توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

هدف‌گذاری ترکیه برای صادرات یک میلیارد دلاری پوشاک به روسیه

مصطفی گول‌تپه، رئیس اتحادیه صادرکنندگان پوشاک آماده استانبول با حضور در نمایشگاه‌های «مجموعه برتر مسکو» و «مد و لباس کودک و نوجوان» در مسکو اظهار داشت:‌ قصد داریم به ارزش یک میلیارد دلار پوشاک در سال‌جاری به روسیه صادر کنیم.

گول‌تپه در رابطه با میزان صادرات پوشاک آماده ترکیه در سال 2021 گفت: در سال گذشته بالغ بر 20,3 میلیارد دلار به کشورهای جهان صادرات داشتیم. قصد داریم حجم صادرات را در میان مدت به 33 میلیارد دلار برسانیم و ترکیه را در بین سه کشور برتر برند جهانی قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه ترکیه چهارمین کشور تامین کننده پوشاک آماده به روسیه است٬ تاکید کرد:‌ روسیه سالانه بیش از 8 میلیارد دلار پوشاک آماده وارد می‌کند. تلاش می‌کنیم با صادرات یک میلیارد دلاری به روسیه بعد از چین در جایگاه دوم قرار بگیریم.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان پوشاک آماده استانبول تاکید کرد: در سال 2021 حجم صادرات پوشاک ترکیه به روسیه با افزایش 24.8 درصدی به 287 میلیون دلار رسید. اکنون چین با 3.7 میلیارد دلار و سهم 44 درصدی بزرگترین تامین کننده پوشاک آماده روسیه است. بنگلادش با 9.9 درصد دوم، ایتالیا با 5.8 درصد سوم و ترکیه نیز با سهم 5.7 درصدی در مقام چهارم قرار دارد.

نمایشگاه‌های پوشاک تحت عنوان «مجموعه برتر مسکو» و «مد و لباس کودک و نوجوان» در مسکو با حضور نمایندگان 119 شرکت تولید کننده پوشاک ترکیه از امروز آغاز به کار کرده و تا 24 فوریه ادامه خواهد داشت.

منبع : مسکو/ خبرگزاری آناتولی