توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

رجیستر کردن موبایل در ترکیه | توران ازمیر | ریجستری موبایل در ترکیه

رجیستر کردن موبایل در ترکیه

همه چیز درباره رجیستر کردن گوشی در ترکیه

registeration

رجیستر کردن موبایل در ترکیه

برطبق سیاستهای وزارت ارتباطات و همچنین گمرکات ترکیه, کلیه ابزار و ادوات ارتباطی و مخابراتی از جمله تلفن همراه (موبایل) میبایست از طریق مبادی ذیربط و پس از طی تشریفات قانونی و گمرکی و از همه مهمتر با پرداخت مالیاتهای تعریف شده, وارد کشور ترکیه شده و نیز حتما شماره شناسایی بین المللی IMEI دستگاه درسازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات ثبت شود تا تلفن همراه امکان استفاده از سیمکارتهای اپراتورهای موبایل ترکیه را داشته باشد.

البته در همین قانون پیش بینی لازم بعمل آمده و از آنجا که غیر از دستگاههای وارداتی روزانه جمعیت بیشماری به ترکیه تردد میکنند, کلیه تلفنهای  متصل شده به شبکه مخابراتی از طریق سیمکارت کشور مبدا و بصورت رومینگ بدون محدودیت امکان استفاده داشته و نیز درصورت تهیه سیمکارت از اپراتورهای ترکیه تا ۴ ماه بدون ثبت کد در سازمان مخابرات امکان استفاده از تلفن همراه را دارید.

 

☑️ کسانی که به مدت طولانی نیاز به استفاده از سیمکارت اپراتورهای ترکیه را دارند, میتوانند با پرداخت مالیات و عوارض مربوطه و طی مراحل اداری نسبت به ثبت تلفن همراه خود در مخابرات ترکیه اقدام و اصطلاحا شماره سریال تلفن همراه خود را رجیستر کنند و بدون هیچ مشکلی از آن در ترکیه استفاده شوند.

اگر موبایلتون رو از ترکیه نخریده باشید و سیم کارت یکی از اپراتورهای ترکیه رو در اون استفاده می کنید, معمولا بعد از ۴ ماه , سیمکارت در اون گوشی خود به خود از کار می افته و تنها راهش اینه که موبایلتون رو رجیستر کنید.

 

 

روشهای رجیستر گوشی:

 

  • بدون کارت اقامت (البته مدتی است این روش امکان پذیر نمی باشد و ممکن است مجدد فعال شود)

برای این کار باید با پاسپورتتون به نزدیکترین اداره مالیات Vergi Dairesi برید (توی گوگل آدرس اداره مالیات هر منطقه ای رو میتونید پیدا کنید)

اول از همه از پاسپورتتون کپی میگیرد و فرمی رو مربوط به اطلاعات شخصیتون پر می کنید ( اسم و فامیل و اسم پدر و مادر و تاریخ تولد , ملیت و ادرس محل اقامت)

بعد بهتون Vergi Kimlik Numrasi میدن که یک کارت کوچیکه. بعد تکس تلفنتون همون جا پرداخت می کنید و فیش پرداختی رو دریافت میکنید، توی این مرحله ازتون IMEI Number میخوان, برای بدست اوردن این کد, کافییست در موبایلتون این شماره رو وارد کنید:#۰۶#*

کل این پروسه حداکثر ۱۵ دقیقه طول میکشد.

با فیش پرداختی تکس تلفنتون و پاسپورت یا به یکی از اپراتورهای موبایل میرید تا برای رجیستر کردن موبایلتون اقدام کنن, معمولا بعد از ۱ تا ۷ روز موبایلتون وصل میشه و قابل استفاده است.

 

  • با اقامت کاری یا توریستی یا دانشجویی:

برای رجیستر باید برین ptt و یه کد بگیرین  که بهش میگن (e-Devlet şifresi)

و بعد وارد سایت turkiye.gov.tr میشید

و اون کد  را وارد میکنین و وارد می شید ،  سپس روی قست

bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu

کلیک کنید و گزینه IMEI kaydet رو انتخاب کنید ،در اونجا  شماره پاسپورت و تاریخ ورود و شماره imei گوشیتون رو وارد میکنید و گوشی خود را رجیستر میکنید .

البته این راه برای کسانی که اقامت دارن و کیملیک و TC دارن امکان پذیر هست .

البته باید قبل از اینکه وارد سایت بشید , مبلغ رجیستر از طریق بانک و یا ازطریق ورگی دایرسی و یا اینترنت بانک  پرداخت کنین .

*هر فرد فقط می تونه یک موبایل رو رجیستر کنه.

 

  • از طریق عوض کردن imei گوشی

موبایل فروشی هایی هستن که مقداری پول میگرن و موبایل رو براتون رجیستر میکنن بدون این که لازم باشه تمام این مراحل رو برید, اما بعدا باز موبایلتون قطع میشه و به مشکل بر میخورید. (پیشنهاد نمیشه!!!)

 

 

✅راه حل دیگش اینه که یک موبایل دیگه از خود ترکیه بخرید و بیخیال موبایل قبلیتون و هزینه رجیستر کردن بشید.

 

از آدرس ذیل می توانید،  با وارد کردن کد IMEI رجیستری موبایل خود را پیگیری کنید:

 

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama