توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

ساختمان سازمان ملل

ویزای روحانی و ظریف برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل صادر شد

ویزای روحانی و ظریف برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل صادر شد

نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام کرد که ویزای حسن روحانی، رئیس‌جمهور و محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل صادر شده است.

ساعتی پیشتر عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در توییتر تایید کرده بود که آقای ظریف روز جمعه به سوی آمریکا پرواز می‌کند.

تاخیر در صدور ویزا برای هیات ایرانی موجب شده بود تا ابهاماتی درباره این سفر به وجود بیاید.

صبح روز پنج‌شنبه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، مایک پومپئو، همتای آمریکای‌اش را متهم کرد که در تلاش است تا با ارجاع به فهرست‌های تحریمی “خودخوانده” از وظیفه صدور ویزای هیات ایران برای شرکت در سازمان ملل شانه خالی کند.

آقای ظریف در ادامه به کنایه نوشته بود که نلسون ماندلا، رئیس‌جمهور فقید آفریقای جنوبی و از چهره‌های مهم مبارزه با نژادپرستی، تا سال ۲۰۰۸ میلادی در “فهرست نظارت بر تروریستم ایالات متحده” بوده؛ “۱۵ سال بعد از اینکه جایزه صلح نوبل را دریافت کرده بود.”

توییتر محمد جواد ظریف

اظهارات آقای ظریف درحالی در روز پنج‌شنبه منتشر شده که یک روز پیشتر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران گفت که “اگر دست من بود، حتما به آنها اجازه می‌دادم بیایند.”

بر اساس توافق‌های سازمان ملل، ایالات متحده موظف است که برای هیات‌های اعزامی کشورهایی که می‌خواهند در جلسات سازمان ملل شرکت کنند، ویزای ورود صادر کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که برای حل مشکل ویزای همه هیات‌های شرکت‌کننده با مقام‌های آمریکایی در تماس است.

نشست مجمع عمومی سازمان ملل با حضور رهبران از روز سه‌شنبه هفته دیگر آغاز می‌شود.

در این روز بر اساس سنت سازمان ملل، نشست با سخنرانی رئیس‌جمهور برزیل افتتاح می‌شود و سپس دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سخنرانی خواهد کرد.

سفر رئیس‌جمهور ایران به نیویورک به این گمانه دامن زده بود که او در حاشیه نشست سازمان ملل با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا ملاقات کند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه که در تلاش است تا با میانجیگری میان تهران و واشنگتن از سطح تنش در خلیج فارس بکاهد، پیشتر از احتمال ملاقات این دو سخن گفته بود.

اما این تلاش‌ها در نهایت به نتیجه روشنی نرسید و هر دو طرف اعلام کردند که چنین ملاقاتی صورت نخواهد گرفت.

ضمن اینکه حمله به تاسیسات نفتی عربستان در روز شنبه هفته جاری و متهم شدن ایران از سوی ریاض و واشنگتن به دست داشتن در این حملات، سطح تنش را به شکل کم‌سابقه‌ای افزایش داده است.

 

ویزای روحانی و ظریف در مجمع عمومی سازمان ملل

توران ازمیر

“ویزای روحانی و ظریف در مجمع عمومی سازمان ملل”

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت شما هموطن گرامی اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری , املاک , کاریابی , صرافی و خدمات در ازمیر ترکیه ◊◊