راهنمای اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک در ازمیر

قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه

خدمات توران ازمیر

قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه

یکی از اصلی ترین دغدغه های هم وطنان ما در ترکیه قیمت اجاره آپارتمان است. برای افرادی که به این کشور مسافرت یا مهاجرت می کنند قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است. ترکیه به علت داشتن جاذبه های گردشگری فراوان به شدت در سال های اخیر مورد ساخت و ساز قرار گرفته است.

بخش ساخت و ساز طی 20 سال اخیر موتور محرکه اقتصاد ترکیه بوده است. در سال 2017 فروش املاک به خارجی ها از بومی ها پیشی گرفت. دولت ترکیه به مالیات دهندگان املاک تخفیفاتی نیز داده است.

برنامه های حمایتی دولت کمک به رونق بازار املاک کرده است. این ساخت و ساز ها عمدتا به دو دسته هتل ها و آپارتمان ها تقسیم می شوند. در شهر هایی که توریست بیشتری دارد مانند آنتالیا ، استانبول و ازمیر این ساخت و ساز بیشتر به چشم می خورد. این امر یعنی گردشگری ترکیه و در کنار آن ساختمان سازی موجب رونق بازار املاک در این کشور شده است.

قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه به عوامل متعددی بستگی دارد.

از جمله این عوامل می توان به دوری یا نزدیکی از مرکز شهر ، شهر مورد نظر ،فصل اجاره ،مساحت ملک اشاره کرد.

چگونه یک مسکن خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک مسکن خوب بستگی به شهری دارد که در آن اقامت دارید. از آنجایی که ایرانیان زیادی در سال های اخیر به ترکیه مهاجرت نموده اند و در بخش املاک سرمایه گذاری کرده اند لذا یافتن مسکن مناسب کار سختی نیست.

در هر صورت شما می توانید از آشنایان خود در ترکیه بخواهید پیش از آمدنتان برایتان ملکی اجاره کنند. اما اگر آشنایی در ترکیه ندارید و از قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه اطلاع ندارید , خیلی نگران نباشید زیرا بخش املاک توران ازمیر در این موضوع بسیار فعال می باشد.

نحوه محاسبه سود بانکی در ترکیه
حتما بخوانید

در شهر های مختلف و املاک مختلف قواعد اجاره دادن متفاوت است. سیستم شهر سازی ترکیه محله به محله است. مثلا شما در شهر دنیزلی زندگی می کنید. شهر دنیزلی از دو مرکز دنیزلی و پاموکاله تشکیل شده است. به طور فرض اگر در بخش پاموکاله باشید محله شما 15 ماییس باشد می تواند به یک مشاور املاک در همین محله مراجعه کنید.

هم چنین حتما قرارداد اجاره را نوتری کنید تا در سیستم ثبت شود. این موضوع به اقامت قانونی شما کمک می کند.

مزایای اجاره خانه در ترکیه

در ترکیه به طور معمول صاحب خانه کرایه ماه اول را ابتدا می گیرد. هم چنین نصف یا به همان اندازه کرایه را نیز تحت عنوان دپوزیت خواهد گرفت.

از این جهت دپوزیت شباهت بسیار زیادی با مبلغ رهن یا پول پیش در ایران دارد با این تفاوت که مثلا شما 50 میلیون پیش می دهید و ماهی 1 میلیون اما در ترکیه 1 میلیون پیش می دهید و کرایه ماهانه هم 1 میلیون می دهید. از این رو اجاره ملک در ترکیه نسبت به ایران آسان تر است. زیرا ممکن است خیلی افراد 50 میلیون 100 میلیون پول پیش نداشته باشند اما با این شرایط می توانند در ترکیه آپارتمان اجاره کنند.

یکی دیگر از تفاوت های قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه با ایران در این است که خانه با مبل و ماشین لباس شویی و گاز و یخچال موارد از این قبیل به فرد اجاره داده می شود. این امر نیز بسیاری از افراد را جلو می اندازد. زیرا شاید فرد در همان ابتدا پول خرید یخچال یا مبلمان یا تلویزیون را نداشته باشد.

راهنمای اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک در ازمیر

قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه

قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه در شهر های مختلف

استانبول

استانبول یکی از مهم ترین شهر های ترکیه است. به علت تاریخ آن از زمان روم باستان و در دوران عثمانی همواره اهمیت به سزایی داشته است. امروزه هم بزرگترین مرکز ساخت و ساز ترکیه استانبول می باشد. به همین علت قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه شهر استانبول به مراتب نسبت به شهر های دیگر بالاتر می باشد. در محله های نزدیک به میدان تکسیم اجاره یک خانه تک خواب حدود 3000 لیر در فصل تابستان است. همین قیمت در فصل زمستان به 2000 لیر کاهش می یابد.

قیمت اجاره خانه در ازمیر ترکیه
حتما بخوانید

در همین محدوده خانه های دو خواب در تابستان 4000 و در زمستان 2500 اجاره داده می شوند. در محله آکسارای نیز ایرانیان زیادی ساکن هستند. در این محدوده اجاره تک خواب بین 1200 تا 1800 می باشد. هم چنین خانه دو خواب در این محدوده بین 1800 تا 2500 می باشد. بشیکتاش نیز محله خوبی برای اجاره آپارتمان است. در این محدوده اجاره تک خواب بین 1600 تا 2200 می باشد. هم چنین خانه دو خواب در این محدوده بین 2200 تا 3000 می باشد.

ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است. به لحاظ تاریخی نیز جمعیت بزرگی از مسیحیان و یونانیان در این شهر ساکن بوده اند. قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه در شهر ازمیر  محله کارشیاکا تک خواب تازه ساز 1800 تا 2000 لیر است. در شهرک های کارشیاکا که پارک و استخر و باشگاه داشته باشند حدود 2500 لیر است. در شهرک ها حوالی برنوا تک خواب حدود 2000 لیر می باشد.

البته در شهرک هایی با این امکانات حداقل 300 لیر را باید به عنوان شارژ ماهانه در نظر بگیرید. اما آپارتمان ها در این منطقه در حدود 1500 می باشند. این قیمت ها عمدتا برای ساختمان های نوساز ارایه شده است. در نظر بگیرید که هرچه ساختمان قدیمی تر باشد قیمت پایین تر می آید. هم چنین قیمت ها برای اجاره با اشیا ارایه شده است. در صورت اجاره بدون اشیا 20-25 درصد پایین تر از قیمت های ارایه شده است.

دنیزلی

دنیزلی یکی از پر اهمیت ترین شهر های ترکیه است و ایرانیان بسیاری در آن ساکن هستند. این شهر به علت صنعتی بودن موقعیت های کاری فراوانی دارد. هم چنین نسبت به استانبول و ازمیر بسیار ارزان تر می باشد. در حوالی خیابان چنار ایرانیان زیادی ساکن هستند. قیمت اجاره آپارتمان در ترکیه شهر دنیزلی در محدوده خیابان چنار حداقل اجاره تک خواب 700 لیر می باشد.

چگونه دسرهای ترکیه را در منزل درست کنیم؟
حتما بخوانید

و همچنین حداقل اجاره دو خواب 800 لیر است. در محله های اطراف فروم چاملیک ارزان تر نیز می شود. در این محدوده حداقل اجاره تک خواب 600 لیر می باشد. و هم چنین حداقل اجاره دو خواب 700 لیر است. اما در باغباشی حداقل اجاره تک خواب 1000 لیر است. و هم چنین حداقل اجاره دو خواب 1200 لیر می باشد.

 

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • علی نصیرلو
  1399-10-29 0:38 ق.ظ

  بسیار عالی.این مبلغ اجاره ها که مرقوم فرمودید بصورت ماهیانه است؟ مثلا نوشتید ۱۸۰۰لیر

  پاسخ
 • علی نصیرلو
  1399-11-14 4:37 ب.ظ

  اگر پول ریال در کارت شتاب داشته باشیم.در همانجا .شهرهای مختلف ترکیه قابل پرداخت است؟وشما منظورم کادر توران ازمیر قبل از اومدن ما می تونه اجاره کنه یا باید بیام اونجا با شما هماهنگ کنییم.آیا همیشه در دسترس هستید؟

  پاسخ
  • مدیریت وب سایت
   1399-11-14 11:28 ب.ظ

   درود بر شما
   دوست گرامی
   جواب پاسخ اول شما بله است ولی راه بهتر داشتن ریال در حسابی هست که قابلیت انتقال اینترنتی داشته باشه.
   در مورد اجاره ملک تنها مکان اقامت موقت شما قابل پیگیری هست و اجاره بلند مدت نیاز به حضور شما دارد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست