توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

صادرات 70 میلیون شاخه گل از ترکیه

 رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرگنندگان گل و گیاهان زینتی ترکیه ضمن ابراز خرسندی از افزایش سفارش ‌ها به مناسبت فرارسیدن چهاردهم فوریه ، روز ولنتاین،  اظهار داشت: امسال میزان صادرات گل نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

ترکیه به مناست این روز 70 میلیون شاخه گل به 22 کشور جهان صادر کرده است. صادرات این حجم گل به کشور‌ های مختلف درآمدی به ارزش 7 میلیون دلار داشته . این درحالی است که سال گذشته 60 میلیون شاخه گل به ارزش 6 میلیون دلار صادر شده بود. این مقدار افزایش یک رکورد است.

بیشترین صادرات گل ترکیه به کشور هلند انجام می ‌شود. حتی این کشور قسمتی از گل‌ هایی که از ترکیه وارد می‌کند را به کشورهای دیگر صادر می‌کند. پس از هلند، انگلستان، رومانی، اوکراین و دیگر کشور های عمدتا اروپایی از ترکیه گل وارد می‌کنند.

وی افزود: بیش از 100 نوع گل در ترکیه پرورش و تولید می ‌شود و در آستانه چهاردهم فوریه روز ولنتاین گل میخک بیشترین فروش را دارد. مشتریان ما در ولنتاین و روز جهانی زن افزایش می ‌یابد و از روز 25 ژانویه تاکنون مشغول تهیه سفارشات‌ آنها بودیم. علی‌رغم همه ‌گیری کرونا صادرات گل امسال افزایش چشم‌گیر داشته ‌است.