توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

رئیس جمهور ترکیه: برای حصول نتایج مطلوب در مذاکرات اوکراین و روسیه در استانبول تلاش می‌کنیم

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مراسم افطار برای سفرای خارجی در آنکارا در رابطه با تلاش‌های ترکیه برای ایجاد آتش بس و صلح پایدار بین اوکراین و روسیه گفت: برای حصول نتایج قابل اطمینان در مذاکرات اوکراین و روسیه استانبول برای طرف‌ها و جامعه بین‌المللی به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.

اردوغان گفت: طرفین پیشرفت ملموسی داشتند، اما تصاویر ضبط شده در بوچا و ایرپین و همچنین هدف قرار گرفتن غیرنظامیان در کراماتورسک بر تلاش‌های ما سایه افکند.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: از صمیم قلب معتقدم که از طریق گفت‌وگو براساس حفظ تمامیت ارضی و استقلال اوکراین می‌توانی یک راه‌حل مسالمت‌آمیز پیدا شود.

اردوغان ادامه داد: نخست برقراری آتش‌بس و سپس ایجاد صلح پایدار در بین دو کشور همسایه (روسیه و اوکراین)، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود.

رئيس جمهور ترکیه در زمینه روند عادی سازی روابط با ارمنستان گفت: این روند را صمیمانه ادامه می‌دهیم. برای ممانعت از تنش جدید در منطقه بالکان و همچنین حفظ ثبات تلاش می‌کنیم.

اردوغان اتفاقات اخیر در فلسطین و مسجدالاقصی را تاسف بار دانست و تصریح کرد: امیدوارم در روند بعدی باز هم شاهد چنین اتفاقات نشویم.

رئیس جمهور ترکیه در زمینه کمک‌های بهداشتی و پزشکی ترکیه در دوره شیوع کرونا به کشورهای جهان گفت:در دوسال اخیر به 160 کشور و 12 نهاد بین‌المللی لوازم پزشکی و تاکنون به 19 کشور 6.3 میلیون دز واکسن اهدا کردیم.

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی