توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

قلعه های ازمیر | بناهای تاریخی ازمیر | دیدنی های ازمیر | توران ازمیر

قلعه های ازمیر

قلعه های ازمیر

شهر ازمیر بواسطه تاریخ کهن و قدمت طولانی خود اماکن تاریخی زیادی دارد . این شهر ، شهری باستانی می باشد و تاریخی پر از فراز و نشیب و طولانی دارد. بر اساس حفاری های باستان شناسی اخیر ، تاریخ سکونت در این شهر به 6500 سال قبل از میلاد و دوران قبل از تمدن تروی ها می رسد. با توجه به موقعیت جغرافیایی ازمیر و قرار گیری در کنار دریای اژه، ازمیر تبدیل به مقصد گردشگری محبوبی با مناظر زیبا و بناهای تاریخی شده است. زیبایی ‌ها و دیدنی های شهر ازمیر هر گردشگری را مجذوب خود می ‌کند. در این مقاله تعدادی از قلعه های زیبای این شهر را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید …

…| برای خواندن مقاله برج ساعت کوناک ازمیر روی لینک کلیک کنید |…

قلعه چاندارلی | Çandarlı Castle

قلعه چاندارلی که از قلعه های تاریخی ازمیر ترکیه به حساب می آید در منطقه زیبای چاندارلی واقع شده است. این قلعه یکی از مناطق تفریحی ازمیر محسوب می شود. قلعه ای باشکوه که تاریخ ساخت آن مشخص نبوده اما در قرن چهاردهم توسط ایتالیایی های اهل جنوا (Genoese)، مرمت شد. همچنین در قرن پانزدهم به دستور وزیر اعظم چاندارلی حالیل پاشا (Grand Vizier Çandarlı Halil Pasha)، نیز بازسازی شده است.

 قلعه چاندارلی، بین سال های 2009 و 2014 دستخوش بازسازی بزرگ دیگری گردید. این قلعه دیدنی در سال 2013 از سوی یونسکو به فهرست موقت میراث جهانی افزوده شد.  اهمیت تاریخی این قلعه و همچنین نمای شگفت انگیز و بسیار با ارزش آن دلیل با اهمیت بودن این قلعه می باشد.

این قلعه زیبا و باشکوه با فاصله ای کمی از آب های درخشان اژه قرار دارد. ساحل، درست در جلوی این قلعه باشکوه می باشد به همین دلیل تابستان هم زمانی مناسب برای بازدید از این مکان زیبا است. شما می توانید با حضور در این منطقه ازمنظره بی نظیر و طبیعت بکر بهره ببرید. یک روز شاد دوست داشتنی همراه با خانواده و دوستان خود را رقم بزنید.

قلعه ایاسولوک | Ayasuluk Castle 

این قلعه به عنوان یکی از بزرگترین موزه های رو باز جهان شناخته می شود. همچنین، قلعه ایاسولوک به دلیل منظره خود که مشرف به سلجوک می باشد نیز مشهور است. این قعله باستانی اولین مکان اسکان ساکنین افسس، یکی از مشهور ترین شهر های باستان بوده است.

 سال ساخت این بنا دقیقا مشخص نیست اما دیوار های شهر که تا به امروز بجا مانده اند، متعلق به دوره های: بیزانس، آیدین گوللاری، و عثمانی، هستند. دیوار ها این قلعه از سنگ، آجر و گچ، ساخته شده  است.

خیابان های سنگی، سنگ فرش هایی با اندازه های مختلف و مسجدی در بالاترین نقطه که بر روی بقایای یک کلیسا ساخته شده، در قلعه ایاسولوک وجود دارد.

قلعه سیغاجیک | Sığacık Castle 

قلعه سیغاجیک در ساحل سفر حیصار قرار دارد. این قلعه زیبا در یکی از آرام ترین مناطق ازمیر می باشد که شهرت آن فراتراز مرز های ترکیه رفته است.

قلعه سیغاجیک به دستور سلطان سلیمان معظم (Sultan Süleyman the Magnificent)، در 1515-1521 ساخته شده است. قلعه سیغاجیک شامل یک قلعه داخلی و یک قلعه بیرونی است. در قلعه ای از سنگ های شهر باستانی تئوس (Teos)، در دیواره های آن بکار رفته، که در گذشته به عنوان پایگاه دریایی مورد استفاده قرار می گرفت.

در داخل این قلعه خانه ها، مساجد و مغازه های متعددی وجود دارند. فعالیت گردشگری جدی ای در قلعه سیغاجیک آغاز گردیده است.

قلعه های ازمیر

قلعه چشمه | Çeşme Castle

 قلعه چشمه در سال 1508 توسط سلطان بایزید دوم عثمانی (Ottoman Sultan Bayezid II)، و به منظور محافظت از چشمه ساخته شده و به عنوان یک شهر تجاریِ استراتژیک شناخته می شد. قلعه چشمه، قرن ها از این شهر محافظت کرده است.

این بنا یکی از مهمترین ارزش های تاریخی و فرهنگی چشمه به حساب می آید. زمانی که قلعه چشمه برای اولین بار ساخته شد، در حاشیه دریا قرار داشته ولی به مرور زمان و با پیشروی و گسترش ساحل، امروزه با فاصله از حاشیه دریا می باشد. قلعه چشمه با شش برج و سه سنگر که هنوز در آن موجود می باشند، پابرجاست.

در مقابل قلعه، مجسمه فرمانده بزرگ الجزایریِ ترکیه دریاسالار حسن پاشا | Admiral Hasan Paşa of Algeria با شیری در کنار وی، قرار دارد.

این قلعه باشکوه ، به عنوان موزه باستان شناسی چشمه مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین میان گردشگران بسیار محبوب می باشد. برخی اوقات جشنواره های بین المللی و مسابقات موسیقی در این قلعه تاریخی برگزار می شود.

قلعه کادیفه کاله | Kadifekale

کادیفه کاله یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ازمیر ترکیه به شمار می رود که چشم اندازی زیبا از ازمیر را در اختیار بیننده قرار می دهد. قلعه کادیفه کاله ازمیر (Kadifekale) یکی از قلعه های تاریخی در ترکیه است. این قلعه  جهت نگهبانی از شهر ازمیر و دریای اژه در بالای تپه ساخته شده است .

قلعه کادیفه کاله در قرن چهارم قبل از میلاد احداث شده و ارتفاع آن ۱۸۶ متر است. کادیفه کاله ی ازمیر یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی و گردشگری ترکیه است که تا امروز پا برجاست. این دژ مکان مناسبی برای لذت بردن از یک چشم ‌انداز عالی از خلیج ازمیر است. کادیفه کاله در ابتدا پاگوس نام داشته و در زمان آمازون ‌ها ساخته شده است . این مکان در دوره ‌های امپراطوری یونان، رم، بیزانس و عثمانی دستخوش تغییراتی گردیده است.

قلعه کادیفه که با نام ‌های کادیفه کاله و کادیف کاله نیز شناخته می‌ شود، در طی قرن های مختلف به تصرف بسیاری از سلسله ‌های حکومتی درآمد، اما هنوز هم می توان حکاکی های بازمانده از دوره بیزانس و روم باستان را در این قلعه مشاهده کرد.

قلعه کادیفه کاله ازمیر در زمان اسکندر کبیر توسط یکی از ژنرال‌ های او به نام لیسما کوس دوباره باز سازی گردید. این دژ به عنوان نگهبان دائمی شهر ازمیر و دریای اژه نامیده شده است. اما طی دوره های مختلف هم چون دوره های امپراطوری یونان، رم ، بیزانس و عثمانی شامل تغییرات بسیار چشم گیری شده است .

قلعه های ازمیر

قلعه کِچی | بُز در سلجوک | Keçi Castle

قلعه کِچی در قله کوه آلامان (Alaman)، و نزدیکی روستای بِلوی (Belevi)، در سلجوک واقع شده است. این قلعه حدود 300 متر ارتفاع دارد. قلعه کچی حدود 300 سال پیش از میلاد و در دوره هِلِنیستی (Hellenistic)، بنا گردیده است. قلعه کِچی در دوره های: روم، بیزانس، سلجوقی و عثمانی، به شکل گسترده ای از آن استفاد می شد.

این قلعه مسیر های تجاری منطقه را کنترل می کرده و از نظر نظامی در یک نقطه بشاری مهم قرار داشته است. زیرا کل دشت مندرس (Menderes Plain)، از آن قابل رویت بوده؛ از همین رو طی قرن ها، جنگ های بسیاری در این منطقه به وقوع پیوسته است.

طبق افسانه ها، یک فرمانده که سعی به فتح کردن قلعه داشت، در شبی مشعل هایی را به شاخ صدها بز بسته ، ازین رو ساکنین قلعه تصور کردند یک ارتش بزرگ به آنها حمله کرده و از ترس قلعه را ترک کردند. بدین ترتیب، قلعه کچی با این نقشه زیرکانه، بدون ریخته شدن خون، به تصرف آن فرمانده در آمد.