توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

عادی‌سازی و کاهش محدودیت‌های کرونایی در ترکیه

عادی‌سازی و کاهش محدودیت‌های کرونایی در ترکیه

 امروز وزارت کشور ترکیه با ابلاغ بخشنامه‌ ای به استانداری‌ های کشور اعلام کرد که تدابیر برای بازگشت مرحله‌ ای به شرایط عادی در راستای مبارزه با همه‌ گیری کرونا از ساعت 05:00 روز دوشنبه 17 می تا 05:00 روز سه شنبه اول ژوئن اجرایی می‌ شود.

طی دوره عادی سازی مرحله‌ ای در ترکیه منع رفت و آمد از ساعت 21 شب تا 5 بامداد طی روز های کاری هفته و از ساعت 21 روز جمعه تا 5 صبح دوشنبه در آخر هر هفته اعمال خواهد شد. همچنین سفر بین شهری در ساعاتی که منع رفت و آمد اعمال نمی‌شود آزاد خواهد بود.

همچنین در دوره عادی‌ سازی مرحله‌ای، برای شهروندان 65 سال به بالا که دوز اول واکسن کرونا را زده‌اند و همچنین افراد زیر 18 سال، محدودیت منع رفت و آمد وجود نخواهد داشت.

شهروندان 65 سال به بالا که واکسن نزده‌اند،‌ تنها در ساعات 10.00 تا 14.00 وسط هفته می‌توانند از خانه خارج شوند. در این دوره، شهروندان 65 سال به بالا و زیر 18 سال مجاز به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نخواهند بود.

طبق این بخشنامه، مراکز خرید در این کشور طی دوره عادی‌ سازی مرحله‌ای مبارزه با کرونا در ایام کاری هفته از ساعت 10 تا 20 باز خواهند بود. از سوی دیگر از 17 می تا اول ژوئن قهوه خانه‌ها، سالن‌های سینما، کافی نت‌ها، استخرهای شنا و سالن‌های ورزشی همچنان تعطیل خواهند بود.

طی دوره عادی سازی مرحله‌ای روند مبارزه با کرونا بازارهای محلی طی روزهای کاری هفته از ساعت 7 تا 19 به فعالیت خواهند پرداخت. در این دوره برگزاری مراسم عروسی مجاز اما مراسم‌ هایی نظیر نامزدی و حنابندان ممنوع خواهند بود.

همچنین در این دوره، رستوارنها و کافه‌ها بین ساعات 07.00 تا 20.00 و از 20.00 تا 24.00 تنها سفارشات تلفنی خواهند پذیرفت. مراکز فروش البسه، لوازم آشپزخانه و لوازم التحریر در روزهای کاری هفته از ساعت 7 تا 20 به فعالیت خواهند پرداخت. طی دوره عادی سازی مرحله‌ای مبارزه با کرونا در ترکیه مهد کودک‌ها از 17 می تا اول ژوئن باز خواهند بود.