توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

صادرات اتوبوس‌ های برقی و خودران ترکیه به آمریکا و رومانی | اخبار ترکیه

صادرات اتوبوس‌ های برقی و خودران ترکیه به آمریکا و رومانی

صادرات اتوبوس‌ های برقی و خودران ترکیه به آمریکا و رومانی

مدیر عامل شرکت کارسان ترکیه ، سازنده اتوبوس‌ های برقی و بدون راننده آتاک گفت: نخستین بخش از تولید انبوه این اتوبوس ‌ها  که صدرصد با برق کار می ‌کنند به رومانی و آمریکا صادر خواهند شد.

تاکنون دو سفارش دریافت کردیم. روند تولید نخستین سفارش رو به اتمام است و مرحله ساخت دومین سفارش نیز در خط تولید آغاز شده است. از نخستین محصول ما در رومانی به عنوان یک شاتل استفاده خواهد شد. سپس در ماه مه یا ژوئن نیز سفارش دوم را به آمریکا تحویل خواهیم داد. در حال حاضر با اپراتور های دیگر نیز در حال رایزنی هستیم. امروز ترکیه دارای اتوبوس ‌های برقی مرحله 4 ساخت ملی است. رئیس جمهورمان بسیار هیجان زده شدند. تولید این اتوبوس ‌ها توسط مهندسان ترکیه ‌ای در کشور را مایه افتخاری بزرگ دانستند.

اوکان باش در رابطه با روند تولید اتوبوس ‌های آتاک گفت: ما از سه سال گذشته تمامی سرمایه‌ گذاری‌ های لازم برای تولید محصولات را با توجه به فناوری ‌های آینده انجام دادیم. موقع طراحی اتوبوس ‌های برقی آن ‌ها را با توجه به گسترش فناوری خودرو های خودران در آینده، بدین شکل تولید کردیم. حدود دو سال است که در بازار خودرو های برقی هستیم.

وی در  در مورد استفاده برای نخستین بار از این خودرو ها در این مناطق گفت: نمی‌گویم برای نخستین بار در جهان چرا که در چین احتمالا برخی محصولات مشابه وجود داشته باشد، از جزئیات آن‌ ها باخبر نیستم. در این زمینه محتاطانه حرکت می‌کنیم. گاها در مورد برخی محصولات گفته  می‌ شود برای نخستین بار در جهان، شاید آن طور نباشد. اما این واضح است اتوبوس ‌های آتاک یک نمونه پیشرو هستند.