سرمایه گذاری در حوضه فناوری های مالی در ترکیه

سرمایه گذاری در حوزه فناوری های مالی در ترکیه

خدمات توران ازمیر

مدت زمانی است که عبارت «فناوری‌های مالی» در رویدادهای مختلف پرداخت، در جهان و ترکیه شنیده می شود. عبارتی که ترجمه‌شده واژه FinTech است. فین تک یا (فناوری های مالی) است، علم نسبتا جدیدی که با ارائه کردن راهکارهای نوین در حوزه مالی و پرداخت آنلاین، قدم های مثبتی برای آسان تر شدن و امن تر کردن خدمات مختلف این حوزه ارائه می دهد.

با جستجویی ساده در دنیای وب با حجم انبوهی از استارتاپ‌های متنوعی مواجه می‌شویم که در فضای فناوری مالی دنیا در حال رشد هستند. این شرکت‌ها توسط فناوری‌های نوین و با پیاده‌سازی استراتژی‌هایی چون دست گذاشتن روی بازارهای دنج و متحول نمودن ابعاد مختلف صنعت مالی از نقل‌وانتقال پول گرفته تا سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات هستند.

استفاده از اینترنت و همراه بانک، دستگاه های خودپرداز و …، همگی بخشی از کاربردهای فین تک محسوب می شوند.گرچه زمان بسیار طولانی از استفاده گسترده فناوری مالی میگذرد. اما در سال های اخیر اهمیت فناوری های مالی بیشتر از گذشته شده است . از این جهت با توجه به گسترش تاثیرات این موضوع در بیشتر کشور هایی مثل ترکیه میتوان گفت عوامل های بسیاری در این امر تاثیر گذار بوده است مانند:

  • تغییر خواسته های مشتری
  • تحوالات فناوری
  • اثرات کلان اقتصادی

 مهم ترین عوامل محبوبیت فناوری های مالی شده اند.به همین دلیل در کشور ترکیه شاهد افزایش میزان سرمایه گذاری های در حوزه فین تک هستیم .با بهره مندی از حمایت ها و زیر ساخت های قوی بانکی و نیز سرمایه گذاری های جدید این سرمایه گذاری روزه به روز با سرعت بیشتری در حال افزایش است.

تعطیلات رسمی ترکیه Turkey Holidays
حتما بخوانید

جولین اسکان، مدیرعامل شرکت Accenture، ناظر آزمایشگاه نوآوری‌های فناوری‌های مالی در لندن دراین‌باره می‌گوید: (سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که بر فناوری‌های مالی صورت گرفته است نشان‌دهنده انقلاب دیجیتال و پیشرفت آن در حوزه سرویس‌های مالی است. این موضوع برای بانک‌ها فرصت‌ها و تهدیدهایی را ایجاد می‌کند. فناوری‌های مالی رقبای جدید را توانمندتر می‌کند و استارتاپ‌ها می‌توانند به بخش‌های مختلف کسب‌وکارهای بانکی نیز وارد شوند.

از سوی دیگر، به بانک‌ها کمک می‌کند محصولات و خدمات بانکی آسان‌تر و بهتری به مشتریان خود ارائه کنند.) وی در ادامه اضافه کرد : (هم‌چنین این موضوع به افزایش همکاری میان بانک‌های سنتی و استارتاپ‌های مبتکر و هم‌چنین کسب‌وکارهای فنّاوری می‌انجامد. درنتیجه مدل‌های کسب‌وکار جدید و جریان‌های درآمدزایی جدیدی نیز ایجاد خواهد شد.)

سرمایه گذاری در حوزه فناوری های مالی در ترکیه

فناوری های مالی در ترکیه

در مجموع میتوان گفت Fintech ترکیبی از امور مالی و فناوری برای ارائه خدمات بهتر و سریع و آسان تر می باشد از نگاه دیگر با کمک فناوری خدمات مالی میتواند رضایت بیشتر کاربران را کسب و دسترسی آنها بواسطه چنین روش های جدیدی، به خدمات مالی امکان پذیرتر کند. اکنون مشتریان خدمات مالی انتظار دارند چنین خدماتی سریع تر و بیشتر متناسب با شرایط آنها که از هرجایی به راحتی در دسترس است، دریافت کنند.

در همین جهت، در کشور ترکیه نیز مثل سایر نقاط جهان، کلیه مطالعات در حوزه فین تک به منظور رقابت و تحقق این انتظارات، هر روز درحال افزایش است بطوریکه در سال ۲۰۱۶ همراه با رشد بالای اقتصادی، شاهد این رشد در سرمایه گذاری های Fintech نیز بوده است.

کشور ترکیه با داشتن جمعیت جوان، منبع کارآفرینی پویا ،بخش مالی قوی و خلاق ، موقعیت جغرافیایی خود دارای پتانسیل سرمایه گذاری بالایی در حوزه فین تک است.

وزیر گردشگری ایران:از تجربیات فعالان گردشگری ترکیه‌ای استفاده می‌کنیم
حتما بخوانید

در کنار تمام این امتیازات، برخی از شرکت های مستقل بر این باورند که اقدامات انجام یافته در کشور ترکیه طی سال های اخیر، آن را به کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری های فین تک تبدیل کرده و در کنار جلب بیشتر توجه سرمایه گذاران، تبدیل به یک اکوسیستم با برندهای جهانی خواهد شد.

استفاده روزافزون از سیستم های پرداخت کارت در کلیه زمینه ها و استفاده مستمر از فناوری های تلفن همراه توسط مشتریان، فرصت های مهمی را برای نوآوری های Fintech فراهم می کند. این وضعیت دلالت بر این دارد که ترکیه در سرمایه گذاری های فین تک دارای جایگاه مهمی خواهد شد.

سرمایه گذاری های انجام شده در سطح جهان طی سال ۲۰۱۹ در حوزه فین تک، معادل رقمی برابر با ۱۳۷.۵ میلیارد دلار بود که به رکورد جدیدی دست یافته است. تعداد ۹۴ سرمایه گذاری انجام یافته در حوزه Fintech در سال ۲۰۱۹ در ترکیه، با رشد ۶۶ درصدی، شاهد سرمایه گذاری ۱۰۲ میلیون دلاری بود که بیانگر افزایش سرمایه گذاری های فین تک و تداوم این روند در ترکیه می باشد.

سرمایه گذاری در حوزه فناوری های مالی در ترکیه

مزایای سرمایه گذاری در حوزه Fintech در ترکیه

علیرغم رشد و توسعه سریع، حوزه فناوری مالی در ترکیه نسبتا جدید بوده و نرخ رشد کلی اقتصاد در آن بالا نیست. بنابراین، این یک واقعیت است که بخش Fintech هنوز خیلی گسترده نیست؛ با این وجود، در کشورهایی که این حوزه هنوز در آنها کاملا توسعه نیافته، قابلیت رشد بسیار زیادی وجود دارد. در کنار اقتصاد درحال توسعه، فرصت های رشد و نوآوری در سرمایه گذاری های Fintech نیز افزایش می یابد.

خرید ملک در ازمیر
حتما بخوانید

هرچند ترکیه با توجه به عملکرد شاخص کل، دارای رتبه نخست در سطح جهان نیست، اما از نظر رشد و نوآوری در سرمایه گذاری های Fintech به همان میزان جلوتر از سایرین می باشد. از سوی دیگر،| وجود یک بخش مالی قدرتمند در ترکیه، در ایجاد ساختاری پویا با سرعت رشد بالا در زمینه سرمایه گذاری های Fintech، بسیار موثر می باشد. در سال های اخیر نیروی کار جوان و پویای ترکیه و به ویژه نیروی انسانی ماهر در بخش های: فناوری، مالی و بانکی، نقش مهمی در رشد سریع سرمایه گذاری های Fintech ایفا می کند.

حوزه های Fintech برای جذب سرمایه در ترکیه

معمولا در ترکیه: پرداخت ها، بانکداری موبایل، مدیریت دارایی، بازار سرمایه و واحد های پولی دیجیتالی، از جمله بخش های جذب سرمایه می باشند. همچنین، در حوزه هایی مانند: کارت های اعتباری، برنامه های کیف پول، ردیابی پرداخت، پرداخت آفلاین، انتقال پول، مدیریت بودجه، دریافتی ها، مدیریت POS، حسابداری، VPOS، صندوق پول و نرم افزارهای بانکی، شاهد نوآوری های پویایی در حوزه فین تک می باشیم.

بر این اساس، پیش بینی می شود در آینده با اقدامات مبتکرانه فنی به ویژه در حوزه امنیت سایبری، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرده و فناوری بلاک چِین (Blockchain)، که بخش های زیادی از حوزه خدمات مالی را در بر می گیرد، از جمله حوزه هایی است رو به رشد در آینده باشند.

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , , , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست