فاصله تا ازمیر

فاصله استانبول تا ازمیر

در سال های گذشته فاصله استانبول تا ازمیر حدودا ۵۶۰ کیلومتر بود. باید گفت که این سفر جاده ای بسیار خسته کننده و طولانی مدت بود.

قبلاً برای مسافرت از استانبول به شهر ازمیر باید ۵/۵ ساعت رانندگی می کردید. اما اکنون با افتتاح اتوبان جدید شما تقریباً ۳ الی ۴ ساعت از استانبول به ازمیر خواهید رسید.

ازمیر آب و هوای گرمی‌دارد و به عنوان شهری تابستانی شناخته شده و نسبت به استانبول، ارزان تر، آرام تر بوده و ترافیک روان تری دارد و به راحتی می‌توان با وسایل نقلیه عمومی‌در سطح شهر سفر کرد و از زیبایی های این شهر زیبا لذت برد. این دلایل باعث شده است که ازمیر یکی از شهر های معروف و پر گردشگهر ترکیه شناخته شود.

 

فاصله ی دیگر شهر های ترکیه با ازمیر

استانبول تا ازمیر      ۳۲۸ کیلومتر

آنکارا تا ازمیر           ۵۲۰ کیلومتر

آنتالیا تا ازمیر           ۳۵۵ کیلومتر

ماردین تا ازمیر         ۱۱۹۹ کیلومتر

قونیه تا ازمیر          ۴۷۱ کیلومتر

آدانا تا ازمیر            ۷۳۷ کیلومتر

دنیزلی تا ازمیر        ۱۸۵ کیلومتر

ارزروم تا ازمیر         ۱۲۲۹ کیلومتر

 

مرز های ایران با ترکیه

 کشور ترکیه و ایران سه مرز زمینی باهم دارند: مرز بازرگان، مرز رازی و مرز سرو.

مرز بازرگان بهترین مرز از لحاظ نظم و ترتیب است. نزدیک ترین فرودگاه به آن فرودگاه آگری (Agri) می باشد و برای سفر زمینی به شمال ترکیه مناسب تر است . در ۲۹۰ کیلومتری تبریز می باشد.

اداره نفوس مناطق مختلف استان ازمیر
حتما بخوانید

مرز رازی در فاصله یک ساعته از شهر وان است و مناسب برای سفر به جنوب و مرکز ترکیه مثل قونیه و پاموکال می باشد. مرز رازی در۷۰ کیلومتری شهر خوی که خط راه آهن ایران ترکیه از این نقطه میگذرد است.

مرز سرو مسیر کوهستانی و خطرناک تری دارد و اصولا پیشنهاد نمیشود . نزدیک ترین فرودگاه به آن در داخل ترکیه فرودگاه هاکاری (Hakkari) است . مرز سرو در ۶۰ کیلومتری ارومیه است.

 

سفر با کشتی از استانبول به ازمیر

اگر شما بخواهید با سفر به کشور ترکیه تمامی نقاط دیدنی این کشور را ببینید .حتماً برایتان سوال می شود که  اگر  بلیط تان را برای استانبول بخرید، چگونه میتوانید از استانبول به ازمیر سفر کنید و از زیبایی های توریستی بی نظیر هر دو شهر استفاده کنید؟

برای سفر از استانبول به ازمیر،راه های وجود دارد. راه هایی مانند راه های هوایی، دریایی و جاده ای. شما می‌توانید بسته به علاقه، شرایط و زمان خود، یکی از این مسیر‌ها را انتخاب کنید.

بهترین انتخاب، ترکیب سفر دریایی و زمینی است. با انتخاب این گزینه، مسیر ۱۰ ساعته، تنها ۵ ساعت طول خواهد کشید. در این سفر شما از استانبول تا مودانیا (Mudanya) را با کشتی و از آن جا تا ازمیر را با اتوبوس و یا اتومبیل شخصی سفر خواهید کرد.

شما می‌توانید ماشین شخصی خود را با کشتی حمل کرده و از آن جا با اتومبیل خود سفر را ادامه دهید.

حرکت این کشتی‌ها که به اتوبوس‌های دریایی شهرت دارند، از ساعت ۶ صبح آغاز شده و تا ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه شب ادامه می‌یابند. از استانبول تا بورسا (Bursa) تقریبا در هر ساعت ۱ سفر دریایی انجام می‌شود. بعد از سفر دریایی اقتصادی و راحت، می‌توانید از بورسا به ازمیر، از مسیر جاده ای سفر کنید.

سفر با کشتی از استانبول به ازمیر

فاصله استانبول تا ازمیر با اتوبوس

یکی از اطلاعاتی که در سفرهای خارجی مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت اطلاعاتی درباره شهرهای توریستی مهم و فاصله این شهرها با یکدیگر است.

شهرداری های ازمیر Izmir belediyesi
حتما بخوانید

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود. این شهر از لحاظ بزرگی و موقعیت جغرافیایی و همینطور شرایط آب و هوایی بسیار عالی بوده و گزینه ای بسیار عالی برای گردشگران محسوب می شود.

مسئله حمل و نقل یکی از دغدغه های مهاجران برای سفر به کشور مورد نظر است. کشور ترکیه از وسایل حمل و نقل خوبی برخوردار است.

ایستگاه اتوبوس یا اتوگار در شمال شرقی قرار دارد. این ایستگاه اتوبوس بزرگ و مجهز به کافی نت است. همچنین غذا و نوشیدنی به راحتی در این ایستگاه در دسترس است.

از ازمیر تا استانبول ۴۷۱ کیلومتر مسیر باید طی شود. مسیر میان استانبول و ازمیر با این اتوبوس ها 10 تا 9 ساعت طول می کشد. و از مسافرین با آب نوشیدنی غذای سبک پذیرایی می شود. کرایه اتوبوس برای هر نفر ۷۰ لیر  تا 50 لیر است.حدود ۹۹ اتوبوس در روز از استانبول به ازمیر حرکت می‌کنند.

 

فاصله تهران تا ازمیر

فاصله هوایی تهران تا ازمیر : 2:40 تا 3:00 ساعت می باشد.

ساعات پروازهای تهران به ازمیر و ازمیر به تهران در برخی ماه های سال ممکن است تغییر داشته باشد

فاصله تهران تا استانبول 2000 کیلومتر است (فاصله هوایی تهران تا استانبول: 2:35 تا 3:05) و از استانبول تا ازمیر  ۳۲۸ کلیومتر می باشد.

برای رفتن به مرکز شهر از فرودگاه ازمیر علاوه بر استفاده از تاکسی های موجود در فرودگاه میتوانید از اتوبوس های واحد اسهات و همچنین اتوبوس های شرکت خدمات هوایی هاواش استفاده نمایید، اگر مایل به استفاده از اتوبوس نیستید میتوانید از طریق خطوط ریلی ایزبان نیز به مرکز شهر بروید.

پاسپورت ترکیه
حتما بخوانید

پرواز به ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و یکی از شهر های توریستی این کشور میباشد.

فرودگاه بین المللی عدنان مندرس یا فرودگاه ازمیر در فاصله ی 18 کیلومتری مرکز شهر ازمیر واقع شده است. پرواز های مختلف به مقصد ازمیر در این فرودگاه به زمین می نشینند، طول مدت پرواز ازمیر بسته به میزان باد و شرایط جوی دیگر به طور میانگین نزدیک به سه ساعت است.

اکثر ایرلاین ها پرواز مستقیم ازمیر ندارند و یک توقف در فرودگاه های دیگر ترکیه از جمله، سبیها و یا آتا ترک دارند. شما میتوانید از ایرلاین های معتبر برای یافتن پرواز ارزان به ازمیر استفاده نمایید.

قیمت بلیط اتوبوس استانبول به ازمیر

بیشتر گردشگران که به ترکیه سفر می کنند دوست دارند شهر های بیشتری از ترکیه را بازدید نمیاید. شهر زیبایی ازمیر که در سال های اخیر به دلیل آب و هوا و ساحل زیبایش و دلایل دیگر یکی از شهر های بسیار معروف ترکیه به شمار میرود.

راه هایی زیادی برای سفر از استانبول تا ترکیه وجود دارد که یکی از این راه ها سفر با اوتوبوس می باشد.این مسیر به ۴۷۲ کیلومتر می باشد.

این مسیر با اتوبوس حدود ۸ تا ۱۰ ساعت به طول می‌انجامد. ارزان ترین بلیط اتوبوس حدود ۷۰ لیر است و حدود ۹۹ اتوبوس در روز از استانبول به ازمیر حرکت می‌کنند.

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , , , , , , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام خسته نباشید قویدل هستم خواستم بپرسم از تهران چطوری میتونم به ازمیر ترکیه برم

  پاسخ
 • درود بر شما و سایت خوبتون
  میخواستم بدونم از ایران به ازمیر پرواز مستقبم هست یا نه؟ و اگر هست از چه شهرهایی هست؟
  و دوم اینکه برای استانبول از چه شهرهایی پرواز مستقیم هست؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست