسی برگما : در این شهر دیدنی ازمیر حتما به موزه باستان شناسی برگما که در مرکز برج آن قرار گرفته سری بزنید.

اولین حفاریهای باستان شناسی در برگاما در دهه 1870 مبلادی آغاز شد و امروزه بخش اعظم این شهر باستانی شناخته شده است.  برخی از یافته های بدست آمده در نتیجه حفاریهای باستان شناسی , در موزه برگما که اولین موزه باستان شناسی ترکیه است , به نمایش گذاشته شده است.

  • کتابخانه پرگامون : از بازمانده های کتابخانه پرگامون که زمانی یک کتابخانه باشکوه بوده و بعد از اسکندریه دومین کتابخانه بزرگ جهان یونان باستان محسوب می شده نیز دیدن کنید .
pergamon izmir

کتابخانه پرگامون ازمیر

  • تراجانیوم : آن سوی کتابخانه , بنای سلطنتی با ستون های مرمری درخشان سفید رنگ به نام تراجانیوم قرار دارد که تا حدی بازسازی شده است .

تراجان و هادریان در قرن دوم پس از میلاد , به احترام امپراطورهای خداگونه ساخته شده بودند.

  • تماشاخانه کاوه : زیر معبد آتنا , تماشاخانه ای به نام کاوه قرار دارد که در تو رفتگی دامنه ی کوه قرار گرفته است
pergamon

تماشاخانه و معبد پرگامون

  • محراب زئوس : بعد از تماشاخانه کاوه , محراب زئوس قرار دارد که در سال ۱۹۰ قبل از میلاد به منظور گرامیداشت شکست خوردن قوم گل ها به وسیله ی رومی ها , در پرگامون ازمیر ساخته شده است.

این بنا زمانی با کتیبه ی مبارزه ی غول ها و خدایان و همچنین نمونه های بی نظیری از تندیس های هلنی , تزیین شده بود که امروزه در موزه ی پرگامون برلین قرار دارد .

  • شفاخانه : در دشت پایین شفاخانه قرار دارد که یکی از مراکز پزشکی باستانی بسیار پیشرفته در کل جهان باستان بود . این بنا به خدای طب یونانیان آسکلیپیوس اهدا شده بود .

در شفاخانه پرگامون ازمیر , حمام داغ , تعبیر خواب , روان درمان های ابتدایی , ماساژ و بشکه های آب از چشمه ی مقدسی که تحت پرتوهای رادیواکتیو قرار داشتند , ارایه می شود . ورودی این بنا در راستای خیابانی پر از درخت که به بخش پزشکی  آن منتهی می شود قرار داشت .

  • در این جا می توان آثار به جا مانده از کتابخانه, تیاتر و … را دید. در میانه ی میدان نیز حوضچه ای است که به گفته تاریخ نویسان چشمه ای مقدس در آن جوشیده است .
pergamon turkey

شهر پرگامون باستانی ترکیه

بازدید کنندگان عزیزی که به همراه تور به ازمیر آمده اید این مکان باستانی را از دست ندهید. ضمنا با یک جستجوی ساده  می توانید از هزینه های دریافتی جهت تور آگاهی یابید تا بعد از پرداخت مبالغ اضافی پشیمان نشوید.