اخبار

مقایسه خرید ملک در ترکیه و گرجستان

خرید ملک در ترکیه و کشورهای دیگر به چه صورت است؟

 مقایسه خرید ملک در ترکیه و کشورهای دیگر 

برخی از افراد بنابر اهدافی که هرکدام با توجه به ویژگی‌های خود دارند، تمایل زیادی هم به مهاجرت دارند.

انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت از جمله چالش‌هایی است که بیشتر افراد با آن درگیر هستند. برخی از افراد برای به دست آوردن آزادی‌های اجتماعی بیشتر برخی به دلیل تحصیل خودشان یا فرزندانشان، برخی دیگر برای راه‌اندازی یک کسب و کار خاص و … تصمیم به مهاجرت می‌گیرند.

بسیاری از ایرانیان، کشورهای اروپایی را به عنوان مقصد مهاجرت در نظر دارند. اما برخی دیگر هم تمایل دارند تا در کشورهای همسایه خود زندگی کنند.

ترکیه از جمله کشورهای همسایه ایران به حساب می‌آید که خصوصا طی ۵ سال اخیر مهاجران زیادی را جذب خود کرده است.

اگر شما هم قصد مهاجرت به ترکیه یا دیگر کشورها را دارید، بهتر است این مطلب را به طور کامل مطالعه کنید تا اطلاعاتی در مورد خریدت ملک در ترکیه و سایر کشورها از جمله گرجستان بدست آورید.

 

علت مهاجرت ایرانیان به ترکیه    

دلایل متعددی اعم از اختلاف کم قیمت لیر و ریال، نزدیک بودن ترکیه به ایران، نزدیک بودن فرهنگ مردم ترکیه به فرهنگ مردم ایران، ورود و خروج بدون نیاز به ویزا و … باعث شده است بسیاری از ایرانیان کشور ترکیه را برای مهاجرت انتخاب کنند.

معمولاً خرید ملک، برای اخذ اقامت یا شهروندی، سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش پول انجام می‌شود.

به همین دلیل و با توجه به قوانین ترکیه هم بخش زیادی از ایرانیان به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند زیرا زمانی که قیمت ریال نسبت به دلار افت پیدا می‌کند، خرید ملک در خارج از کشور می تواند یکی است راهکارهای حفظ ارزش پول باشد.

خرید ملک در خارج از کشور به خصوص در کشورهای همسایه ایران، باعث می‌شود تا افراد بتوانند در تعطیلات و زمان استراحت خود سفری راحت داشته باشند.

افرادی هم هستند که تنها برای اقامت دائم کشور مقصد مانند ترکیه، تصمیم به خرید ملک در این کشور می‌کنند.

در ادامه این مطلب سعی داریم اطلاعاتی در مورد مقایسه خرید ملک در ترکیه و سایر کشورها از جمله گرجستان به شما بدهیم. در ادامه این مطلب با توران ازمیر همراه باشید تا به بررسی خرید ملک برای حفظ ارزش پول یا برای اقامت بپردازیم.

 

بررسی خرید ملک در ترکیه و کشورهای دیگر از جمله گرجستان

مقایسه خرید ملک در ترکیه با سایر کشورها

 

 اقدام به خرید ملک در ترکیه و سایر کشورها برای حفظ ارزش پول

در واقع افراد در ابتدا تصور می‌کنند که اگر در هر کشوری سرمایه گذاری کنند و ملک بخرند، قطعاً ارزش پول آنها حفظ می‌شود. اما باید بدانیم که همیشه این دیدگاه صحیح نیست و حتماً باید در مورد کشور مورد نظر برای خرید ملک تحقیقاتی انجام دهیم.

برای نمونه اگر بخواهیم کشور گرجستان را مثال بزنیم، باید بدانیم که اوضاع ملک در این کشور، در چهار سال گذشته نوسان رو به بالای زیادی نداشته است.

در واقع عرضه ملک نسبت به تقاضا در ۶ سال گذشته در این کشور بسیار زیاد بوده است و همین موضوع باعث شد تا بسیاری از خانه‌ها خالی بمانند.

اگر شما به منطقه دیقومی سری بزنید، متوجه انبوهی از ساخت و سازها خواهید شد، اما این خانه‌ها خالی هستند.

در واقع ممکن است برج‌های بسیار زیادی را ببینید که همچنان خالی مانده‌اند. ممکن است با خرید ملک در گرجستان ارزش پول شما حفظ شود اما نتایج این چندساله نشان داده رشد آنچنانی نخواهد داشت.

اگر بخواهیم در مورد کشور ترکیه تحقیقاتی انجام دهیم، باید بدانیم که معمولاً در این کشور تقاضا بیشتر از عرضه بوده است.

همین موضوع باعث شد تا در چهارسال گذشته هر ساله قیمت آپارتمان در ترکیه حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته باشد.

در شهرهایی مانند ازمیر ترکیه علی‌‌رغم ساخت‌و ساز بالا، همچنان یافتن ملک مورد نظر گاهی سخت است! اما حتما برای شما هم سوال است که چرا در کشور ترکیه تقاضا برای خرید خانه افزایش یافته است؟

به طور کلی هزینه‌های پایین زندگی در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی و ‌آمریکایی و امکانات و خدمات بسیار خوب و مناسب در این کشور باعث شده است تا خرید خانه برای خارجی‌ها در ترکیه  خواهان بیشتری داشته باشد.

افراد تمایل دارند اقدام به خرید خانه در کشور ترکیه کنند، تا به این صورت هم ارزش پول خود را حفظ کنند و بتوانند از از دیگر امکانات خرید خانه در ترکیه بهره‌مند شوند.

همانطور که می دانید یکی از مزایای خرید خانه در ترکیه، اقامت این کشور است.

خرید ملک در ترکیه و سایر کشورها برای تفریح و استراحت

اگر شما هم برای تفریح و گذراندن زمان استراحت به خود به دنبال خرید ملک در کشور های همسایه مانند ترکیه هستید، باید بگوییم که انتخاب عقلانی را داشته‌اید.

زیرا ترکیه کشوری است که معمولاً در طول سال آب و هوای مناسب و خوبی دارد همچنین امکانات تفریحی این کشور برای گذراندن زمان استراحت بسیار خوب است.

جالب است بدانیم که حتی روس‌ها، آلمانی‌ها و برخی ساکنان کشورهای سردسیر  اروپا هم برای تفریح و خرید خانه کشور ترکیه را انتخاب کرده‌اند.

در مقام مقایسه همانطور که می‌دانید کشور گرجستان جزء کشورهای پیشرفته به حساب نمی‌آید. به همین دلیل اگر قصد خرید خانه در گرجستان را دارید بعد از پرداخت مبلغ زیادی از پول نباید در انتظار یک آپارتمان لوکس و زیبا باشید

وضعیت رشد اقتصادی ترکیه طی سالهای گذشته

دوستانی که حضورا ساختمان‌های هر دو کشور را دیده‌اند شاهد هستند که حتی بیشتر برج‌های گرجستان هم دارای لابی‌های بسیار معمولی هستند که با متریال نه‌چندان با کیفیت ساخته شده‌اند.

البته خانه‌ها و آپارتمان‌هایی هم در کشور گرجستان وجود دارند که با متریال خوب ساخته شده باشند، اما قطعاً قیمت این خانه‌ها نسبت به ارزش واقعی آنها بسیار بیشتر است.

 

 اقامت گرجستان بهتر است یا اقامت ترکیه؟!

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای همسایه را دارند، به مقایسه کشورها و شاید احتمالا کشور گرجستان و ترکیه بپردازند.

همانطور که می‌دانید بنابر شرایطی با خرید ملک در کشور ترکیه و گرجستان می‌توانید اقامت این کشورها را بدست آورید.

ما می‌خواهیم بدانیم که کدام یک از دو کشور گرجستان و ترکیه شرایط بهتری برای مهاجرت و زندگی دارند؟

اگر شما ملکی به غیر از ملک زراعی در کشور گرجستان خریداری کنید که ارزش بیش از ۳۵ هزار دلار داشته باشد، می‌توانید اقامت این کشور را هم به دست آورید.

البته باید بدانید که این نوع اقامت به حالت موقت و یک ساله است و شما می‌توانید هر سال آن را تمدید کنید. بعد از گذشت مدت زمان ۶ ساله هم می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که دریافت اقامت دائم گرجستان به معنای دریافت پاسپورت این کشور نیست و شما به هیچ عنوان در هیچ زمانی به عنوان شهروند گرجستانی به حساب نمی‌آیید.

در کشور ترکیه شرایط متفاوت است. شما با خرید املاک مسکونی بالای ۵۰.۰۰۰دلار در شهرهای کوچک و بالای ۷۵۰۰۰دلار در شهرهای بزرگ ترکیه می‌توانید اقامت سالیانه ترکیه را به دست آورید.

سپس می‌توانید برای دریافت اقامت دوساله و سه ساله ترکیه و بعد از آن و پس از ۵ سال برای گرفتن پاسپورت ترکیه یا همان شهروندی  اقدام نمایید.

مطلب تفاوت اقامت و شهروندی ترکیه را مطالعه کنید

اگر شما هم قصد خرید خانه در یکی از دو کشور ترکیه و گرجستان را دارید، قطعاً با یک بازدید ساده از هر دو کشور می توانید متوجه مزایای کشور ترکیه برای خرید خانه بشوید.

خرید ملک در ترکیه و سایر کشورها

مقایسه خرید خانه در ترکیه و سایر کشورها

 بررسی قیمت خانه و هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه و گرجستان

همان‌طور که در قسمت بالاتر هم برای شما توضیح داده‌ایم، خرید خانه در ترکیه و گرجستان یکی از روش های دریافت اقامت در این دو کشور است.

این موضوع باعث شده است تا ایرانی‌های بیشتری تصمیم به خرید ملک در این دو کشور بگیرند.

به طور کلی قیمت خانه در گرجستان و ترکیه مانند کشور ایران و اصولا هرجای دیگر جهان تا حد زیادی بستگی به شهر و محل انتخابی شما در کشور مقصد دارد.

اما باید بدانیم که در ترکیه نسبت به گرجستان قیمت املاک بیشتر است. اما کیفیت خانه‌های ساخته شده در ترکیه و متریال استفاده شده در آنها نسبت به کشور گرجستان بهتر است.

برخی افراد سعی دارند بنا به دلایل شخصی خود در یکی از دو کشور ترکیه و گرجستان سرمایه گذاری کنند. در مجموعه و طی چندسال گذشته خصوصا پس از موج تغییر قوانین اقامت کرجستان در این کشور طرفداران کمتری برای خرید خانه وجود دارند، که در قسمت بالاتر در مورد آنها را برای شما توضیح داده‌ایم.

اما اگر می‌خواهید در مورد هزینه‌های زندگی در دو کشور ترکیه و گرجستان بدانید، باید بگوییم که تقریباً هزینه‌های زندگی در این دو کشور به یک اندازه هستند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

مطلب جدید هزینه‌های زندگی در ترکیه را بخوانید

اما اگر به دنبال امنیت و آرامش بیشتری هستید، انتخاب شاید کمی پیچیده باشد.

در مجموعه کشور گرجستان خلوت‌تر و آرام تر است و ترکیه نسبتا و به دلیل جذابیتهای بیشتر مهاجرتی در این چند سال اخیر  تبدیل به یکی از کشورهای شلوغ شده است.

البته می‌توان سیاست اقتصادی را هم علت این ماجرا دانست.

اما در مجموع اگر قرار است در کشوری زنده‌تر و پویاتر زندگی کنیم و همزمان آرامش هم داشته باشیم می‌توانیم شهرهایی مثل ازمیر ترکیه که در عین بزرگی، آرامش هم دارند خانه بخریم.

مطالب مرتبط با خرید ملک در ازمیر را مطالعه نمایید

جالب است بدانیم که حتی از لحاظ فرهنگی، زبانی، مذهبی و اجتماعی هم ایرانی‌ها شباهت‌های بیشتری با ترکها دارند، زیرا دو کشور ایران و ترکیه ریشه‌های فرهنگی و تاریخی مشترک بسیار بیشتری نسبت به کشور گرجستان دارند.

سخن پایانی 

در این مطلب سعی کرده‌ایم اطلاعات  فشرده‌ای در مورد مقایسه دو کشور ترکیه و گرجستان برای خرید خانه به شما بدهیم.

اگر شما هم قصد خرید ملک در ترکیه و گرجستان و یا سایر کشورها را دارید، احتمالا با مطالعه این مطلب بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های دیگر سایت توران ازمیر را در مورد خرید خانه در ترکیه مطالعه نمایید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد مقایسه خرید ملک در ترکیه، گرجستان و برخی دیگر از کشورها به دست آورده باشید.

درباره مجموعه مشاوره‌ای توران ازمیر بیشتر بدانید