از اینکه توران ازمیر را انتخاب کردید سپاسگزاریم

مقايسه آگهی ها

دانشگاه های ازمیر

کشور ترکیه در زمینه علمی و دانشگاهی در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است به طوری که برخی از دانشگاه های این کشور در بین صد دانشگاه برتر جهان قرار دارد و مدرک این دانشگاه ها در تمامی کشور ها معتبر است. در سال های اخیر مهاجرت تحصیلی به ترکیه متقاضیان بسیاری پیدا کرده است . یکی از دلایل اصلی گرایش جوانان به سمت کشور ترکیه نزدیک بودن این کشور به ایران و نزدیکی فرهنگ و …می باشد.

ازمیر(Izmir) سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا می باشد و دارای موقعیت ممتاز بعنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری است.شهر ازمیر دارای دانشگاه های متعددی بوده و دارای تاریخ طولانی در آموزش تکمیلی است.ازمیر نیز مانند استانبول و آنکارا دانشگاه معتبری دارد و شما می توانید در دانشگاه های ازمیر مشغول به تحصیل شوید و مدرک تحصیلی خود را دریافت کنید. البته برای چک کردن اعتبار دانشگاه می توانید به سایت وزارت علوم یا وزارت بهداشت مراجعه کنید.

برای دریافت پذیرش در دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه باید مدارک مورد نیاز را داشته باشید. پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه های دولتی توسط آزمون یوس مشخص می گردد. بدین ترتیب بهتر است شما کلاس های یوس را در ایران بگذرانید تا بتوانید آمادگی لازم را کسب کنید و برای آزمون ها در ترکیه حاضر شوید.

می دانیم که یکی از راه های گرفتن ویزا ترکیه و اقامت در ترکیه، تحصیل در این کشور است.در این مقاله ما اطلاعاتی از دانشگاه های واقع در ازمیر ترکیه برای شما گذاشته ایم.

دانشگاه های دولتی شهر ازمیر شامل دانشگاه اگه (تاسیس 1955) , دانشگاه دوکوز ایلول (تاسیس 1982) , انستیتوی فناوری ازمیر (تاسیس 1992) ,İzmir Kâtip Çelebi University (تاسیس 2010) و … همچنین دانشگاه های خصوصی شامل دانشگاه اقتصاد ازمیر (تاسیس 2001) و دانشگاه یاشار و چندی دیگر است.