توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری | توران ازمیر | اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری | شهروندی ترکیه با سرایه گذاری

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

دولت ترکیه روز چهارشنبه ۱۹ سپتامبر 2018 رسما اعلام کرد که از این پس قوانین اعطای شهروندی را برای اتباع خارجی تسهیل می‌کند. طبق اصلاحات جدید, اتباع خارجی می‌توانند با خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا یا معادل آن به لیر ترکیه, برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنند. در گذشته این عدد ۱ میلیون دلار بود.

این در حالیست که در سالهای گذشته ایرانیان زیادی سرمایه خود را به ترکیه منتقل کرده‌اند و در این کشور خانه خریده‌اند ولی شامل قانون جدید نمی شوند. طبق اعلام مرکز آمار ترکیه, ایرانیان در سال ۲۰۱۷ در لیست شهروندان کشورهای مختلفی که در این کشور ملک خریده‌اند ,در میان ده کشور برتر قرار دارند. اما این تنها راه کسب شهروندی ترکیه نیست, چرا که اگر فردی خارجی ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در ترکیه به صورت مستقیم سرمایه‌گذاری کند هم می‌تواند حق شهروندی ترکیه  یا همان پاسپورت ترک را دریافت کند. این در حالیست که پیشتر حداقل سرمایه‌گذاری ۲ میلیون دلار بود.

همچنین با تغییراتی که قانون اعطای تابعیت ترکیه داشته است, اتباع خارجی با ایجاد اشتغال برای ۵۰ شهروند ترک می‌توانند شهروندی ترکیه را دریافت کنند. این در حالیست که پیشتر این عدد ۱۰۰ نفر بود