توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه ۲۰۲۳

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه – از صفر تا صد سرمایه‌گذاری در ترکیه


سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه ۲۰۲۳

سرمایه‌گذاری ذاتا کاری با ریسک بالا محسوب می‌شود چرا که قرار است دستاورد سالها تلاش‌مان یا به هر حال پول ارزشمندی که به ما رسیده است را از جایی به جایی دیگر انتقال دهیم. حال در نظر بگیریم که قرار است این اتفاق در یک کشور خارجی بیفتد و این مهم حتما دارای جنبه‌های مثبت و منفی بوده که  باید آن‌ها را مد نظر داشته باشیم. در ادامه این مطلب به بیان چندین نکته در خصوص سرمایه‌گذاری در ترکیه و خصوصا در ازمیر ترکیه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سرمایه‌گذاری در ازمیر

همه چیز درباره سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

طی دو دهه گذشته با توجه به تغییرات مثبت فراوانی که در ساختار قوانین و اقتصاد کشور ترکیه به وجود آمده است سالانه هزاران نفر و شرکت از سایر نقاط جهان از جمله ایران در ترکیه سرمایه‌گذاری نموده‌اند. نمونه قابل ذکر آن هم شاید ساخت صدها هتل چهار و پنج‌ستاره‌ای باشد که با سرمایه‌گذاری‌های میلیون‌دلاری اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها راه‌اندازی شده و اغلب ما ایرانیان هم تجربه حضور در آن را داشته‌ایم.

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

حتی اگر پیش از این تنها یک بار هم به هر کدام از شهرهای ترکیه سفر کرده باشید حتما شاهد امکانات خدادادی این سرزمین بوده‌اید. هزاران کیلومتر نوار ساحلی شمالی، غربی و جنوبی که ترکیه را به یکی از برترین مقاصد توریستی جهان بدل کرده است. خصوصا داشتن ۳۰۰ روز آفتابی در بسیاری از سواحل این کشور! از آن طرف پرباران‌بودن این کشور در منطقه‌ای که اغلب همسایگان را خشکسانی تهدید می‌کند یک نعمت خدادادی برای ترکیه محسوب می‌شود. به همین دلیل صنعت کشاورزی و دامداری بسیار پررونق  و با کیفیت است. کافیست سبزیجات، میوه‌ها و لبنیات ترکیه را چشیده باشید.

نکته مهم دیگر مزیت جغرافیایی این کشور است که دروازه اروپا به آسیا است. ضمن این که با ده‌ها کشور قدرتمند اروپایی از جمله فرانسه، ایتالیا و اسپانیا تنها با چند ساعت کشتیرانی ارتباط آبی دارد. از آن سو به دلیل قیمت بسیار مناسب اقلام خوراکی، پوشاک و اقامت در این کشور هر روزه از ده‌ها کشور اروپایی خصوصا آلمان هزاران مسافر به این کشور ورود می‌کنند. به عنوان نمونه تصویری از تابلوی پروازهای ازمیر در یک شب پاییزی معمولی را برای شما در عکس زیر قرار داده‌ایم.

پروازهای فرودگاه ازمیر

تابلوی پروازهای فرودگاه عدنان مندرس ازمیر

در تصویر بالا می‌بینیم که حجم عمده پروازها به فرودگاه عدنان مندرس ازمیر ترکیه را شهرهای اروپایی خصوصا آلمانی‌ها تشکیل می‌دهند. خود این موضوع می‌تواند به نوعی نشانگر اهمیت و جذابیت این کشور برای سرمایه‌گذاری باشد، چرا که نشان از زنده و پویا بودن آن است.

حال کمی عمیق‌تر به مبحث سرمایه‌گذاری در ترکیه و شهر ازمیر ورود می‌کنیم.

درست است که فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار زیاد است اما به نظر ما ایرانیانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند بهتر است با توجه به تخصص و حوزه فعالیت اقتصادی خود اقدام کنند تا احتمال ضرر و زیان کاهش یابد. کشور ترکیه در بازه زمانی سال 2016 و 2017 رشد 300 درصدی در زمینه سرمایه‌گذاری مهاجران داشته که در این بین سرمایه‌گذاری در حوزه املاک بالاترین شاخص را به خود اختصاص داده است. پس از ملک شاخصه‌های دیگری نظیر بورس، طلا و سود بانکی از بیشترین رشد برخوردار بودند. برای اینکه شما نیز بتوانید از مزایای سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه بهره‌مند شوید این مطلب را تا انتها بخوانید.


مزایای سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

اما سرمایه گذاری ملکی خصوصا اگر منتج به اخذ شهروندی شود در کشور ترکیه دارای مزایای بی‌نظیری است که هرکدام جذابیت خاص خودش را دارد.

ما در ادامه به چند نمونه از بهترین مزایای آن اشاره کرده‌ایم.

 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان شما
 • اعتبار ده ساله‌ی پاسپورت ترکیه و قابل تمدید بودن آن به صورت مادام العمر
 • امکان سفر به ۱۱۱ کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزا در صورت اخذ شهروندی ترکیه
 • امکان استفاده از خدمات درمانی و بیمه سراسری س گ کا
 • امکان چند تابعیتی بودن، ترکیه برخلاف ایران مشکلی با چند تابعیتی بودن افراد ندارد.
 • عدم نیاز به حضور دائمی در ترکیه
 • امکان اخذ کارتهای اعتباری و وام از بانک‌های ترکیه
 • اخذ حق شهروندی ترکیه در کمترین زمان (3 الی 6 ماه)

یک نکته جذاب در رابطه با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۰۰ هزار دلاری در ترکیه وجود دارد و آن هم اقامت اعضای خانواده پس از سرمایه‌گذاری می‌باشد. پس از اینکه فرایند سرمایه‌گذاری شما به تایید دولت ترکیه رسید شما قادر هستید تا همسر و فرزندان (به شرطی که فرزندان زیر 18 سال باشند) خود را به ترکیه دعوت کرده و برای آن‌ها پاسپورت ترکیه دریافت کنید. این مبلغ پیش از سال ۲۰۱۸ یک میلیون دلار بود، سپس برای مدتی به ۲۵۰.۰۰۰دلار و اکنون به ۴۰۰هزاردلار کاهش یافته است. به نظر بسیاری از افرادی که ترکیه را برای سرمایه‌گذاری ملکی انتخاب کرده‌اند این رقم هنوز هم جذاب است و به نوعی یک پیشنهاد ردنشدنی محسوب می‌شود چرا که:

شما تقریبا در هیچ‌کجای جهان نمی‌توانید با خرید ملکی که در دست خودتان است تنها طی سه تا شش ماه شهروندی آن کشور را اخذ کنید.

به عبارتی شما می‌توانید یک، دو یا چند ملک از هر نوعی، تجاری یا مسکونی تقریبا در هرجای ترکیه (به جز شهرهای مرزی) بخرید، سند را به نام خودتان بزنید، ملک در ید خودتان باشد و سریعا پاسپورت ترکیه را نیز دریافت کنید. تنها روال قانونی که البته اصولی هم هست در رهن گذاشتن این املاک تنها به مدت سه سال در دولت ترکیه است. آن هم به این دلیل که دولت مطمئن باشد شما پس از چند ماه که شهروندی را گرفتید پولتان را از این کشور خارج نمی‌کنید. اما پس از سه سال هرکاری دوست داشتید می‌توانید به عنوان یک شهروند ترکیه‌ای با این املاک بکنید. هر چند که پیش از این سه سال هم شما می‌توانید به راحتی املاکتان را به هر شخص یا شرکتی اجاره دهید. پس با کمی تحقیق و مقایسه با سایر موارد سرمایه‌گذاری ملکی در کشورهای دیگر از جمله امارات متحده عربی، یونان، پرتغال، اسپانیا، جمهوری دومینکن(فقط پاسپورت خالی بدون ملک) و …. می‌بینیم که این واقعا یک فرصت کم‌نظیر است. خصوصا برای کسانی که امکان پرداخت این هزینه را در ایران دارا می‌باشند.

چگونه در کشور ترکیه سرما‌یه‌گذاری کنیم؟


چگونه در کشور ترکیه سرما‌یه‌گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه با هدف دریافت شهروندی به چندین روش مختلف امکان‌پذیر است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین و املاک
 • سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق دولتی
 • سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام

یکی از روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سهام می‌باشد. سرمایه‌گذاری از این طریق به گونه‌ای است که باید مبلغ 500 هزار دلار سهام خریداری کرده. پس از این که سهام شما به تایید دولت ترکیه برسد شما می‌توانید اقدام به دریافت پاسپورت و حق شهروندی ترکیه کنید. تاییدیه دولت به گونه‌ای است که شما باید ابتدا درخواست سرمایه‌گذاری خود را در وزارت صنایع و فناوری ترکیه به ثبت رسانده و منتظر تایید آن‌ها بمانید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین و املاک

خرید ملک یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. شما به راحتی با خرید یک با چند ملک همانطور که در بالا هم اشاره کردیم به ارزش مجموع بیش از ۴۰۰ هزار دلار به راحتی در مدت 2 الی 6 ماه شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت خواهید کرد. یکی از مزایای منحصربفردی که اقامت در ترکیه دارد، تابعیت مضاعف است. با این قانون شما قادر هستید تا تابعیت قبلی خود را حفظ کرده و هرگاه که خواستید به تابعیت قبلی خود برگردید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین و املاک

همچنین در این مدت خانواده شما نیز می‌توانند شما را در ترکیه همراهی کرده و زندگی کنند.شما با خرید املاک بیش از ۴۰۰ هزار دلار می توانید برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود نیز حق شهروندی دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق باز کردن حساب بانکی

سپرده بانکی یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. برای این کار کافیست با افتتاح حساب در شعب بانکی ترکیه، مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را سپرده‌گذاری کنید. این مبلغ اخیرا از یک میلیون دلار قبلی کاهش یافته تا با استقبال بیشتری از سوی سرمایه‌گذاران خارجی مواجه شود.

برای اینکه سپرده‌گذاری شما به تایید دولت ترکیه برسد باید این مبلغ را به مدت ۳ سال بدون برداشت نزد بانک‌های ترکیه بسپارید. البته در این مدت شما از یک سود خیلی اندک به میزان حدود ۱ درصد بهره‌مند خواهید شد.

سرمایه‌گذاری از طریق تاسیس شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت فعال یکی دیگر از روش‌های دریافت حق شهروندی ترکیه است. در این روش فرد متقاضی باید با ثبت شرکتی که به تایید دولت ترکیه رسیده باشد حداقل ۵۰ شهروند ترک (اتباعی که حق شهروندی دریافت کرده‌اند) را استخدام و به آن‌ها حقوق و بیمه اختصاص دهد. اگر توانایی استخدام 50 شهروندی که تبعیت ترکیه را اخذ کرده‌اند را ندارید، می‌توانید با استخدام حداقل ۵ کارمند ترک‌تبار مجوز ثبت شرکت  را دریافت کرده و اقامت موقت کاری دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق تاسیس شرکت

گفتنی است که پروسه ثبت شرکت تنها به ۳ روز کاری نیاز داشته با مراجعه به سازمان کار ترکیه می‌توانید شرکت خود را به ثبت برسانید. سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های اخذ تابعیت ترکیه است. البته اگر به مدت پنج سال بتوانید حقوق این ۵ نیروی کاری ترکیه‌ای را پرداخت کنید. سرمایه‌ گذاری در ازمیر ترکیه به دلیل نبود تحریم‌ها و محدودیت‌های بین المللی دارای سودآوری زیادی می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت و کسب مشاوره‌های تخصصی در این خصوص با مشاوران دپارتمان حقوقی و ملکی توران ازمیر ارتباط بگیرید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق بهادار دولتی

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. شرایط خرید اوراق بهادار دولتی به گونه‌ای است که این اوراق باید حداقل به مدت ۳ سال به شخص ثالث انتقال نیابد. همچنین این اوراق باید به تایید وزارت خزانه‌داری و دارای کشور ترکیه برسد. پس از دریافت تایید و گذشت ۳ سال شما می‌توانید اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه کرده و از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق بهادار دولتی

با استقبال مهاجران در خرید اوراق قرضه در ترکیه، سهام این کشور به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و بیش از ۵ هزار شرکت خارجی در چرخه اقتصادی ترکیه در حال فعالیت هستند. این موضوع باعث شده است تا  ترکیه در کنار تغییرات ساختاری گسترده اقتصادی خود، به سمت آزادسازی واردات حرکت کند. همچنین اجرای سیاست نرخ ارز درحال گردش و حذف نظارت دولت بر بازارهای مالی از جمله اقدامات دیگر دولت ترکیه است.  این تغییرات به قدری گسترده بوده است که مبلغ سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق دولتی از ۲ میلیون دلار به ۵۰۰ هزار دلار کاهش پیدا کرده است.

سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک

سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک یکی دیگر از روش‌های اخذ تابعیت ترکیه هستند. در این روش شما باید تا مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در این شرکت‌ها سرما‌یه‌گذاری کنید. پس از اینکه سرمایه‌گذاری شما به تایید دولت ترکیه رسید شما می‌توانید اقدام به دریافت حق شهروندی ترکیه کنید. حق دریافت شهروندی ترکیه به دلیل سیاست‌های اخیر دولت ترکیه به منظور رونق اقتصادی این کشور بسیار آسان شده است و تمامی افرادی که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند از این حق برخوردار شوند.

سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک

سخن پایانی

سرمایه گذاری در ترکیه دارای مزایای منحصربفردی است که تمامی افراد واجد شرایط می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. اما حالا که قرار است در ترکیه سرمایه‌ گذاری کنیم کدام شهر را انتخاب کنیم؟ ما پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز بین انتخاب ازمیر امن‌ترین شهر ترکیه و ششمین شهر امن جهان با سایر شهرهای ترکیه مردد هستید مطلب زیر را مطالعه کنید.

درباره شهر ازمیر، مزایا و معایب آن

کشور ترکیه به منظور رونق اقتصادی خود با در پیش گرفتن سیاست جذب اتباع خارجی و به لطف سرمایه‌گذاری آن‌ها توانسته طی چندسال گذشته بیش از ۹۰ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. از این رو آن‌ها توانسته‌اند جایگاهی ویژه در اقتصاد و تجارت بین الملل بدست آورند.

بنابراین اگر به دنبال مکانی برای سرمایه‌گذاری امن و در عین حال پر سود هستید،  ترکیه و البته شهر ازمیر  گزینه جذابی برای این موضوع است. امیدواریم که این مطلب توانسته باشد به سوالات مد نظر شما پاسخ داده باشد.

بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه کدام است؟

از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه و ثبت شرکت است.

آیا با خرید ملک در ترکیه می توان اقامت گرفت؟

بله. با خرید ملک به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار می‌توانید اقامت دائمی ترکیه را کسب کنید.

آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در فرانچایز ها اقامت دائمی ترکیه را کسب کرد؟

خیر. برای سرمایه گذاری در فرانچایز ها ابتدا باید از روش های دیگر اقامت ترکیه را کسب کنید.

آیا از طریق سرمایه گذاری می‌توان پاسپورت ترکیه را کسب کرد؟

در صورت خرید ملک در ترکیه می‌توانید پاسپورت این کشور را کسب کنید.

درباره توران ازمیر

مجموعه مشاوره‌ای توران‌ازمیر با هدف ساده‌سازی خدمت‌رسانی در حوزه‌‌ اصلی مهاجرت به هموطنان عزیز پنج سال پیش از این با پشتوانه و تجربه دوازده‌سال فعالیت در شهر ازمیر راه‌اندازی شد. در این مجموعه, هر آنچه که از زمان تصمیم به مهاجرت یا سفرهای بلندمدت به شهر  زیبای ازمیر نیاز است را در نظر گرفته‌ایم. این خدمات شامل قوانین و نیازهای دریافت اقامت یکساله یا شهروندی ترکیه، چگونگی خرید ملک مسکونی و تجاری، خدمات صرافی و چگونگی تبدیل ريال یا بیت کوین به دلار یا لیر ترکیه, خریدن ماشین در ترکیه، ترجمه مدارک، امور حقوقی، اطلاعاتی درباره مراکز خرید و تفریحی, فستیوال‌ها و مراکز اقامتی, تا آنچه که در زندگی روزانه بدان می‌اندیشیم مانند کار و شغل مناسب, مدرسه، کالج، دانشگاه و آینده فرزندمان, بیمه‌های مناسب, بازارهای هفتگی, پارکها و برنامه‌های دورهمی‌, همه و همه می‌شوند

 

فلسفه برند

آسان‌سازی زندگی برای ایرانیان در ازمیر

 

 

بیانیه ماموریت توران‌ازمیر

ارائه خدماتی در حوزه مهاجرت ایرانیان به ازمیر با توجه به اصول زیر:

 • حمایت همه‌جانبه از موکلان خود که شما عزیزان هستید

 • ایجاد و حفظ اعتماد متقابل بین ما و شما

 • خلق فضای صمیمت با شما موکلان و مشتریان عزیز

 • تخصص همه پرسنل مجموعه در انجام امور مهاجرتی (ملکی، حقوقی، مالی، تحصیلی)

 

 

 

چشم انداز توران ازمیر

توران ازمیر خانه‌ و پایگاهی خواهد شد برای تمام ایرانیانی که به دنبال مشاورانی حامی، صمیمی، مورد اعتماد و متخصص برای مهاجرت هستند. این مشاوران به شما خواهند گفت که مهاجرت، خرید ملک، ادامه تحصیل، راه‌اندازی کسب‌وکار در ترکیه چگونه خواهد بود. حتی این‌گونه‌ می‌اندیشیم که در چند صباح آینده پا را از ازمیر و ترکیه فراتر گذاشته و بتوانیم این خدمات را در سطح جهان به ایرانیان ارائه دهیم. بر همین اساس توران ازمیر برای انتخاب همکاران خودش به این شاخصه‌ها توجه فراوانی می‌کند:

 • حامی‌ باشند
 • مورد اعتماد باشند
 • متخصص باشند

اطلاعات دسترسی از طریق موبایل و واتساپ  به مجموعه توران ازمیر

۹۰۵۵۳۸۳۴۴۴۱۰+

۹۰۵۳۱۸۴۵۲۲۴۸+

۹۰۵۵۲۳۸۶۴۴۱۰+

آدرس:

۶۰۷۶/۴

sokak-park mandalin- No 4- D.6 imbatl mah- Medical Point Karsiaka/, Izmir, Turkiye