توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

صادرات جواهرات از ترکیه در ماه ژانویه

صادرات جواهرات از ترکیه در ماه ژانویه

براساس آمار شورای صادرکنندگان ترکیه، صادرات جواهرات ساخت کشور به خارج طی ماه ژانویه 2021 با رشد 13.4 درصدی نسبت به ژانویه سال گذشته به 330 میلیون و 861 هزار دلار رسید.

همچنین در ماه ژانویه سال جاری صادرات ترکیه نسبت به ژانویه 2020 با رشد 2.5 درصدی روبرو شد و ارزش کل صادرات به 15 میلیارد و 48 میلیون دلار رسید. بدین ترتیب بیشترین میزان صادرات طی ماه ژانویه در تاریخ جمهوری ترکیه رقم خورد.صادرات بخش جواهرات با رشد 13.4 درصدی بیشترین میزان رشد بین کالاهای مختلف صادراتی ترکیه در ماه ژانویه را به خود اختصاص داده است.

مصطفی کامار، رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان جواهرات ترکیه با بیان اینکه بخش طلا و جواهرات کشور طلاهای خام ارسال شده از خارج را به صورت مصنوعات ساخته شده و به مشتریان تحویل می‌دهد، گفت: صادرات شمش طلا بیشترین نقش را در افزایش میزان صادرات کشور در سال 2020 داشته است.

کامار با اشاره به اینکه با شیوع کرونا بخش طلا و جواهرات با مشکلات زیادی مواجه شد، از برگزاری نمایشگاه مجازی طلا و جواهرات ترکیه طی ماه فوریه خبر داد. در ماه ژانویه سالجاری کشور های آفریقایی بیشترین نقش را در افزایش صادرات طلا و جواهرات ترکیه داشته ‌اند. با این‌ حال صادرات این بخش به کشورهای اروپایی طی این مدت با کاهش روبرو بوده است.