توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

رکورد جدیدصادرات بخش مبلمان ترکیه

بر اساس داده‌های انجمن صادرکنندگان مبلمان، کاغذ و محصولات جنگلی استانبول، صادرات مبلمان ترکیه در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 14 درصدی به رکورد تاریخی دست یافت.

صادرات بخش مبلمان که در ژانویه امسال به 325.5 میلیون دلار رسید، در سال گذشته نیز 4.3 میلیارد دلار صادرات انجام داد.

در بازه زمانی مذکور بیشترین صادرات این صنعت به کشورهای قطر٬ آلمان٬ آمریکا٬ انگلستان٬ عراق و لیبی انجام شد.

در این دوره، این بخش بیشتر تخت و گهواره برای کودکان، مبلمان راحتی، مبلمان چوبی و فلزی غذاخوری و مبلمان با قابلیت تبدیل شدن به تخت را صادر کرد.

همچنین کل صادرات بخش مبلمان، کاغذ و محصولات جنگلی ترکیه طی سال گذشته به حدود 7 میلیارد دلار و در ماه ژانویه امسال نیز با رشد 23 درصدی به 558,1 میلیون دلار رسیده است.

احمد گولچ، رئیس اتحادیه صادرکنندگان مبلمان، کاغذ و محصولات جنگلی استانبول در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد:‌ سال جدید را با رکورد تاریخی آغاز کردیم. نمایشگاهی را که بزرگترین نمایشگاه مبلمان در اروپا محسوب می‌شد در ماه ژانویه برگزار کردیم.

گولچ با بیان اینکه به عنوان تولیدکنندگان مبلمان ترکیه میزبان شرکت‌های واردکننده از 80 کشور و بیش از 120 هزار بازدید کننده از 138 کشور در این نمایشگاه بودند٬ تصریح کرد: بین تولید کنندگان مبلمان و واردکنندگان صدها سند همکاری در این نمایشگاه به امضا رسید.

وی تاکید کرد: روابط تجاری بالغ به 3 میلیارد دلاری را پایه‌گذاری کردیم. براساس داده‌های صادراتی در ماه ژانویه و با رونق سرمایه گذاری‌های مداوم تولیدکنندگان مبلمان ترکیه٬ شاهد رکوردهای جدیدی در پایان سال خواهیم شد.