توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

گرامی‌ داشت 568 مین سالروز فتح استانبول

گرامی‌ داشت 568 مین سالروز فتح استانبول

مراسم گرامیداشت پانصد و شصت و هشتمین سالروز فتح استانبول با حضور علی یرلی‌کایا، استاندار و اکرم امام‌اوغلو شهردار استانبول در مقبره سلطان محمد دوم مشهور به محمد فاتح در استانبول برگزار شد. در این مراسم بر سر مقبره سلطان محمد فاتح هفتمین پادشاه امپراتوری عثمانی دعا خوانده و قرآن قرائت شد.

ارگو توران٬ شهردار منطقه فاتح٬ ظفر آکتاش٬ مدیر کل آموزش و پرورش٬ نوح کوراوغلو٬ فرمانده ژاندرمری٬ محمت امین ماشالی٬ مفتی و جوشکون ییلماز٬ مدیر فرهنگ و گردشگری استانبول نیز در این مراسم حضور داشتند.

استانبول که طی قرن‌ها پایتخت تمدن‌های متعددی بوده، یکی از مهم‌ترین مراکز تاریخی، سیاسی، تجاری و فرهنگی جهان محسوب می‌شود. امروز مصادف با 568 مین سالگرد فتح این شهر توسط امپراتوری عثمانی با فرماندهی سلطان محمد دوم مشهور به محمد فاتح است که در نقاط مختلف ترکیه گرامی‌داشته می‌شود.

این شهر در طول تاریخ صحنه‌ای برای بزرگترین حوادث از جمله محاصره و مقاومت نظامی در جهان بوده است. استانبول تا سال 1453 میلادی، ده‌ها بار توسط قبایل و تمدن‌های مختلف تحت محاصره قرار گرفته، اما تمام این اقدامات ناکام مانده‌اند.

استانبول در تاریخ 29 مه 1453 میلادی توسط ارتش امپراتوری عثمانی با فرماندهی محمد دوم فتح شد. وی در پی این پیروزی به «محمد فاتح» ملقب شده و ایاصوفیه، بزرگترین عبادتگاه در استانبول را به‌عنوان نشانه این فتح به مسجد تبدیل کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر پانصد و شصت و هشتمین سالگرد فتح استانبول را به مردم کشور تبریک گفت. وی در این پیام توئیتری نوشت: پانصد و شصت و هشتمین سالگرد فتح استانبول را که یکی از بزرگترین پیروزی‌ ها در طول تاریخ بوده، تبریک می‌ گویم. یاد قهرمانان به‌ویژه سلطان محمد فاتح که این شهر بی نظیر را که توسط پیامبر بزرگوار اسلام ستایش شده جزئی از میراث تمدن ما کردند، گرامی می‌ دارم و از آنها سپاسگذارم.