توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

راهنمای خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه

در مطالب گذشته اطلاعاتی راجع به اقامت ترکیه و اجاره ملک در آن دادیم.

اکنون با مروری بر آنها قصد داریم راهنمای خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه  را شرح دهیم.

پیشنهاد می کنم این مطلب را از دست ندهید تا از این مزایا با خبر شوید.

با ما همراه باشید و همچنین قیمت روز خانه در کشور ترکیه را اینجا ببینید.

 

راهنمای خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه

فهرست

  • چرا در ازمیر خانه بخریم؟

  • آپارتمان سازی در ازمیر

  • قیمت خرید آپارتمان در ازمیر

 

چرا در ازمیر خانه بخریم؟

ازمیر یکی از مهم ترین شهر های ترکیه است. ازمیر به علت تاریخ غنی و به دلیل اینکه در کانون فرهنگی ترکیه واقع شده است اهمیت بالایی دارد. پس از آنکارا و استانبول ازمیر سومین شهر پر جمعیت ترکیه است. این امر موجب گردیده تا اشتغال ، حمل و نقل و شهرسازی در این شهر رو به رشد باشد.

از طرفی ازمیر به علت دارا بودن سواحل مدیترانه ای همواره با استقبال گردشگران مواجه بوده است.گردشگری در ازمیر موجب رونق هتل ها و رستوران ها گردیده است. در این بین صنعت گردشگری برای جذب گردشگران بیشتر وارد رقابت با یکدیگر شده اند. ازین رو هر کدام به فکر ارایه خدمات برتر و جذب مشتریان بیشتر هستند. ازمیر در مقایسه با آنکارا که پایتخت ترکیه است جاذبه های گردشگری بیشتری دارد.

در ازمیر شما می توانید ملیت های متفاوت تری را نسبت به آنکارا ببینید. هم چنین تعداد افرادی که در ازمیر به زبان انگلیسی تسلط دارند 67 درصد نسبت به میانگین کل ترکیه بالاتر است. به همین دلیل در ازمیر گردشگران به راحتی مشکلات خود را رفع می کنند. در مقایسه با کلان شهر شلوغ استانبول نیز مزایایی را داراست.

استانبول به علت جمعیت بالایی که دارد مرکز آلودگی هوای ترکیه است. در مقابل ازمیر پاک ترین شهر ترکیه لقب یافته است. به همین دلیل خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه گزینه خوبی است. میزان جرم و جنایت در ازمیر بسیار پایین و تفکر اعتقادی میان مسلمانان و مسیحیان تقریبا برابرست. اما استانبول پر ترافیک ترین شهر ترکیه است و تقریبا به طور متوسط روزانه 1 ساعت رانندگان در ترافیک هستند.

تمام این ها باعث شده تا ازمیر سالانه بیش از 2 میلیون گردشگر را به خود جذب کند. هم چنین پس از استانبول دومین شهر محبوب برای سرمایه گذاری گردیده است.

 

آپارتمان سازی در ازمیر

مواردی که ذکر گردید عوامل محبوبیت شهر ازمیر ترکیه هستند. این عوامل موجب رشد سرمایه گذاری در بخش های مختلف گشته است. یکی از بخش هایی که تحت تاثیر قرار گرفته است آپارتمان سازی در ازمیر است.

برای جمعیت رو به رشد ازمیر مسکن  در اولویت است. به همین جهت رشد آپارتمان سازی از سال 2010 در شهر ازمیر ترکیه 42 درصد افزایش یافته است. برخی از مسوولین اعلام کرده اند که نیاز به مسکن در شهر ازمیر ترکیه تا سال 2025 صعودی خواهد بود. این امر مورد جذب سرمایه گذاران و مسکن سازان گردیده است.

بخشی ازین مسکن سازی برای گردشگرانی است که قصد اجاره مسکن و اقامت نسبتا طولانی تری را دارند است. بخشی ازین مسکن سازی برای خود شهروندان کشور ترکیه است. از این رو خرید اپارتمان در ازمیر ترکیه افزایش یافته است. در مناطق پر اهمیت ازمیر مانند کوناک و آلسانجاک هتلداری اهمیت به سزایی دارد. تنها در مناطق مرکزی ازمیر بالای 300 هتل وجود دارد.

به علت رونق اقتصادی ترکیه بخش ساخت و ساز بالاترین نرخ جذب نیروی کار را در ترکیه دارد. پروژه هایی از قبیل اتوبان استانبول به ازمیر و قطار سریع السیر انکارا به ازمیر تاثیر به سزایی در رشد پروژه های ساختمانی داشته است. صادرات ترکیه در یکسال اخیر بالغ بر 161 میلیارد دلار بوده است. در این بین سهم ازمیر از تولید ناخالص داخلی ترکیه حدود 8 درصد بوده است.

از طرفی به موجب قانون اقامت در ترکیه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار و دریافت شهروندی ترکیه نیاز به ساختمان سازی افزایش یافته است. در حال حاضر خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه در مقایسه با روش ثبت شرکت راحت تر و به صرفه تر می باشد و از استقبال بیشتری برخوردار است.

 

قیمت خرید آپارتمان در ازمیر

قیمت خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه به عوامل متعددی از جمله محله ای که قصد خرید آپارتمان را دارید بستگی دارد. همچنین دور بودن از مرکز شهر و همچنین متراژ ملک و امکانات داخلی ساختمان موثر است. در مقاله راهنمای خرید آپارتمان در ازمیر ترکیه به تفکیک به شرایط فوق و قیمت هرکدام اشاره خواهیم کرد. فرض کنید یک آپارتمان تکخواب معمولی در نقطه دور از مرکز شهر ۱۸۰.۰۰۰ لیر است.

این در مقایسه با یک آپارتمان تکخواب معمولی که در نزدیک مرکز شهر که ۲۵۰.۰۰۰ لیر بوده , گران تر است. همچنین در نظر بگیرید که همان آپارتمان اگر 15 سال ساخت باشد ۱۵۰.۰۰۰ لیر است اما اگر 1 سال ساخت باشد ۱۰۰.۰۰۰ لیر گران تر و در حدود قیمت ۲۵۰.۰۰۰ لیر می باشد. برای خرید اپارتمان در ازمیر هرچه امکانات بیشتری اضافه شود قیمت مسلما بالاتر خواهد رفت.

اگر قصد خرید اپارتمان در ازمیر با امکانات سونا و استخر و باشگاه را دارید برای یک ساختمان تک خواب شهرکی جای خوب ازمیر حدود قیمت ۳۵۰.۰۰۰ لیر حساب کنید. البته که قیمت تک خواب آپارتمان نوساز در ازمیر بسته به موقعیت جغرافیایی از ۲۰۰.۰۰۰ لیر پیدا می شود. هم چنین اپارتمان های نوساز دو خواب و سه خواب در ازمیر حدود قیمتی معادل ۴۰۰.۰۰۰ لیر به بالا را خواهند داشت.

 

جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و ساختمان های ازمیر و دریافت مشاوره رایگان با تیم تخصصی مشاوران توران ازمیر در ارتباط باشید.