دانشگاه های ترکیه

تعداد دانشجویان بین المللی که تحصیل در ترکیه را انتخاب می کنند هر ساله افزایش قابل توجهی دارد. این نشان دهنده این است که کشور ترکیه به عنوان یک مقصد آموزشی عالی در بین دانشجویان بین المللی شناخته شده است. از دلایل و انگیزه های تحصیل در ترکیه برای دانشجویان می توان به تحصیل با هزینه ای نسبتا ارزان همراه با کیفیت آموزشی بالا اشاره کرد. در کشور ترکیه نزدیک به 200 دانشگاه وجود دارد که بیشتر آن توسط دولت ترکیه اداره می شود. به دلیل پایبند بودن دانشگاه های ترکیه به توافقنامه بولونبا، برنامه تحصیلی آن ها با سایر دانشگاه های اروپا یکسان است. در سال های اخیر ، دانشگاه های ترکیه موفق به کسب اعتبار علمی بالایی در بین دانشگاه های جهان شده اند. به طوری که مدارک علمی این دانشگاه ها در سراسر کشور های دنیا معتبر می باشد.

در ادامه شما را با تعدادی از دانشگاه های ترکیه آشنا می کنیم …

دانشگاه اژه | Ege University

دانشگاه اگه | Ege University

دانشگاه دولتی اگه یا اژه در سال 1955 با تاسیس دو دانشکده ی پزشکی و کشاورزی در شهر ازمیر کار خود را آغاز کرد . این دانشگاه اولین دانشگاه دولتی ازمیر و چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه است . دانشگاه اژه یکی از بهنرین دانشگاه های تحقیقاتی کشور ترکیه است. اژه در سال 1982، با 17 دانشکده، 9 مدرسه ی دبیرستان و راهنمایی و 8 موسسه یکی از بزرگترین دانشگاه های ترکیه بود.  اما در همان سال بخشی از دانشگاه به یک دانشگاه جدید تبدیل شد . اژه در حال حاضر شامل 15 دانشکده، 6 مدرسه ی دبیرستان و راهنمایی، 10 مدرسه ی فنی و حرفه ای ( دوره تحصیلی 2 ساله )، 9 موسسه و 36 مرکز تحقیقاتی است.

دانشکده های دانشگاه اژه : دانشکده ادبیات ، دانشکده جامعه شناسی ، دانشکده اقتصاد و علوم اداری ، دانشکده علوم ، دانشکده مهندسی ، دانشکده کشاورزی ، دانشکده هنر ، طراحی و معماری ، دانشکده علوم ورزشی ، علوم بهداشتی ، دانشکده دندان پزشکی ، دانشکده داروسازی ، دانشکده پزشکی ، دانشکده پرستاری ، دانشکده تربیت معلم ، دانشکده شیلات .

رشته های دانشگاه اژه : زبان های خارجی، فلسفه، جغرافیا، پزشکی، فیزیک، ریاضی، اقتصاد، مدیریت، تاریخ، روانشناسی، عمران، معمار، شیلات، محیط زیست، کشاورزی و…

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 10 10 311 232 90 +

آدرس : Ege Üniversitesi Rektörlüğü Gençlik Caddesi No:12 35040 Bornova-İZMİR

دانشگاه بوغازایچی | Bogazici University

دانشگاه بوغازایچی | Bogazici University

این دانشگاه در سال 1863 به نام کالج رابرت ( Robert College ) به عنوان اولین دانشگاه آمریکایی در ترکیه تاسیس شد. بوغازایچی در شهر استانبول ترکیه و در نزدیکی تنگه بسفر و قلعه تاریخی روملی حصار قرار دارد . این دانشگاه  یکی از دانشگاه های با سابقه طولانی کشور ترکیه به حساب می آید. همچنین این دانشگاه یکی از 10 دانشگاه برتر ترکیه نیز می باشد . در حال حاضر دانشگاه بوغازایچی بر اساس QS  در رتبه ۵۷۱ جهانی قرار دارد.

زبان آموزشی دانشگاه بوغازایچی انگلیسی بوده و از پیوندی قوی با نظام آموزشی آمریکا برخوردار است. این دانشگاه دانشجویان خود را به بسیاری از دانشگاه های اروپا ، امریکا ، استرالیا و خاورمیانه انتقال می دهد تا دانشجویان فرصتی برای یک ترم تحصیل را در خارج از کشور داشته باشند. کتابخانه دانشگاه بوغازایچی در حال حاضر دارای 161 تا 481 مقاله است. این مقالات به زبان انگلیسی و ترکی نوشته شده اند.

دانشکده های  دانشگاه بوغازایچی : دانشکده‌‌های ادبیات، علوم پایه، اقتصاد ، فنی و مهندسی …

رشته های تحصیلی دانشگاه بوغازایچی : علوم اجتماعی، هنر ، علوم مهندسی …

آدرس سایت  دانشگاه 

تلفن : 00 54 359 212 90 +

آدرس : Boğaziçi Üniversitesi 34342 Bebek /İstanbul Türkiye

دانشگاه بیلکنت | Bilkent University

دانشگاه بیلکنت | Bilkent University

این دانشگاه در سال 1984 در آنکارا تاسیس شده و نام آن در زبان ترکی به معنی شهر یادگیری و علم می باشد. دانشگاه بیلکنت اولین موسسه غیر انتفاعی خصوصی ترکیه می باشد. همچنین این دانشگاه گسترده ترین کتابخانه ای دانشگاهی کشور ترکیه را دارد و یکی از مراکز پیشرفته در زمینه پژوهش به شمار می آید . زبان آموزشی بیلکنت انگلیسی می باشد.

این دانشگاه توانسته است رتبه ۴۵۶را در بین دانشگاه های جهان کسب نماید. مساحت دانشگاه بیلکنت 2000 هکتار است که از 7 دانشکده تشکیل گردیده است.

دانشکده های دانشگاه بیلکنت : هنرهای زیبا ، مدیریت ، اقتصاد ، موسیقی ، مهندسی ، ادبیات و علوم انسانی ، علوم پایه و حقوق

رشته‌های دانشگاه بیلکنت : حسابداری ، مدیریت ، روانشناسی ، روابط بین‌الملل ، حقوق ، موسیقی و فیزیک

آدرس سایت دانشگاه 

بنیانگذار: İhsan Doğramacı

تلفن : 00 40 290 312 90 +

آدرس : ترکیه ,Üniversiteler, 06800 Çankaya/Ankar

دانشگاه سابانجی | Sabancı University

دانشگاه سابانجی | Sabancı University

دانشگاه سابانجی در استانبول قرار دارد . این دانشگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه سابانجی در رتبه‌ بندی جهانی QS  این دانشگاه در رتبه ۵۰۱ قرار دارد. دانشگاه سابانجی در پاییز سال 1999 شروع به کار کرد. در حال حاضر حدود 4000 دانشجو دارد. حدودا 42% از دانشجویان سابانجی بورس تحصیلی دریافت می کنند. جالب است بدانید که دانشگاه سابانجی از جوان ترین دانشگاه های کشور ترکیه محسوب می شود. زبان آموزشی این دانشگاه انگلیسی می باشد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

جريمه اضافه ماندن در تركيه
حتما بخوانید

دانشکده های دانشکاه سابانجی : دانشکده‌‌ی هنر، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، دانشکده‌‌ی مدیریت و مدرسه‌‌ی زبان …

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 00 90 483 216 90 +

آدرس : Orta, Sabancı Ünv. No:27, 34956 Tuzla/İstanbul, ترکیه

دانشگاه فنی مهندسی خاورمیانه | Middle East Technical University

دانشگاه فنی مهندسی خاورمیانه | Middle East Technical University

دانشگاه خاورمیانه در آنکارا پایتخت کشور ترکیه قرار دارد و در سال 1965 تاسیس شده است. زبان آموزشی این دانشگاه زبان انگلیسی می باشد. دانشگاه خاورمیانه رتبه 471 را در جهان بخود اختصاص دارد. این دانشگاه در رشته‌ های علوم طبیعی و اجتماعی تخصص دارد. تنها 1.5% از حدود 1.5میلیون درخواست ، پذیرفته می شوند زیرا تقاضای ثبت نام در این دانشگاه بالا است. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است . دانشگاه فنی مهندسی خاورمیانه دارای 5 دانشکده ، 40 رشته‌ی کارشناسی ، 5 مرکز تحصیلات تکمیلی ، 97 رشته‌ی کارشناسی ارشد ، 60 رشته‌ برای ادامه‌ ی تحصیل در مقطع دکترا  می باشد.

رشته هایی که به زبان ترکی استانبولی تدریس می‌شوند : رشته‌ی زبان ترکی استانبولی و تاریخ انقلاب ترکیه

آدرس سایت دانشگاه 

آدرس : ترکیه ,Üniversiteler, Dumlupinar Bulvari 1/6-133, 06800 Çankaya/Ankara

دانشگاه آک دنیز | Akdeniz University

دانشگاه آک دنیز در سال 1982 در شهر آنتالیا تاسیس شده است . این دانشگاه دارای  19 دانشکده ، 7 موسسه ، 1 هنرستان ، 3  مدرسه و 11 مدرسه فنی حرفه ای می باشد . زبان آموزشی این دانشگاه ترکی اتست و بیش از 10 هزار دانشجو دارد. دانشگاه آک دنیز یکی از مراکز تحقیقاتی و علمی شهر آنتالیا نیز می باشد. آک دنیز در سال 2018 موفق یه  کسب رتبه 801 تا 1000 میان دانشگاه های برتر جهان ، کسب رتبه 201 تا 250 دانشگاه های تازه تاسیس جهانی و همچنین جزء 50 ، دانشگاه برتر ترکیه قرار گرفته است.

دانشکده های دانشگاه آک دنیز : دانشکده آموزش ، دانشکده ارتباطات ، دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده شیلات ، دانشکده الهیات ، دانشکده دندانپزشکی  ، دانشکده گردشگری ، دانشکده پرستاری ، دانشکده علوم بهداشتی ، دانشکده کشاورزی ،  دانشکده علوم ورزشی ، دانشکده مدیریت بازرگانی ، دانشکده معماری ، دانشکده پزشکی ، دانشکده علوم  ، دانشکده حقوق ، دانشکده اقتصاد و علوم اداری ، دانشکده مهندسی  …

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 00 44 227 242 90 + 

آدرس : Pınarbaşı, Akdeniz Ünv., 07070 Konyaaltı/Antalya, ترکیه

دانشگاه کوچ | Koc University

این دانشگاه در سال 1993 تاسیس شد . دانشگاه کوچ در شهر استانبول به نام موسس خود که وهبی کوچ بود نامگذاری شده است . این دانشگاه دارای رتبه  ۴۴۸ جهانی می­ باشد، البته این دانشگاه یکی از دانشگاه های پزشکی ترکیه است که بصورت خصوصی فعالیت می ­نماید. زبان آموزشی دانشگاه کوچ انگلیسی است و 4% دروس در این دانشگاه به زبان ترکی تدریس می شود. یکی از مزیت های دانشگاه کوچ این است که این دانشگاه به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی می دهد. تقریبا 14 درصد ار دانشجویان دانشگاه از بورسیه تحصیلی استفاده می کنند. دانشجویان به ازای استفاده از این بورسیه باید در بیمارستان آمریکا خدمت کنند. دانشگاه کوچ یکی از برترین موسسات آموزش عالی ترکیه و برترین ‌های جهان به شمار می‌ آید. برای وارد شدن به این دانشگاه رقابت سختی میان دانشجویان وجود دارد.

برنامه در دوره های تحصیلی : دوره کارشناسی : 22 برنامه | دوره ارشد : 32 برنامه | دوره دکترا  : 18 برنامه

رشته های تحصیلی دانشگاه کوچ : رشته‌های اقتصاد، مدیریت، پرستاری و حقوق

دانشکده های دانشگاه کوچ : دانشکده‌های علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، اقتصاد، مهندسی و مدرسه‌ی عالی بهداشت …

آدرس سایت دانشگاه 

آدرس:  Rumelifeneri, Sarıyer Rumeli Feneri Yolu, 34450 Sarıyer/İstanbul, ترکیه

دانشگاه حاجت تپه | Hacettepe University

دانشگاه حاجت تپه در سال 1967 در شهر آنکارا تاسیس شد . حاجت تپه در رتبه‌‌ی ۸۰۰-۷۵۱ جهان قرار گرفته است. دانشکده علم پزشکی دانشگاه حاجت تپه بسیار معروف بوده و در میان دانشگاه های ترکیه بهترین دانشگاه پزشکی است. این دانشگاه ۵ مرکز آموزشی دارد. حاجت تپه دارای 14 دانشکده و موسسه، 2 دانشکده کاربردی ، 5 دانشکده فنی و حرفه‌ای ، یک هنرستان و 104 مرکز تحقیق و مطالعات می باشد. حاجت ‌تپه دارای دو پردیس اصلی می باشد که یکی از آن‌ ها در شهر قدیم آنکارا و دیگری در محدوده بی ‌تپه واقع شده است مرکز پزشکی در پردیس شهر قدیم قرار دارد و پردیس‌ های دیگر در بسولر، پولاتلی و سینکان واقع شده‌اند.

دانشگده های دانشگاه حاجت تپه : دانشکده ارتباطات ، دانشکده دندانپزشکی ، دانشکده اقتصاد و علوم دارایی ، دانشکده علوم آموزشی ، دانشکده مهندسی ، دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده علوم بهداشتی ، دانشکده حقوق ، دانشکده ادبیات ، دانشکده پزشکی ، دانشکده پرستاری ، دانشکده داروسازی ، دانشکده فیزیوتراپی و توانبخشی ، دانشکده علوم ، دانشکده علوم ورزشی …

 آدرس سایت دانشگاه 

بنیانگذار : İhsan Doğramacı

تلفن : 60 68 297 312 90 +
آدرس : Üniversiteler, Hacettepe Beytepe Kampüsü, 06800 Çankaya/Ankara, ترکیه

دانشگاه آنکارا | Ankara University

دانشگاه آنکارا در سال 1946 تکمیل و تاسیس شده و با رشته حقوق آغاز به کار کرده است. این دانشگاه یکی از 10 دانشگاه برتر در میان دانشگاه های ترکیه است. دانشگاه آنکارا رتبه‌ بندی جهانی جایگاه ۱۰۰۰-۸۰۱ را دارد. این  دانشگاه 12 مدرسه عالی ، 7 کالج ، 1 دانشکده هنر های زیبا ، 3 مدرسه فنی حرفه ای و 14 دانشکده دارد. زبان آموزشی این دانشگاه ترکی است. یکی از چیزهایی که باعث معروف شدن دانشگاه آنکارا است ، کتابخانه ای بزرگ این دانشگاه می باشد. همینطور میلیون ها کتاب نیز به صورت اینترنتی در اختیاز دانشجو قرار داده می شود.

معرفی شهر استانبول
حتما بخوانید

 دانشکده های دانشگاه آنکارا : دانشکده پزشکی ، دانشکده دندانپزشکی ، دانشکده داروسازی ، دانشکده آموزش بهداشت ، دانشکده دامپزشکی ، دانشکده علوم سیاسی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم ، دانشکده مهندسی ، دانشکده ارتباطات ، دانشکده علوم تربیتی ، دانشکده زبان،تاریخ و جغرافیا  ، دانشکده الهیات ، دانشکده کشاورزی ، دانشکده علوم ورزشی ، دانشکده علوم کاربردی ، دانشکده هنرهای زیبا…

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 4445946 90+

آدرس: Emniyet, Dögol Cd. 6A, 06560 Yenimahalle/Ankara, ترکیه

دانشگاه آنادولو | Anadolu Üniversitesi

دانشگاه آنادولو یکی از دانشگاه های پیشرو در شهر اسکی شهیر ، در 230 کیلومتری استانبول قرار دار . دانشگاه آنادولو دارای 14 دانشکده ، 7 مدرسه و 28 مرکز تحقیقاتی است . زبان آموزشی در این دانشگاه ترکی ، انگلیسی و آلمانی است. دانشگاه آنادولو سعی دارد با فراهم کردن انواع امکانات علمی ، آموزشی ، فرهنگی و رفاهی ، خلاقیت و استعداد دانشجویان را شکوفا کند .  آنادولو در میان بهترین دانشگاه ‌های جهان رتبه ی 801 را کسب کرده است.

از خدمات رفاهی این دانشگاه میتوان به مواردی چون : غذا‌های ارزان و بهداشتی ، خوابگاه‌ های دولتی یا خوابگاه ‌ها و آپارتمان ‌های خصوصی ، رستوران و غذاخوری ‌های مجزا ، سالن ‌های ورزشی ، زمین‌های فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ،  تنیس ، استخر های سر پوشیده و رو باز ، سالن سینما و تاتر ،  فستیوال بهاره ، کنسرت ‌های موسیقی ، کنگره ‌ها و سمینار های مختلف و .. اشاره کرد .

دانشکده های دانشگاه آنادولو : دانشکده تربیت بدنی ، دانشکده داروسازی ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده تربیت دبیر ، دانشکده علوم ، دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده حقوق ، دانشکده اقتصاد و علوم اداری ، دانشکده علوم اقتصاد ، دانشکده مدریت بازرگانی ، دانشکده علوم ارتباطات ، دانشکده مهندسی ، دانشکده معماری و طراحی ، دانشکده هوا و فضا …

آدرس سایت دانشگاه 

آدرس : Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusü, 26470 Tepebaşı/ESKİŞEHİR

دانشگاه قاضی | Gazi Üniversitesi

 این دانشگاه دولتی ابتدا در سال ۱۹۲۶ توسط آتاتورک در قالب موسسه‌ تربیت معلم قاضی ساخته شد. دانشگاه قاضی جز 10 دانشگاه برتر ترکیه است . این دانشگاه در رتبه‌ بندی جهانی ، در ردیف ۱۰۰۰-۸۰۱ قرار دارد. دانشگاه قاضی دارای 20 دانشکده ، 3 کالج، 1 هنرستان موسیقی ترک ، 55 مرکز تحقیقاتی ، 7 انستیتو و 6 مرکز فنی و حرفه‌ای است. در سال ۱۹۸۲، آکادمی مهندسی و کشاورزی بلو ، آکادمی اقتصاد و بازرگانی ، کالج فنی ، کالج فنی دختران و آکادمی مهندسی و کشاورزی آنکارا با هم ترکیب شدند و تبدیل به یک دانشگاه معتبر با نام قاضی شدند.

دانشکده های دانشگاه قاضی : دانشکده هنر ، دانشکده هنر و طراحی ، دانشکده معماری ، دانشکده اقتصاد و علوم اداری ، دانشکده ارتباطات ، دانشکده مهندسی ، دانشکده علوم بهداشتی ، دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی ، دانشکده داروسازی ، دانشکده علوم ، دانشکده تکنولوژی ، دانشکده آموزش تجارت و گردشگری  ، دانشکده گردشگری ، دانشکده فنی و حرفه ای ، دانشکده آموزش صنعتی ، دانشکده  علوم و هنر پلاتیلی  ،  دانشکده تربیت دبیر

تلفن : 40 68 212 312 90 +

آدرس : Emniyet mah, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, Bandırma Cd No:6/1, 06560 Yenimahalle/Ankara, ترکیه

دانشگاه استانبول | Istanbul University

دانشگاه استانبول یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد و در لیست 10 دانشگاه برتر ترکیه است . از نظر رتبه در ردیف ۱۰۰۰-۸۰۱ است . دانشگاه استانبول از 17 دانشکده و 5 پردیس تشکیل شده است. این دانشگاه هرساله بیش از 80 دانشجو ی کارشناسی ارشد و 60 هزار دانشجوی کارشناسی را پذیرش می کند. زبان آموزشی این دانشگاه در بیشتر رشته ها به زبان ترکی استانبولی می باشد. دانشگاه استانبول تاکنون موفق به کسب جایزه نوبل توسط اورهان پامول در رشته ادبیات و پروفسور عزیز سانچار در رشته شیمی شده است . دانشگاه استانبول مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و این دانشگاه از نظر ارزشیابی تحصیلی وزارت علوم، در رتبه الف قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه استانبول : دانشکده پزشکی استانبول ، دانشکده دندان پزشکی ، دانشکده داروسازی ، دانشکده دامپزشکی ، دانشکده فنی و مهندسی ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده علوم سیاسی ، دانشکده مدیریت بازرگانی ، دانشکده مدیریت کسب و کار ، دانشکده حقوق ، دانشکده روزنامه نگاری ، دانشکده ادبیات و علوم اجتماعی ، دانشکده علوم ، دانشکده ارتباطات ، دانشکده شیلات ،  دانشکده الهیات ، دانشکده آموزش و پرورش حسن علی یوسل …

دانشگاه باکرچاي ازمیر Bakırçay Üniversitesi
حتما بخوانید

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 00 00 440 212 90  +

آدرس : Beyazıt, 34452 Fatih/İstanbul, ترکیه

دانشگاه اسکودار | Uskudar University

این دانشگاه درسال 2011 فعالیت خود را آغاز کرده است و یکی از دانشگاه های جدید ال تاسیس به شمار می رود اما با پیشرفت چشم گیری که در زمینه پزشکی داشته است مورد توجه قرار گرفته است . دانشگاه اسکودار در گذشته ، به عنوان یک بیمارستان شناخته می شد که مرکز تحقیقاتی بی نظیری در علوم عصب شناسی و روان درمانی بود با اینکه تخصص این دانشگاه در علوم پزشکی است اما در رشته های مهندسی ، علوم انسانی و ارتباطات نیز از کیفیت بسیار عالی برخودار است .

دانشکده های دانشگاه اسکودار : دانشکده ارتباطات ، علوم انسانی و اجتماعی ، هندسی و علوم طبیعی ،علوم سلامتی و درمانی

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 22 22 400 216 90 +

آدرس : Altunizade, Haluk Türksoy Sk. No:14, 34662 Üsküdar/İstanbul, ترکیه

دانشگاه آتاتورک | Ataturk University

دانشگاه آتاتورک یک موسسه‌ی آموزش عالی است که در سال ۱۹۵۷ در شهر ارزردم تاسیس شده است . زبان آموزشی این دانشگاه ترکی است و یکی از بزرگ ترین دانشگاه های کشور ترکیه به حساب می آید. دانشگاه آتاتورک دارای 2 بیمارستان تحقیقاتی ، 15 دانشکده ، 6 انستیتو و 17 مدرسه عالی است. این دانشگاه رشته ‌های مختلفی را در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. به دلیل بالا بودن کیفیت علمی و آموزشی دانشگاه آتاتورک این دانشگاه یکی از دانشگاه‌ های خوب در ترکیه به شمار می‌آید و مدرک تحصیلی اعطاء شده به دانشجویان توسط این دانشگاه دارای اعتبار بسیار بالایی است.
رشته های دانشگاه آتاتورک : رشته های سینما و تلوزیون و رادیو ، مامایی، دندانپزشکی، جفرافیا، فلسفه، فیزیک، پزشکی، باستان شناسی، تاریخ، پرستاری، داروسازی، زبان و ادبیات انگلیسی و فرانسوی، مدیریت، زیست‌شناسی و…
تلفن : 11 11 231 442 90 +
آدرس :Üniversite Atatürk Üniversitesi Kampüsü, 25030 Yakutiye, ترکیه

دانشگاه آتیلیم | Atilim University

این دانشگاه در سال 1997 در آنکارا تاسیس شده است و درحال حاضر یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه به حساب می آید. این دانشگاه در فاصله 7 کیلومتری از شهر آنکارا و 20 کیلومتری از مرکز شهر آنکارا واقع شده است. آتیلیم در سال 2019 به رتبه 801 جهانی رسید. زبان آموزشی دانشگاه آتیلیم در بیشتر رشته ها انگلیسی می باشد. دانشگاه آتیلیم دارای امکانات رفاهی قابل توجهی است و در محوطه ی آن کافه ، رستوران ، استخر ، زمین تنیس ، آزمایشگاه ، دانشکده ها ، سالن های کنفرانس ، زمین والیبال و بسکتبال و … به چشم میخورد.

دانشکده های دانشگاه آتیلیم : دانشکده مهندسی ، دانشکده مدیریت ، دانشکده هنر و طراحی و معماری ، دانشکده هنر وعلوم …

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 00 80 586 312 90 +

آدرس : Kızılcaşar, 06830 İncek Gölbaşı/Gölbaşı/Gölbaşı/Ankara, ترکیه

دانشگاه مرمره | Marmara Üniversitesi

دانشگاه مرمره در استانبول قرار دارد و دومین دانشگاه بزرگ ترکیه و همین طور یکی از معتبر ترین دانشگاه های ترکیه نیز می باشد. هدف دانشگاه مرمره ارتقا دادن کیفیت آموزشی و رساندن آن به سطح بین المللی است. این دانشگاه دارای 9 مدسه فنی و حرفه ی ، 13 دانشکده ، 32 مرکز تحقیقاتی و 11 انستیتوی فوق لیسانس می باشد. دانشگاه مرمره علاوه بر این‌ ها ۲۰ دوره‌ی تخصصی مختلف در زمینه‌ی زبان ‌های خارجی ، آموزش کامپیوتر و تربیت معلم را همراه با گواهینامه‌ های مربوطه برگزار می‌کند. زبان آموزشی این دانشگاه در چهار زبان ترکی استانبولی ، آلمانی ، انگلیسی ، و فرانسه است که در تمام مقاطع برگزار می شود . دانشگاه مرمره تنها دانشگاهی است که این امکان را دارد.

دانشکده های دانشگاه مرمره : دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، حقوق، اقتصاد و علوم اداری، هنر و علوم، هنرهای زیبا، الهیات، مهندسی، فنی و مهندسی، ارتباطات و علوم بهداشت

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 45 05 414 216 90 +

آدرس : Eğitim, Fahrettin Kerim Gökay Cd., 34722 Kadıköy/İstanbul, ترکیه

دانشگاه دولتی هنرهای زیبای معمار سینان

دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان | Mimar Sinan Fine Arts University

این دانشگاه در محله فندوقلی شهر استانبول قرار گرفته است .  دانشگاه هنر های زیبای معمار سینان در سال 1882 به عنوان مدرسه هنرهای زیبایی تاسیس شد و بعد ها دانشگاه معمار سینان به دانشگاه ی مهم تبدیل شد . اگر علاقه مند ادامه تحصیل در گرایش های هنر مدرن هستید این دانشگاه بهترین انتخاب برای شما است. معمار سینان بهترین معمار استانبول است که امروزه آثار زیبایی از معماری جذاب او در شهر به یادگار مانده است. این دانشگاه در کنار تنگه بسفر قرار دارد، و بزرگ ترین دانشگاه هنر ترکیه است که 3 دانشکده مختلف دارد. در دانشکده ‌ی هنرهای زیبا می توانید در رشته هایی مثل عکاسی، دکوراسیون صحنه و لباس، طراحی مد، نقاشی و … درس بخوانید.

دانشکده های دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان : دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده معماری ، دانشکده هنر و علوم

آدرس سایت دانشگاه 

تلفن : 00 16 252 212 90 +

آدرس : Pürtelaş Hasan Efendi, Meclis-i Mebusan Cd. No:24, 34427 Beyoğlu/İstanbul, ترکیه

توران ازمیر

مجموعه جامع توران ازمیر با هدف بهبود کیفیت زندگی شما هموطن گرامی در شهر ازمیر اقدام به جمع آوری و ارائه تمامی نیازهای گردشگری و زندگی در ازمیر ترکیه نموده است.

اشتراک این مطلب با ذکر منبع سایت توران ازمیر بلامانع می باشد.

◊◊ توران ازمیر جامع ترین سایت گردشگری ازمیر , املاک ازمیر , مشاغل فعال ازمیر , صرافی ازمیر و خدمات ازمیر ترکیه ◊◊

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

اشتراک گذاری این مطلب :

مقالات مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • کتایون
  1399-08-19 9:10 ق.ظ

  سلام وقت بخیر آیا از طریق شما میشود برای امتحانات یوس دانشگاهای ترکیه ثبت نام کرد؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر آیا شما در ایران هم دفتر یا شعبه دارید؟

  پاسخ
  • مدیریت وب سایت
   1399-09-04 5:34 ب.ظ

   درود بر شما
   لطفا بفرمایید در چه زمینه ای نیاز هست تا به دفتر مربوطه همکار ایران معرفی کنیم

   پاسخ
 • سلام شما میدونید كدوم داشنگاه های تركیه دكترا جغرافیا پذیرش دارن

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست