توران ازمیر - مشاوره خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در ترکیه

جدیدترین خبرهای دنیای املاک

خودروی الکتریکی ملی ترکیه از سال 2025 به بازار اروپا عرضه می‌شود

وزیر صنایع و فن‌آوری ترکیه محمد فاتح کاجیر، که به بروکسل پایتخت بلژیک سفر کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه 20 هزار دستگاه خودروی توگ تا پایان سال جاری (2023) تحویل خریداران خواهد شد، گفت: در اواخر سال 2024 صادرات توگ به بازار اتحادیه اروپا آغاز خواهد شد و در سال 2025 نیز شاهد تردد این خودرو در خیابان‌های کشورهای اروپایی خواهیم بود.

کاجیر با تاکید بر اینکه توگ از همان ابتدا به صورت یک خودروی هوشمند و تمام برقی طراحی و ساخته شده است، افزود: توگ به تنهایی گواهی بر تحول سبز و زیست محیطی در ترکیه و تعهد کشور نسبت به اصل کربن صفر است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار و مذاکره‌اش با چندین شرکت فعال در زمینه تولید خودروهای برقی در سطح جهانی، تصریح کرد: در آینده نزدیک اخبار جدیدی درباره سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها در ترکیه خواهیم شنید.

وی با بیان اینکه مذاکره با شرکت تسلا و چندین شرکت دیگر بین المللی ادامه دارد، افزود: شرکت‌های چینی نیز علاقه زیادی به سرمایه‌گذاری در ترکیه نشان می‌دهند.  شرکت تویوتا نیز اولین قدم خود برای تولید خودروهای قابل شارژ هیبریدی در اروپا را در ترکیه برداشته است. چند هفته پیش در مراسم افتتاح خط تولید خودروهای هیبریدی تویوتا در ترکیه شرکت کردم. روند ساخت و تکمیل کارخانه شرکت فورد به منظور تولید خودورهای تمام برقی در ترکیه نیز روبه اتمام است.

بروکسل/خبرگزاری آنادولو