توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

پایان تحریم‌ها علیه ایران به رونق اقتصادی و ثبات منطقه‌ کمک خواهد کرد

پایان تحریم‌ها علیه ایران به رونق اقتصادی و ثبات منطقه‌ کمک خواهد کرد

 رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در چهاردهمین اجلاس رهبران سازمان همکاری اقتصادی که به صورت مجازی برگذار شد اظهار داشت: امیدواریم تحریم ‌های اعمال شده علیه ایران پایان یابد زیرا پایان تحریم‌ها به رونق اقتصادی و ثبات منطقه کمک خواهد کرد.

او با تاکید بر اینکه کشورهای بیشتری باید در سازمان همکاری اقتصادی حضور داشته باشند٬ گفت: به عنوان کشورهای عضو این سازمان باید حجم تجارت خود را افزایش دهیم. همچنین بهتر است توافقنامه تجاری سازمان همکاری اقتصادی که 17 سال است عملی نشده فورا به اجرا درآید. من همه اعضا را دعوت می ‌کنم تا روابط خود را در همه زمینه ‌ها با جمهوری ترک قبرس شمالی گسترش دهیم تا اجحاف و بی عدالتی ‌هایی که به این کشور شده را جبران کنیم.

 تنها با گسترش و تقویت همبستگی و همکاری‌ های منطقه‌ای و بین‌المللی می ‌توانیم بر بحران پاندمی کرونا فائق آییم. ماهیت شفاف، متناسب و موقت تدابیر کرونایی، بدون شک برای تجارت ‌مان مفید خواهد بود.

وی با بیان اینکه احداث راه آهن استانبول- تهران-اسلام آباد به مرحله پایانی رسیده است اظهار دشت: ما همچنین پروژه «یک کمربند- یک راه» چین را مهم می‌دانیم و از این ابتکار عمل در چارچوب اصل “برد-برد “حمایت می‌کنیم. هدف ما این است که از این پس به برقراری امنیت و استقرار در قره‌باغ کمک کرده و تخریباتی که طی سی سال اشغال در این منطقه ایجاد شده را مرمت و احیا کنیم.