ataturk izmir

موزه آتاتورک

موزه آتاتورک ازمیر

موزه آتاتورک ازمیر در بین سال‌های 1875 تا 1880 به تلفیقی از سبک‌ معماری عثمانی و شرقی و با حمایت مالی یک تاجر ساخته شد. این بنا که محل زندگی آتاتورک (بنیانگذار جمهوری ترکیه) بوده و خیابان آن هم به همین نام نامگذاری شده, دارای 4 طبقه و 850 متر زیر بنا است. در سال ۱۹۸۸ به در خواست مسئولین وقت ازمیر این بنای تاریخی به طور رسمی به موزه آتاتورک تبدیل شد. در این موزه نمادی از سبک زندگی آتاتورک به نمایش گذاشته شده و توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.

ataturk house izmir

طراحی داخلی موزه آتاتورک به گونه‌ای است که تمامی اتاق‌ها به نشیمن مرکزی منتهی می‌شود. در این موزه تعداد زیادی از وسایل شخصی آتاتورک از کتاب‌ و اسناد گرفته تا عکس و مجسمه وی نگهداری می‌شود. همچنین لوازم آنتیک دوره قبل جمهوریت ترکیه, شومینه‌های تزیینی و راه پله‌های سلطنتی جذابیت موزه آتاتورک را چندین برابر کرده است.

طبقات خانه آتاتورک شامل:

  • طبقه همکف ,سالن ورودی بسیار زیبا با معماری خاص و باشکوه به پله های دو طرف منتهی میشود.
  • طبقه‌ی اول, نیم تنه‌ای از مجسمه آتاتورک و عکس‌های مختلفی که با چهره وی تزیین شده را می‌بینید و در قسمت اتاق پشتی یادگاری هایی که از دوران جنگ عثمانی و لباس‌های نظامی آتاتورک به جامانده در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
  • طبقه دوم موزه آتاتورک مربوط به لباس‌ها و درجات نظامی آتاتورک, لوازم کار او مانند میز و صندلی, لوازم نگارش, ساعت, جعبه سیگار و رادیوی اهدایی دولت آمریکا به وی می‌شود که دیدنش تماشایی است.
  • طبقه سوم موزه آتاتورک نیز عکس‌هایی از انقلاب ترکیه و کتاب‌های مختلف از آتاتورک و عکس‌های وی در زمان مرگ قرار گرفته که پیشنهاد می‌کنیم از بازدید این طبقه جا نمانید.
آتاتورک ازمیر

موزه آتاتورک

 

خانه یادبود پلیس ازمیر
حتما بخوانید

آدرس موزه آتاتورک ازمیر : 

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست