درخواست مجدد ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا

درخواست مجدد ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا

خدمات توران ازمیر

درخواست مجدد ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا

درخواست رسمی ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا در ۱۴ آوریل ۱۹۸۷ ارائه شد و ترکیه از ۱۲ دسامبر ۱۹۹۹ به طور رسمی به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه شناخته شده و مذاکرات برای عضویت ترکیه از ۳ اکتبر سال ۲۰۰۵ آغاز شد.

رئیس جمهور ترکیه،به مناسبت هفتادمین سالگرد تصویب اعلامیه شومان که ایده اتحادیه اروپا را زنده کرد. در پیامی  گفت : امروز، ما بار دیگر فاجعه ای ویرانگر روبرو هستیم. دشمن مشترک ما ویروسی است که هیچ  مرزی را نمیشناسد، نه تنها سلامتی ما بلکه رفاهمان، نظم اجتماعی و روابط بشر دوستانه ما را تهدید میکند. این دشمن نامرئی کوچک، بار دیگر ما را به یاد معنای “متحد” بودن، قوی بودن در وحدت، که اخیراً ما آماده هستیم تا با سیاست های پوپولیستی و منافع ملی کوتاه مدت آن را قربانی کنیم و نیز با خطر فراموشی آن روبرو هستیم، انداخت. من کاملاً معتقدم که وقتی تبعیض و زبان نفرت کنار گذاشته شود، وقتی منافع مشترک اروپا برای بازی های کوچک سیاسی یا منافع ملی قربانی نشود، اروپایمان فراگیر و عادلانه خواهد بود، روزهای بهتری در انتظار ما خواهد بود. ما کار سختی را برای تمرکز بر روی مبارزه با بیماری همه گیر، بهبود اقتصادی در دوره پس از همه گیری و تحولات منطقهای که بر قاره ما تأثیر میگذارد و تلاش برای مبارزه با مهاجرت نامنظم و ​​مبارزه با تروریسم در پیش داریم.

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد که پذیرش عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در تقویت زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی این اتحادیه نقش موثری خواهد داشت و اتحادیه اروپا را به بازیگری مهم در عرصه جهانی بدل خواهد کرد.

اردوغان با اشاره به درخواست کشورهای اروپایی از آنکارا برای کمک‌ رسانی در زمان شیوع ویروس کرونا گفت: که نظام بهداشتی ترکیه به عنوان الگویی برای بسیاری از کشورهای عضو در اتحادیه اروپا به حساب می‌آید و مشارکت ترکیه برای مقابله با کرونا در کنار اروپا، این اتحادیه را قدرتمندتر خواهد کرد.

عوارض خروج از کشور در سال ۹۹
حتما بخوانید

با وجود اینکه مذاکرات رسمی عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۵ میلادی آغاز شده است، هنوز موانعی عمده بر سر راه عضویت این کشور در این اتحادیه وجود دارد که از آن جمله می‌توان به اختلاف ارضی و سیاسی با بخش یونانی نشین قبرس و اختلاف سیاسی با یونان که هر دو اعضای کامل اتحادیه اروپا هستند، اشاره کرد.

جمعیت ترکیه  حدود ۸۰ میلیونی است و اسلامی بودن این کشور نیز از جمله مواردی است که مانع پذیرش آسان ترکیه در اتحادیه اروپا شده است.

 

توران ازمیر

turanizmir

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست