سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه | اقامت ترکیه | روش های سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

خدمات توران ازمیر

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه – از صفر تا صد سرمایه‌گذاری در این کشور


سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

معمولا سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی دارای جنبه‌های مثبت و منفی بوده که همواره باید آن‌ها را مد نظر داشت. برای اینکه از خطرات و ضررهای احتمالی جلوگیری شود، رعایت چند نکته بسیار مهم است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. فرصت سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه به قدری زیاد است که سالانه هزاران نفر از افراد از سایر نقاط جهان از جمله ایران به این شهر سفر می‌کنند.

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

به دلیل اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار زیاد است، مهاجران و اتباع ایرانی باید با توجه به تخصص و حوزه فعالیت اقتصادی خود اقدام به سرمایه‌گذاری کند تا متحمل ضرر و زیان نشود. کشور ترکیه در بازه زمانی سال 2016 و 2017 رشد 300 درصدی در زمینه سرمایه‌گذاری مهاجران داشته که سرمایه‌گذاری در ملک از بیشترین آمار برخوردار بوده. پس از ملک شاخصه‌های دیگری نظیر بورس، طلا و سود بانکی از بیشترین رشد برخوردار بودند. برای اینکه شما نیز بتوانید از مزایای سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه بهره‌مند شوید این مطلب را تا انتها بخوانید.

مزایای سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه دارای مزایای بی‌نظیری است که هرکدام جذابیت خاص خودش را دارد.

ما در ادامه به چند نمونه از بهترین مزایای آن اشاره کرده‌ایم.

 • امکان تحصیل رایگان
 • اعتبار ده ساله‌ی پاسپورت ترکیه و قابل تمدید بودن آن به صورت مادام العمر
 • امکان سفر به 115 کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزا در صورت اخذ شهروندی ترکیه
 • امکان استفاده از خدمات درمانی و بیمه
 • امکان چند تابعیتی بودن
 • عدم نیاز به حضور دائمی در ترکیه
 • اخذ حق شهروندی ترکیه در کمترین زمان (3 الی 6 ماه)

یک نکته جذاب در رابطه با سرمایه‌گذاری بیش از 250 هزار در ترکیه وجود دارد و آن هم اقامت اعضای خانواده پس از سرمایه‌گذاری می‌باشد. پس از اینکه فرایند سرمایه‌گذاری شما به تایید دولت ترکیه رسید شما قادر هستید تا همسر و فرزندان (به شرطی که فرزندان زیر 18 سال باشند) خود را به ترکیه دعوت کرده و برای آن‌ها پاسپورت ترکیه دریافت کنید. این در حالی است که آن‌ها از امکان تحصیل رایگان در ترکیه نیز برخوردار خواهند بود.

سرمایه گذاری در ترکیه
حتما بخوانید

چگونه در کشور ترکیه سرما‌یه‌گذاری کنیم؟

چگونه در کشور ترکیه سرما‌یه‌گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه با هدف دریافت شهروندی به چندین روش مختلف امکان‌پذیر است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین و املاک
 • سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق دولتی
 • سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام

یکی از روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سهام می‌باشد. سرمایه‌گذاری از این طریق به گونه‌ای است که باید مبلغ 500 هزار دلار سهام خریداری کرد. پس از این که سهام شما به تایید دولت ترکیه برسد شما می‌توانید اقدام به دریافت پاسپورت و حق شهروندی ترکیه کنید. تاییدیه دولت به گونه‌ای است که شما باید ابتدا درخواست سرمایه‌گذاری خود را در وزارت صنایع و فناوری ترکیه به ثبت رسانده و منتظر تایید آن‌ها بمانید. این روش به دلیل آنکه نسبت به سایر روش‌ها کمی هزینه‌بر است، توصیه می‌شود قبل از انجام آن از شرایط تعیین شده از سوی کشور ترکیه آگاهی کسب کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین و املاک

خرید ملک یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. شما به راحتی با خرید یک با چند ملک به ارزش مجموع بیش از 250 هزار دلار به راحتی در مدت 2 الی 6 ماه شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت خواهید کرد. یکی از مزایای منحصربفردی که اقامت در ترکیه دارد، تابعیت مضاعف است. با این قانون شما قادر هستید تا تابعیت قبلی خود را حفظ کرده و هرگاه که خواستید به تابعیت قبلی خود برگردید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین و املاک

همچنین در این مدت خانواده شما نیز می‌توانند شما را در ترکیه همراهی کرده و زندگی کنند.شما با خرید املاک بیش از 250 هزار دلار می توانید برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود نیز حق شهروندی دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق باز کردن حساب بانکی

سپرده بانکی یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. برای این کار کافیست با افتتاح حساب در شعب بانکی ترکیه، مبلغ 500 هزار دلار را سپرده‌گذاری کنید. این مبلغ اخیرا کاهش یافته تا با استقبال بیشتری از سوی مهاجران مواجه شود. برای اینکه سپرده‌گذاری شما به تایید دولت ترکیه برسد باید این مبلغ را به مدت 3 سال بدون برداشت نزد بانک‌های ترکیه بسپارید. البته در این مدت شما از یک سود خیلی اندک به میزان حدود 1 درصد بهره‌مند خواهید شد.

معرفی شهر های ترکیه
حتما بخوانید

سرمایه‌گذاری از طریق تاسیس شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از روش‌های دریافت حق شهروندی ترکیه است. در این روش فرد متقاضی باید با ثبت شرکتی که به تایید دولت ترکیه رسیده باشد حداقل 50 شهروند ترک (اتباعی که حق شهروندی دریافت کرده‌اند) را استخدام و به آن‌ها حقوق و بیمه اختصاص دهد. اگر توانایی استخدام 50 شهروندی که تبعیت ترکیه را اخذ کرده‌اند را ندارید، می‌توانید با استخدام حداقل 5 کارمند ترک‌تبار مجوز ثبت شرکت را دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق تاسیس شرکت

گفتنی است که پروسه ثبت شرکت تنها به 3 روز کاری نیاز داشته با مراجعه به سازمان کار ترکیه می‌توانید شرکت خود را به ثبت برسانید. سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های اخذ تابعیت ترکیه است. سرمایه‌ گذاری در ازمیر ترکیه به دلیل نبود تحریم‌ها و محدودیت‌های بین المللی دارای سودآوری زیادی می‌باشد. نکته‌ی دیگر در خصوص ثبت شرکت به منظور دریافت پاسپورت ترکیه، ارزش سهام آن است که باید حداقل 500 هزار دلار باشد.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق بهادار دولتی

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. شرایط خرید اوراق بهادار دولتی به گونه‌ای است که این اوراق باید حداقل به مدت 3 سال به شخص ثالث انتقال نیابد. همچنین این اوراق باید به تایید وزارت خزانه‌داری و دارای کشور ترکیه برسد. پس از دریافت تایید و گذشت 3 سال شما می‌توانید اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه کرده و از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق بهادار دولتی

با استقبال مهاجران در خرید اوراق قرضه در ترکیه، سهام این کشور به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و بیش از 5 هزار شرکت خارجی در چرخه اقتصادی ترکیه در حال فعالیت هستند. این امر باعث شده است تا بخش بانکداری ترکیه در کنار تغییرات ساختاری گسترده اقتصادی خود، و به سمت آزادسازی واردات، اجرای سیاست نرخ ارز درحال گردش و حذف نظارت دولت بر بازارهای مالی پیش برود. این تغییرات به قدری گسترده بوده است که مبلغ سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق دولتی از 2 میلیون دلار به 500 هزار دلار کاهش پیدا کرده است.

عجایب کشور ترکیه
حتما بخوانید

سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک

سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک یکی دیگر از روش‌های اخذ تابعیت ترکیه می‌باشد. در این روش شما موظف هستید تا مبلغ 500 هزار دلار در این شرکت‌ها سرما‌یه‌گذاری کنید. پس از اینکه سرمایه‌گذاری شما به تایید دولت ترکیه رسید شما می‌توانید اقدام به دریافت حق شهروندی ترکیه کنید. حق دریافت شهروندی ترکیه به دلیل سیاست‌های اخیر دولت ترکیه به منظور رونق اقتصادی این کشور بسیار آسان شده است و تمامی افرادی که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند از این حق برخوردار شوند.

سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک

سخن پایانی

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه دارای مزایای منحصربفردی است که تمامی افراد واجد شرایط می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. ترکیه به منظور رونق اقتصادی خود با در پیش گرفتن سیاست جذب اتباع خارجی و به لطف سرمایه‌گذاری آن‌ها توانسته بیش از 90 میلیارد دلار سرمایه جذب کند. از این رو، این کشور توانسته است جایگاهی ویژه در اقتصاد و تجارت بین الملل بدست آورد. بنابراین اگر به دنبال مکانی برای سرمایه‌گذاری امن و در عین حال پر سود هستید، شهر ازمیر ترکیه بهترین گزینه برای شما است. امیدواریم که این مطلب توانسته باشد به سوالات مد نظر شما پاسخ داده باشد.

از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه و ثبت شرکت است.

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست