توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

شهر چشمه ازمیر

شهر چشمه ازمیر Çeşme 

شهر چشمه ازمیر ترکیه | Çeşme

یکی از شهر های استان ازمیر با جمعیتی در حدود 20 هزار نفر است که در 85 کیلو متری غرب ازمیر و در غربی ‌ترین نقطه ‌ی این کشور و نزدیک ترین مقطه ازمیر به یونان قرار دارد.

علت نام گذاری این شهر :

به دلیل چشمه های معدنی کوچک و بزرگ این شهر، نام چشمه بر روی آن نهاده شده است. شهر توریستی محبوبی که با وجود سواحل و بارها و رستوران های مختلف در میان جوانان و گردشگران طرفداران زیادی دارد، به خصوص جشنواره بین المللی موسیقی که در این محل برگزار می شود.

سواحل زیبای شنی، رستوران ‌های ماهی، و ارتفاعات زیبا، این شهر را به یکی ازجاذبه های گردشگری ترکیه تبدیل کرده است. با وجود فروشگاه های محلی و رستوران های دلنشین با منظره آب های شیشه ای دریای اژه مقصدی از جنس آرامش دریایی برای کسانی که از هیاهوی شهری خسته شده اند به حساب می آید.

 در مرکز شهر یک قلعه‌ باستانی باقیمانده از قرن 14 وجود دارد که در قرن شانزدهم مورد بازسازی قرار گرفت و امروزه به عنوان موزه مورد استفاده عموم قرار دارد. در کنار این قلعه کاروانسرایی قرار داشت که در قرن شانزدهم و به دست سلیمان نبی ساخته‌ شده بود. این کاروانسرا در قرن نوزدهم و در جریان مرمت کلیسای Hagios Haralambos تبدیل به هتل شد.

گردشگری چشمه ترکیه

شهر چشمه ازمیر

شهر چشمه

شهر چشمه و اطراف آن مرکز موج‌ سواری ترکیه و از بهترین اقامتگاه‌ های موج‌ سواران جهان محسوب می‌شود. عمق آب ‌های این منطقه تا فاصله 500 متری از ساحل در حدود یک متر بوده و باد های آن هیچ ‌وقت تمامی ندارند. همین امر پای مدرسه‌ های آموزش موج‌ سواری را به آلاچاتی و چشمه باز نموده است. ایلیکا (Ilica) یکی دیگر از استراحتگاه ‌های چشمه بوده که در فاصله 5 کیلومتری شرق آن قرار دارد.

چشمه ‌های آب گرم و سرد معدنی ایلیکا، علت اصلی نام ‌گذاری شهر چشمه به این نام بوده ‌اند. این منطقه در ابتدا محلی برای استراحت ثروتمندان ازمیر در روزهای گرم تابستان بود، اما امروزه یکی از پرطرفدار ترین استراحتگاه‌ های ترکیه در بین گردشگران محسوب می ‌شود.

نحوه قرارگیری چشمه‌ ها در ساحل دریای اژه و از بین رفتن مرز های بین آن‌ها, زیبایی‌ های چشمه را دوچندان کرده است. شنا در چشمه‌ های آب سرد در روز های گرم تابستانی و یا چشمه های آب گرم شفادهنده‌ی آن, در کنار آب های نیلگون اژه, تجربه‌ ای بی نظیر خواهد بود.

گردشگری و زندگی ازمیر

زیبایی های چشمه ازمیر

هتل های شهر چشمه

هتل پریل چشمه  Piril Cesme : 

هتل 4 ستاره پریل چشمه در 80 کلیومتری ازمیر  و 600 متری شهر چشمه قراد دارد. کافه های رمانتیک ، غذای ترکی ، حمام ترکی ، ماساژ ، قسمت کوچکی از امکانات بی شمار این هتل عالی می باشند.

هتل شراتون چشمه Sheraton Cesme Hotel :

یکی دیگر از هتل های لوکس شهر چشمه هتل شراتون چشمه می باشد. هتل شراتون در بین چشمه و آلاچی با فاصله 3 کلیومتری از آن ها واقع شده است. این هتل 5 ستاره دارای امکاناتی چون : استخر ، حمام ترکی ، خدمات عروسی ، خدمات نگه داری کودک  و … می باشد.

هتل آنتیک ریدون : 

کسانی که به دنبال اقامت ارزان تری هستند هتل آنتیک ریدیون بهترین انتخاب برای آن ها است. این هتل دسترسی بسیار مناسبی دارد و شما را از پرداخت هزینه های رفت و آمد بی نیاز می کند. هتل آنتیک ریدون در نزدیکی اغلب دیدنی های چشمه قرار دارد. نزدیکی به دریا و اسکله مهم چشمه یکی از امتیازات این هتل می باشد.

هتل رادیسون بلو چشمه Radisson blu Resort : 

هتل 5 ستاره رادیسون یکی از منحصر به فرد و لوکس ترین هتل های شهر چشمه است. این هتل درفاصله ای  90 کیلومتری از فرودگاه ازمیر قرار دارد. دسترسی مناسب ، فضای شیک و امکانات بی شمار باعث محبوب بودن هتل رادیسون میان گردشگران است.

هتل Sisus Hotel :

این هتل چهار ستاره با فضایی رمانتیک و ساحلی در میان گردشگران بسیار معروف می باشد. هتل Sisus Hotel در فاصله 4 کلیومتری از شهر چشمه و در فاصله 110 کلیومتری از فرودگاه ازمیر قرار دارد. 

قلعه باستانی چشمه ترکیه

دیدنی های اطراف شهر چشمه ازمیر 

افسوس : 

افسوس یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر دیدنی می باشد. افسوس ذر فاصله ای یک ساعته با شهر ازمیر قرار دارد اما گزینه بسیار مناسبی برای سرگرمی می باشد. افسوس یک آمفی تئاتر با بنای تاریخی می باشد که در فضایی باز ساخته شده است. طبق کاوش های باستان شناسان افسوس کامل ترین متروپولیس کلاسیک اروپا را دارد. قدم زدن در افسوس باعث می شود احساس کنید در تاریخ درحال سفر کردن هستید.

جزیره خیوس : 

یکی از دیگر دیدنی های شهر چشمه ازمیر جزیره خیوس است. این جزیره گزینه ای بسیار جذاب و دیدنی برای سفر به شهر چشمه ترکیه محسوب می شود. این شهر در لیست جهانی یونسکو قرار دارد.

فاصله ای چشمه تا استانبول : 

فاصله استانبول تا شهر چشمه، از جهت بورسا و balikesir حدود 576 کیلومتر است و با ماشین حدود 5 ساعت و نیم زمان لازم دارید تا به شهر چشمه ازمیر برسید. اگر می خواهید به صورت هوایی به شهر چشمه بروید باید از استانبول به فرودگاه ازمیر بروید. سفر هوایی از استانبول به چشمه حدودا یک ساعت و ربع است.

گردشگری و زندگی ازمیر ترکیه | شهر چشمه ازمیر

موج سواری چشمه ازمیر

جاذبه های ازمیر

شهر چشمه ازمیر :