اخبار

هدف صادرات ترکیه به امارات؛ 10 میلیارد دلار

اسماعیل گوله، رئیس مجمع صادرکنندگان ترکیه (TIM) در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی سفر اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور کشور به امارات متحده عربی را مثبت ارزیابی کرده و اظهار داشت: توافقات انجام شده در زمینه حجم صادرات و این پلی که با دنیای تجارت ایجاد شد، امید می‌دهد که در مدت زمان بسیار کوتاهی رقم صادرات به 10 میلیارد دلار خواهد رسید.

وی با بیان اینکه امارات متحده عربی کشوری بسیار مهم از نظر تجاری در منطقه است، گفت: پس از تحولات اخیر سفر هیئت تجاری به همراه رئیس جمهور اردوغان، معنای بسیار بیشتری پیدا کرد.

گوله ضمن ابراز رضایتمندی از میزبانی صمیمانه امارات، گفت: بسیار عالی و سطح بالا از ترکیه میزبانی شد؛ یک روز قبل از سفر هیئت ترکیه، ساختمان برج خلیفه با پرچم کشور نورپردازی و سرود ملی‌مان نواخته شد. فردای آن روز جناب اردوغان با یک مراسم فوق العاده مورد استقبال قرار گرفت. جت‌ها با دود قرمز و سفید به رنگ پرچم کشورمان نمایش اجرا کردند.

رئیس مجمع صادرکنندگان ترکیه با اشاره به نقش سازنده و مفید گسترش این همکار‌ی ها گفت: گام‌های مثبت دیگری برداشته خواهد شد، رئیس‌جمهور اسرائیل در آینده‌ای نزدیک به ترکیه می‌آید، تلاش‌ها برای احیای روابط سیاسی با عربستان سعودی نیز بسیار مفید و موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: روابط با مصر نیز گسترش خواهد یافت. گسترش روابط سیاسی در منطقه، رونق تجاری را در پی خواهد داشت و گسترش معاملات تجاری روابط سیاسی را تقویت می کند.

منبع : استانبول/خبرگزاری آناتولی