راهنمای اجاره خانه در ازمیر ترکیه 

این روزها تب و تاب مهاجرت از ایران به بیشترین شتاب طی چند سال اخیر سعود کرده و پر واضح است که این امر به دلیل مشکلات اقتصادی ایران و نبودن حس امنیت خانوادگی و رفاه انسانی است. در این بین بعضی کشور ها از این زمان بحرانی به عنوان فرصتی برای کسب منافع ملی استفاده می کنند. از جمله این کشورها ترکیه است که به عنوان یک یار قدیمی جمهوری اسلامی حتی در اوج تحریمها همیشه یک روزنه امیدی برای مردم و تجار ایرانی باز گذاشته است.

مردم ایران به چند دلیل همیشه ترکیه را به عنوام بهترین مقصد گردشگری در نظر داشته اند از جمله:

 • عدم نیاز به دریافت ویزا برای ورود به ترکیه
 • همچنین نزدیکی زبان ترکی آذری به استانبولی
 • فاصله نزدیک و زمان کم پرواز
 • قیمت مناسب پوشاک و خوراک
 • برخورد گرم مردم بومی با گردشگران
 • شرایط راحت اخذاقامت
 • امکان بازگشایی حساب بین المللی
 • امکان ثبت شرکت با فعالیت بین المللی و بسیاری مسایل دیگر

همین امر باعث شده در این موقعیت ترکیه به عنوان راحت ترین کشور برای مهاجرت و دریافت اقامت بین ایرانیان به شمار آید. در این بین اخذ اقامت با اجاره خانه ارزان ترین راه دریافت اقامت (توریستي) ترکیه است. در این مقاله سعی داریم تا راهنمای اجاره خانه در ازمیر ترکیه برای شما باشیم.

برای اجاره خانه در ازمیر ترکیه چندین عامل حائز اهمیت است (راهنمای اجاره خانه در ازمیر) :

 1. مهمترین عامل پیش بینی هزینه ماهیانه مد نظر شماست.
 2. سلیقه شما در انتخاب متراژ و دکور منزل عامل مهم دیگریست.
 3. محله مورد انتخاب شما – البته بهتر است بدانید در ازمیر چیزی به عنوان بالا شهر یا پایین شهر وجود ندارد و در بهترین مناطق نیز کوچه های قدیمی وجود دارد که شاید برای ما ایرانیان زیاد جالب نباشد پس نزدیکی به محل کار و امکانات مورد نیاز مهمترین عوامل هستند.
 4. نیاز و انتظار شما از محل اجاره -واقعیت تغییر دیدگاه زندگی بعد از مهاجرت برای ما ایرانیان با سبک زندگی و عادتهای عمدتا غلط باید پذیرفته شود.
 5. امکان درخواست کل اجاره سالینانه به صورت یکجا از ایرانیان – دلیل این امر نداشتن کردیت کارت ایرانیان است.
خرید ملک در ازمیر ترکیه
حتما بخوانید

زمانی که برای اجاره خانه در ازمیر به املاک و یا سایت های املاک مراجعه می کنید این احتمال را دور از واقعیت ندانید که ممکن است بعد از دیدن منزل و اینکه شما خانه را پسندیدید صاحب خانه به ایرانی ها اجاره ندهد ولی اگر آن خانه برایتان اهمیت داشت با مشاور املاکتان این پیشنهاد را که اجاره را به صورت یکجا پیش پرداخت می کنید مطرح نمایید.

دلیل مخالفت صاحب خانه های ترک برای اجاره ندادن به هموطنان ایرانی :

 • یکی از مهمترین این دلایل نداشتن کردیت کارت یا کارت اعتباری ایرانیان است که نمی توانیم ضمانت پرداخت وجه ماهیانه اجاره را به صاحب خانه بدهیم!!

برای این مسئله صاحبین املاک یک راه حل دیگر هم پیشنهاد می دهند آن هم کفالت یک شهروند ترک برای مستاجر !

یعنی اگر شما دوست یا آشنایی داشته باشید که وطن داش ترکیه باشد و حاضر باشد ضمانت شما را انجام بدهد این مشکل مرتفع می شود.

 • عدم اطمینان از پایبندی به مفاد قرارداد اجاره !

در مواردی پیش آمده که شخص خارجی (یابانجی) قرارداد اجاره نوشته و هزینه یک ماه پیش اجاره و دپوزیت و کمیسیون را پرداخت کرده و برای انجام کارهای مهاجرت به کشور خودش بازگشته و دیگر هیچ خبری از او نشده و صاحب خانه بعد از چند ماه اجاره نگرفتن مجبور است به دادگاه رفته و با مامور درب خانه خود را بارکند. مشکل اینجاست صاحبخانه ملک ترک نمی داند چه کند !! به شخص دیگری اجاره بدهد! مستاجر بر می گردد! خسارت از کی بگیرد!!!

پس منطقی است که به سختی اجاره بدهند, مخصوصا در مورد ساختمانهای نوساز که مورد توجه ما ایرانیان است.

دفترخانه های کشیک در ترکیه
حتما بخوانید

توجه کنید:

بسیاری از ایرانیان احساس زرنگی کرده و چون از دوستانشان شنیده اند که اگر مستقیما از مالک اجاره کنید نیاری به دادن کمیسیون نیست به دنبال این کار می روند .! که هم زمانشان به هدر می رود و هم اینکه چون به قوانین ترکیه آگاهی کامل ندارند ممکن است قرار دادی را امضا کنند که به ضررشان باشد و دیگر کسی نیست که به او اعتراض کنند!!

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست