توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

صرافی در ترکیه

صرافی در ترکیه

صرافی های استانبول

استانبول شهر توریستی و پایتخت فرهنگی ترکیه در غرب منطقه آسیا قرار گرفته دارد که سالانه حجم بسیار زیادی از مسافرین به این شهر  زیبا سفر می کنند .دغدغه بسیاری از مسافرین ایرانی که به ترکیه سفر می کنند موضوع خرید ارز است . و بیشتر این سوال مطرح می شود در سفر لیر داشته باشیم یا دلار ؟بهتر است دلار همراه خود داشته باشید. زمانی که به ترکیه رسیدید میتوانید آن را در صرافی های این کشور تبدیل به دلار نمایید.

 • سوال بعدی این است که معتبر ترین صرافی های ترکیه در کجا قرار دارد؟
 • صرافی معتبر ارز دیجیتال کدام است؟
 • قیمت حواله لیر در ترکیه چقدر است؟
 • نرخ حواله دلار در ترکیه؟
 • چگونه به لیر ارز دیجیتال بیت کوین و تتر بخریم؟
 • قیمت ارز در صرافی های ترکیه؟ ارز دیجیتال چیست؟

در این مقاله به این سوال های متداول شما پاسخ خواهیم داد.

دلار به لیر

روش های تبدیل دلار به لیر

در کشور ترکیه می توان صرافی ایرانی مجهز به کارتخوان در اکثر شهرها موجود است و باتوجه به اینکه ریال ایران در فروشگاه های ترکیه قابل مبادله نمیباشد شما باید پیش از سفر نسبت به تهیه ارز به شکل دلار و لیر اقدام کنید. در مغازه ها و صرافی های ایرانی موجود در شهرهای معروف ترکیه به راحتی می توانید از طریق کارت های بانکی عضو شتاب و یا انتقال اینترنتی وجه به صورت حساب به حساب در ایران اقدام به خرید ارز، و دلار یا لیر نمایید.

در سفر دلار بهتر از لیر میباشد و تمام صرافی های ترکیه به راحتی آن را چنج می کنند و تقریبا 62 درصد ذخایر ارزی دنیا دلار است و جدا از کشور ترکیه دلار در تمام دنیا کاربرد دارد.

اصلا برای تبدیل ارز خودتان عجله نداشته باشید،ابتدا به چند صرافی در شهر بروید و بعد از اینکه مزنه ای از قیمت ها دستتان آمد اقدام به فروش دلارهایتان بنمایید.

ضمنا شما می توانید به در دست داشتن پاسپورت به شعب زراعت بانک و ایش بانک برای تبدیل دلار به لیر مراجعه کنید.

واحد پول کشور ترکیه لیره است و آن را با واحد نشان میدهند TRY یا TL واحد یکای خرد ترکیه هم کروش است. هر صد کروش برابر با یک لیره می‌باشد.

در حال حاضر اسکناس‌ های استفاده شده در این کشور ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ بوده و سکه‌ های رایج در ترکیه نیز ۱ لیره‌ ای و ۱، ۵، ۱۰، ۲۵ و ۵۰ کروش هستند، که البته سکه یک کروشی در این کشور خیلی به ندرت استفاده می‌ شود.

نرخ دلار به لیر | تبدیل دلار به لیر

قیمت دلار و یورو با نرخ بانک مرکزی ترکیه

f:{true}

نرخ فروش ارز نسبت به لیر

Sell
USD
1
USD
32.2514
EUR
1
EUR
34.9240
f:{true}

نرخ خرید ارز نسبت به لیر

Buy
USD
1
USD
32.1227
EUR
1
EUR
34.7846

همچنین در استفاده از اسکناس ‌های لیر دقت داشته باشید. چرا که برای مثال اسکناس‌ های ۵ و ۵۰ لیره‌ ای بسیار شبیه به یکدیگر هستند.

با توجه به افت قیمتی که ارزهایی مانند لیر و ریال در برابر دلار دارند بهتر است که آن مبلغی که می خواهید همراه خودتان ببرید به صورت دلار باشد.

علاوه بر اینکه از افت قیمت لیر در امان خواهید ماند، از بالا رفتن قیمت دلار در مقصد نیز سود خواهید کرد. به همین دلیل توصیه می‌ شود، که در سفر به ترکیه همراه خود دلار به همراه داشته و در ترکیه کم کم و به مقدار نیاز خود آن را تبدیل به لیر ترکیه بنمایید و خرج نمایید. همکاران ما در مجموعه توران ازمیر در تمامی امور حواله لیر به ترکیه همراه شما خواهند بود.

روشهای انتقال ارز بین ایران و ترکیه

 1. واریز به تمام حسابهای بانکی ترکیه و ایران
 2. تحویل ارز در اداره تاپو در زمان خرید ملک
 3. حواله پول به حساب ترکیه بصورت حواله و EFT
 4. انجام حوالجات بانکی و وسترن یونیون از تمام نقاط دنیا (به جز معدود کشورهایی مانند ایران و …)
 5. چنج دلار در صرافی های معتبر ترکیه و بانک ها

خرید بیتکوین در ترکیه

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال پولی است که در اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از ارزها فقط به شکل دیجیتالی وجود دارند و در دنیای واقعی معادل فیزیکی ندارند مگر در معامله با صرافی های معتبر ارز دیجیتال . با این وجود، تمام ویژگی‌های پول فیزیکی را دارند.

ارز دیجیتال محدودیت سیاسی یا جغرافیایی ندارند و تراکنش‌ها می‌توانند از هر مکانی و در هر نقطه از جهان انجام شوند. ارزهای دیجیتال از تنوع زیادی برخوردار هستند. بیشتر آنها کارکرد و ویژگی‌های مشابهی دارند.

خرید بیت کوین به لیر

معروف‌ترین آنها بیت کوین است اما موارد و گزینه‌های مشهور دیگری هم در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارد که از آنها می‌توان به: ترون (Tron)، ریپل (Ripple)، اتریوم (Ethereum)، لایت کوین (Litecoin)، استلار (Stellar) و مونِرو (Monero) اشاره کرد.این ارزهای دیجیتالی، مشهورتر از گزینه‌های دیگر بازار هستند و به نوعی رهبران بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌روند

از دید افراد بسیاری بیت کوین اولین ارز دیجیتال حقیقی یا رمز ارزی است که آیده آن از سال سال ۲۰۰۸ در وایت‌پیپر بیت کوین منتشر و اولین سکه‌های آن در سال ۲۰۰۹ استخراج شد؛ هرچند پیش از بیت کوین نیز تلاش‌های زیادی برای ساخت یک ارز دیجیتال صورت گرفته بود.ایده شکل‌گیری ارزهای دیجیتال از دو مشکل بزرگ «اعتماد به شخص ثالث» و «دوبار خرج کردن» ریشه می‌گیرد.

قیمت بیت کوین به لیر

بیت کوین به عنوان اولین پول الکترونیکی عرضه شد که توانسته بود مسئله اعتماد و دوبار خرج کردن را حل کند. دیگر نیاز نبود افراد برای انتقال و نگهداری پول به شخص، سازمان، گروه و یا بانکی اعتماد کنند.مسئله اعتماد نیز نه تنها در انتقالات پولی، بلکه در بسیاری از امور دیگر برای انسان‌ها به یک دردسر بزرگ تبدیل شده بود.

برای همین سیستم عاری از اعتمادی که بیت کوین ارائه داده بود، در سایر فعالیت‌های انسانی نیز به کار گرفته شد.رفته رفته ارزهای دیجیتال برای حل دغدغه‌های متفاوتی به وجود آمدند.

به عنوان مثال اتریوم خود را بستری برای توسعه برنامه‌های مختلف و اجرای قراردادهای هوشمند معرفی کرد و ریپل با نگاه خوشبینانه‌ نسبت به بانک‌ها، بر روی تجدید ساختار ارتباطات بین بانکی و ارائه سیستم پرداختی پرسرعت و کم‌هزینه متمرکز شد.

امروزه توکن‌های بسیاری بر روی بستر ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، ایاس و ترون ساخته شده‌اند که از قدرت بلاک چین‌های اصلی برای اجرای تراکنش‌هایشان بهره می‌گیرند.

قیمت ارز های دیجیتال

قیمت بیت کوین | قیمت تتر

خرید بیت کوین در ترکیه

بیت کوین (bitcoin) نوعی ارز دیجیتال است که می‌توانید با آن خرید کنید، سفارش‌ آنلاین انجام دهید، به هر کسی که دوست دارید در هر نقطه از جهان پول بفرستید یا حتی آن را به عنوان نوعی سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید.به طور خلاصه هدف پیدایش بیت کوین انتقال و یا ذخیره امن پول است.

از همین جهت آن را می‌توان یک سیستم پرداخت و بانکداری دیجیتال امن دانست. بیت کوین در واقع کنترل واقعی پول را به دست خود افراد برگردانده و با کلمه عبور ویژه‌ای که کلید خصوصی نام دارد، تنها مالکین این کلیدها قادر به خرج کردن و انتقال بیت کوین‌ها خواهند بود.

علاقه به خرید بیت کوین در ترکیه، به عنوان اولین و معروف ترین رمز ارز در دنیا باعث شده تا بسیاری از سرمایه گذاران برای تبادل و نقل انتقالات مالی خود در این کشور ترکیه و به خصوص شهر استانبول از این ارز دیجیتال استفاده کنند. ترکیه یکی از کشور هایی است که بالاترین پذیرش ارز دیجیتال را توسط مردمش دارد.

دلایلی وجود دارد که این مسئله را قابل درک کرده مثل : در کشور ترکیه سیستم بانکی قویی وجود ندارد و پول ترکیه به دام مشکلات ارزی و تورم قابل توجهی افتاده است.

همچنین، آسان بودن تبادل پول دیجیتال در سطح جهانی هم باعث شده تا حدود 18 درصد از مردم این کشور اقدام به سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال به خصوص خرید و فروش بیت کوین کنند. که این مقدار 9 درصد از میانگین کشور های اروپایی بیشتر است.

بانک مرکزی ترکیه و خزانه ی ترکیه گروهی را جمع آوری کرده است تا بتواند در آینده ای نزدیک بیت کوین را به عنوان یک ارز به رسمیت بشناسد. تحولات قانونی بیت کوین در ترکیه نشان می دهد که این ارز در آینده ای نه چندان دور این تغییرات تاثیر به سزایی در وضعیت اقتصادی بیت کوین در ترکیه خواهد داشت.

امروزه خرید و فروش بیت کوین در برخی از کشور ها محدود است و ظرفیت خرید و فروش آن وجود ندارد، اما در کشوری همچون ترکیه مخصوصا شهر استانبول به دلیل تردد بالای توریست و محوریت آن بین دو قاره اروپا و آسیا تمایل تاجرین برای تبادلات ارزهای دیجیتال بیشتر از حواله های بانکی است.

از سوی دیگر این کشور قصد دارد در آینده ای نه چندان دور بیت کوین را به عنوان یک ارز به رسمیت بشناسد و همین موضوع باعث خواهد شد تا وضعیت اقتصادی بیت کوین در ترکیه کاملا تغییر کند و بهبود یابد.

شما می توانید معاملات ارز دیجیتال خود اعم از خرید و فروش بیت کوین را در صرافی آنلاین توران ازمیر در بستری امن انجام دهید.

خرید ارزی در فروشگاه های بزرگ و مارک های معتبر ترکیه

برخی فروشگاه های مارک های معتبر و بزرگ، دلار یا یورو برای پرداخت قبول می کنند.

دقت کنید خرید با دلار یا یورو را فقط از فروشگاه های زنجیره ای معتبر و بزرگ انجام دهید.

برای خرید از آنها نیاز به خرید ارز در ترکیه ندارید. اما برای پرداختی های خود در سایر فروشگاه ها، رستوران ها و حمل و نقل شهری مانند تاکسی و اتوبوس بهتر است از لیره ترک استفاده کنید.

به یاد داشته باشید واحد پول کشور ترکیه، لیره است و فروشگاه ها یا رانندگان تاکسی از شما نباید دلار درخواست کنند.

در صورتی که از شما درخواست دریافت دلار یا ارزهای دیگر داشتند، هشیار باشید و از ارائه اسکناس درشت به آنها خودداری کنید.

در صورتی که اطمینان کافی به فروشگاه یا نرخ تبدیل آنها ندارید، بهتر است از صرافی هایی که در اغلب مراکز خرید یا خیابان های بزرگ حضور دارند، استفاده نمایید.

چه زمان های لیر بیشتر برایتان کاربرد دارد؟

چه زمان های لیر بیشتر برایتان کاربرد دارد؟

با توجه به این که دلار ارز بسیار مناسبی است برای این که با خودتان ببرید به کشور ترکیه اما گاهی اوقات است که لیره ترکیه بیشتر به دردتان می خورد.

در برخی از ایام سال به طور کلی بهتر است که شما با خودتان لیر ببرید، این ایام مربوط میشه به ایام تعطیل کشور ترکیه مثل اعیاد فطر و اعیاد قربان در این ایام صرافی ها هستند و فعال هستند ولی نرخ های تبدیل غیر واقعی و غیر منصفانه است پس اگر در ایام تعطیل کشور ترکیه قصد سفر و گردش در کشور ترکیه را دارید بهتر است که همراه خودتان لیر بیارید تا به دردسر نیوفتید.

با توجه به این موارد پس زمانی که خواستید در ایام تعطیل به این کشور سفر کنید توجه داشته باشید که ۱۰۰ الی ۲۰۰ لیره همراه خودتان داشته باشید. حتی اگر در خارج از ایام تعطیل به ترکیه رفتید ولی پروازتون در روزهای شنبه و یکشنبه که در ترکیه تعطلات آخر هفته می شود سعی کنید که مقداری لیره برای این دو روز ببرید چرا در روزهای تعطیل مقدار لیره همراه خودتان ببرید، چرا که صرافی ها قیمت درستی در روزهای تعطیل نمی دهند.

چند نکته مهم درباره تبدیل ارز ترکیه

اگر در سفر به ترکیه تصمیمتان بر این شد که با خودتان دلار ببرید، همانطور که گفتیم نیازی نیست که نگران تبدیل دلار در این کشور باشید، اما حتما توجه داشته باشید که همه دلارتان را یکجا خرد نکنید. بلکه هر روز به میزان لازم لیره بخرید و ترجیحا آخر روز اینکار را بکنید تا بیشترین سود را از افت قیمت لیر در مقابل دلار برده باشید.

به قیمت هایی که بر روی تابلوهای صرافی نشان می دهند آن چنان توجه نکنید و با فروشنده بر سر فروختن بالای دلارتان چانه بزنید. هرگز بیرون از صرافی اقدام به فروش دلارتان نکنید.
هرگز بفکر پولشویی در ترکیه نباشید .

خرید و فروش ارز در صرافی ها بشدت کنترل و رصد می شود و بهتر است در صرافی دلار خود را تبدیل به لیر کنید چون معمولا هتل های ترکیه این کار را با ریت بالاتری انجام میدهند که برای شما به صرفه نیست.
هنگام رزرو هتل در آنکارا به سراغ هتل هایی بروید که گزینه تبدیل ارز را برای مهمانانشان فراهم می کنند.

نکته مهمی امنیتی دیگری که وجود دارد این است که تمام دلارهای خودتان را در معرض دید دیگران حتی صرافی ها قرار ندهید. به طور معمول سعی کنید که دلارهای خودتان را در چند جیب تقسیم کنید و همه را یکجا نگه ندارید.

اگر با خودرو شخصی مسافرت می کنید حداکثر بردن ۵۰ لیره کافیست.در ادامه ما به ترتیب به صرافی هایی که در این محله های معروف قرار دارند می پردزایم.

معتبرترین صرافی های استانبول و ازمیر در کجا هستند؟

همانند بسیاری از شهر های دنیا بهترین صرافی ها در مناطق شلوغ و پر رفت و آمد شهر قراردارد. در شهر بزرگ استانبول نیز صرافی ها در محله های معروف نظیر مانند: سلطان احمد، بازار بزرگ، میدان تقسیم، خیابان استقلال و .. در صرافی های استانبول که دارای عبارت Doviz هستند تعویض کنید. یکی از مناطقی که در آن بسیار زیاد صرافی به چشم می خورد میدان تکسیم در منطقه غرب استانبول می باشد.

این منطقه روزهای بسیار شلوغی دارد چرا که پر از رستوران و هتل می باشد و مسافران زیادی را به سمت خود می کشد .منطقه تقسیم از مناطق معروف غرب استانبول است و روزهای آن بسیار شلوغ و پر رفت و آمد هستند. هتل‌ها و رستوران‌های زیادی در این منطقه وجود دارند و صرافی‌های زیادی هم در انتهای جاده استقلال و نزدیک میدان تقسیم قرار دارند.

همچنین در شهر ازمیر نیز همانند استانبول صرافی ها در شلوغ ترین مناطق شهر قرار دارند و شما می توانید در کارشیاکا  و کوناک به راحتی تعدد صرافی های فیزیکی و همچنین صرافی های ارز دیجیتال را جستجو نمایید.

در کشور ترکیه در ادارات پست نیز خدمات تبدیل به ارز دلار ،یورو،پوند انجام می شود. اگر چک مسافرتی نیز داشته باشید با کارمزد 9 درصد میتوانید آن را به ارز دیگری تبدیل کنید.این نرخ کارمزد برای چک مسافرتی با دیگر صرافی‌های سطح شهر برابر است.

یکی دیگر از گزنیه های شما برای تبدیل پولتان به لیر این است که از دستگاه خود پرداز استفاده نمایید این سریع ترین نوع تبادل ارز کاغذی است.حتی بهترین روش تعویض پول است.البته این روش برای مسافرانی می باشد که دارای کارت اعتباری خارجی هستند و به عبارت دیگر بانک های در کشورشان بین المللی هستند.

معتبرترین صرافی های استانبول و ازمیر در کجا هستند؟

نکته : ممکن است قیمت لیر و دلار  و یورو که در مطلب درج شده است نسبت به روز تغییر کند.


برای دریافت مشاوره با مشاوران خبره ما در تماس باشید

مشاوران مجموعه توران ازمیر همواره همراه شما هستند تا در انتخاب بهترین تصمیم ها همراه شما باشند.

4 نظر

 1. مریم

  در می گوید:  

  سلام‌۶۳۰۰ لیر واسه دوستم میخوام بفدستم از ایران هزینه تبدیلش چقدر میشه

 2. مدیریت وب سایت

  در می گوید:  

  درود
  لطفا از طریق همین سایت با بخش صرافی مجموعه در ارتباط باشید

 3. مجید

  در می گوید:  

  سلام من درازمیر هستم چجوری میتون دلار یا لیر بخرم

دیدگاه ها غیرفعال می باشد.