توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

کنسرت دو ابراهیم شبی خاطره‌انگیز برای ایرانی‌ها در استانبول

ابراهیم تاتلیسس «ایبو» و ابراهیم حامدی «ابی» دو خواننده محبوب ترکیه و ایران شب گذشته در یک اجرای مشترک در ورزشگاه سرپوشیده 13هزار و 500 نفره اولکر فنرباغچه در منطقه آتاشهیر استانبول به روی صحنه رفتند.

– حضور پرشمار تماشاگران ایرانی

از آن جایی که این کنسرت در راستای رویدادهای نوروزی برای گردشگران ایرانی در نظر گرفته شده بود، با حضور پرشمار آن‌ها همراه بود. برخی تا حدی این دو خواننده را دوست داشتند که با اعلام برگزاری این رویداد در ماه فوریه، سفر به ترکیه را در دستور کارشان قرار داده‌اند.

– ابراهیم تاتلیسس: من عاشق ایران و ترکیه هستم

کنسرت طبق برنامه‌ریزی با اجرای ترانه «هایدی سویله» ابراهیم تاتلیسس در میان پایکوبی و تشویق جمعیت حاضر در استادیوم آغاز شد. تاتلیسس پس از اجرای چند ترانه مانند «هولیا»، «یالان» و «سرخوش»، خطاب به هواداران ایرانی به فارسی گفت «من عاشق ایران، من عاشق ترکیه» و ادامه داد: کسانی که می‌گویند ابراهیم، ابراهیم، فدای آن‌ها شوم.

او در ادامه گفت: من کشورم را خیلی دوست دارم، به خاطر کشورم زندگی می‌کنم. هرکسی می‌تواند هر در مورد کشورم صحبت کند. اما من نمی‌گویم من فدای کشورم می‌شوم. کسی که به پرچم و خاک کشورم چشم داشتی داشته باشد، من هم با او برخورد متقابل می‌کنم.

– حضور دو ابراهیم در صحنه

ابراهیم تاتلیسس پس از پایان اجرای کنسرت خود، ابراهیم حامدی(ابی) را به صحنه دعوت کرد. ابی پس از روبوسی با تاتلیسس گفت: واقعا باعث افتخار من هست که در کنار یکی از بزرگترین خوانندگان ترک و شاید یکی از بهترین صداهایی که من شنیده‌ام هستم. خودم طرفدارش هستم و بودم خیلی سال‌ها و همیشه خواندنش لذت بردم.

تاتلیسس هم در پاسخ به اظهار داشت: ایرانی‌ها تاج سر من هستند و ابی یک ایرانی است و بنابرین تاج سر من است. هر دو خواننده پس از گفتگوی کوتاه ترانه به یادماندنی تاتلیسس «هایدی سویله» را با هم‌خوانی تماشاگران اجرا کردند.

– تِم صلح در اجرای ابی

ابی پس از وقفه کوتاهی بخش دوم این رویداد که به برگزاری کنسرت وی تعلق داشت را با مضمون صلح آغاز کرد. او پس از اجرای ترانه‌های «رویای ما» و «همین خوبه»، عید نوروز را به ایرانی‌های حاضر در سالن اجرای کنسرت تبریک گفت. این خواننده ایرانی‌ در ادامه نیز به اجرای ترانه‌های محبوب خود ادامه داد.

گفتنی است تاتلیسس و ابی هفته گذشته نخستین بار در شهر دوبی امارات متحده عربی بر روی صحنه رفته بودند.

استانبول/ شاهین دمیر/ خبرگزاری آناتولی